صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۶ مهر ۱۳۹۹ / ۰۱:۴۱
کد خبر: 2578
گزارشگر: 213
۷۱۴
۰
۰
۲
از سوی رییس جمهور آمریکا

معرفی «ایمی برت» برای عضویت در دیوان عالی آمریکا

معرفی «ایمی برت» برای عضویت در دیوان عالی آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا «ایمی برت» را به عنوان نامزد پیشنهادی خود برای عضویت در دیوان عالی آمریکا معرفی کرد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه پنجم مهرماه ایمی برت را به عنوان نامزد پیشنهادی خود برای عضویت در دیوان عالی آمریکا معرفی کرد.

ایمی برت هشت روز پس از مرگ روث بیدر گینزبرگ، قاضی لیبرال دیوان عالی آمریکا و ۳۸ روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی شد.

دونالد ترامپ در سخنانی در کاخ سفید گفت که این سومین قاضی است که او در دوران چهارساله ریاست جمهوری خود برای دیوان عالی آمریکا معرفی می کند.

او یاد روث بیدر گینزبرگ که هفته گذشته در سن ۸۷ سالگی درگذشت گرامی داشت.

دونالد ترامپ پیش بینی کرد که سنای آمریکا بدون هرگونه جنجالی و خیلی سریع ایمی برت را تایید خواهد کرد.

جمهوریخواهان در سنای آمریکا با ۵۳ کرسی از ۱۰۰ کرسی این مجلس، اکثریت را در اختیار دارند و تاکنون اکثر آنها گفته‌اند که از ایمی برت حمایت خواهند کرد.

ایمی برت نیز در سخنانی تاکید کرد روث بیدر گینزبرگ با حضور خود در دیوان عالی باعث شکستن سقف شیشه‌ای پیش روی زنان در جامعه شد.

وی در ادامه به تشریح دیدگاه خود در خصوص پایبندی به متن قانون اساسی تاکید کرد و گفت، قضات دیوان عالی قانونگذار نیستند.

دونالد ترامپ پیش از این از جمهوریخواهان در سنای آمریکا خواسته است که هرچه سریعتر و پیش از انتخابات ریاست جمهوری در سوم نوامبر به نامزد پیشنهادی او رای بدهند.

گزارش‌ها حاکی است که ایمی برت در دو هفته آینده در سنای آمریکا حضور خواهد یافت تا روند رسمی تایید خود توسط کنگره را آغاز کند.

ایمی برت، ۴۸ ساله، در سال ۲۰۱۷ از سوی دونالد ترامپ به عنوان قاضی فدرال دادگاه تجدید نظر فدرال منطقه هفت آمریکا در شیکاگو منصوب شد..

به نقل از رویترز، ایمی برت دارای دیدگا‌ه‌های محافظه‌کارانه مذهبی است.

موضوع انتصاب قاضی جایگزین روث بیدر گینزبرگ با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باعث رویارویی دو حزب دموکرات و جمهوریخواه شده است.

دموکراتهای می‌گویند به دلیل نزدیک زمانی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری می‌بایست این فرد پس از انتخابات و توسط رئیس جمهوری آینده معرفی کند.

دونالد ترامپ تاکنون دو عضو دیوان عالی آمریکا را با حمایت جمهوری‌خواهان سنا منصوب کرده است و تعیین جایگزین برای روث بیدر گینزبرگ سومین مورد خواهد بود. در صورت انتصاب یک قاضی محافظه‌کار دیگر تعداد آنها در دیوان عالی آمریکا که ۹ عضو دارد به شش نفر در برابر سه قاضی لیبرال افزایش خواهد یافت./
https://www.asianews.ir/u/1Kz
اخبار مرتبط
دونالد ترامپ گفت: نامزد خود برای جانشینی قاضی «روث گینزبرگ» را تا روز جمعه یا شنبه هفته جاری اعلام خواهد کرد و گزینه او قاضی زن است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید