صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۸
کد خبر: 3155
گزارشگر: 2
۱۰۰۹۵
۱
۰
۳
سخنرانی جردن بلفورت معروف به گرگ وال استریت در یک کنار یک ایرانی

علیرضا محرابی: دوران خاک خوردن برای ثروتمند شدن تمام شده است.

علیرضا محرابی: دوران خاک خوردن برای ثروتمند شدن تمام شده است.
این کارآفرین بزرگ ایرانی می‌گوید: برای به دست آوردن ثروت نیازی نیست مثل گذشته ۲۰ سال خاک کاری را بخورید تا ثروتمند شوید در صورتی که عصر حاضر این امکان را به افراد می‌دهد که در یک بازه زمانی کوتاه‌تر بتوان ثروتمند شد.

فیلم گرگ وال استریت ساخته مارتین اسکورسیزی و با بازی درخشان دی کاپریو یکی از محبوب‌ترین فیلم‌ها بین ایرانی هاست. این فیلم بر اساس زندگی جردن بلفورت فعال معروف بازار سهام در آمریکا ساخته شده که البته الهام‌بخش بسیاری از فعالان اقتصادی در ایران نیز بوده است. اما نکته قابل توجه آن است که بلفورت قرار است در کنار یک ایرانی در سمیناری با عنوان مجمع جهانی فروش سخنرانی کند.
این سمینار در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد و البته محدودیتی برای ثبت نام در آن وجود ندارد، اما شاید اهمیت این سمینار حضور فرد شناخته شده‌ای به نام جردن بلفورد در یک گردهمایی قابل دسترس باشد که حضور یک استاد کسب و کار و کارشناس ارشد بازار سرمایه ایرانی به نام علیرضا محرابی در کنار او جالب توجه است.
علیرضا محرابی، اما در تشریح این سمینار و موضوع سخنرانی او به خبرگزاری ها می‌گوید: جردن بلفورت قرار است درباره ابزار کسب‌وکار سخنرانی کند و همچنین راهی که او برای میلیاردر شدن سپری کرده در این همایش مطرح خواهد شد.
این مدرس کسب و کار می‌افزاید: بلفورت در این همایش جزئیات شکست‌های خود را در طی مسیر کاری‌اش به واسطه غرور و طمعی که به سراغ او آمده تشریح خواهد کرد که به طور قطع می‌توان از آن درس‌های فراوانی آموخت.
محرابی همچنین تصریح می‌کند: آقای بلفورت یک شیوه‌ای به نام «خط مستقیم در فروش و مذاکره» دارد که قصد دارد در این خصوص صحبت کند؛ همان شیوه‌ای که باعث شده او در سن ۲۶ سالگی به درآمد سالانه ۵۰ میلیون دلار برسد. او موسسه را تاسیس می‌کند که ۱۰۰۰ دلال سهام را استخدام می‌کند و در سال یک و نیم میلیارد دلار گردش مالی داشته که موفق‌ترین سازمان بورسی در دهه ۹۰ میلادی بوده است.
این کارشناس بازار‌های مالی ادامه می‌دهد: بلفورت در این سمینار درباره شیوه موفقیت خود و همچنین روش خلق بازار‌های جدید به وسیله ۷ استراتژی را مطرح خواهد کرد. درباره کسب و کار‌ها و ابزار‌های جدید در دوران پساکرونا و چالش‌هایی که وجود دارد نیز صحبت خواهد کرد.
محرابی با اعلام این خبر که مدرک معتبری با امضای جردن بلفورت در پایان این سمینار از طرف موسسه او به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد، می‌گوید: شایان ذکر است که جردن بلفورت در آمریکا کلاس‌هایی با قیمت ۵ هزار دلار برگزار می‌کند و این کلاس‌ها پر می‌شود.
وی می‌افزاید: شاید یکی از دلایلی که جردن بلفورت به سمینار آمده است می‌تواند کرونا باشد چرا که همایش‌های حضوری او را کمتر کرده است و این فرصت را داشته که در این سمینار حضور پیدا کند. هرچند که تمام پروتکل‌ها در این همایش رعایت خواهد شد.

دوره خاک خوری برای ثروتمند شدن گذشته است

همچنین محرابی می‌گوید: موضوع سخرانی من هم درباره رشد سریع کسب و کارهاست. برای تشریح این مطلب باید بگویم که برای هر انسانی فرصت‌هایی پیش می‌آید، اما باور‌های ذهنی و توانایی‌هایشان اجازه تبدیل فرصت به ثروت را به آن‌ها نمی‌دهد.
وی تاکید می‌کند: سخرانی من در این همایش درباره این است که برای به دست آوردن ثروت نیازی نیست که مثل گذشته ۲۰ سال خاک کاری را بخورید تا ثروتمند شوید در صورتی که عصر حاضر این امکان را به افراد می‌دهد که در یک بازه زمانی کوتاه‌تر بتوان ثروتمند شد.
این کارشناس ارشد بازار‌های مالی می‌افزاید: افرادی در دنیا بودند که ظرف دو یا سه سال ثروت‌های میلیون دلاری به دست آوردند. ایده در کنار توان اجرا رشد می‌کند بنابراین باید یکسری از قابلیت‌ها را در خود تقویت کنید تا به این مرحله برسید.
محرابی همچنین درباره این سمینار یادآور می‌شود: لازم به ذکر است که مدیران کسب و کار‌ها و برند‌های مطرح داخلی به همراه بسیاری از از چهره‌ها و مدرسین داخلی نیز در این سمینار شرکت خواهند کرد و فرصت مناسبی برای ارتباط بیشتر با این افراد است.
این سمینار از ۲۴ تا ۲۶ آذرماه در شهر استانبول ترکیه برگزار می‌شود که ورود آن برای عموم آزاد است.

نوید جمشیدی
اخبار مرتبط
سومین نامه از «کوین ترودو» بــه طــور اختصاصــی از داخل زندان برای روزنامه آسیا فرستاده شد که در بخشی از آن نویسنده از قانونی به عنوان یکی از بزرگترین رازها نام برده است که مردم را برای رسیدن به خواسته هایشان یاری می‌رساند.
چهارشنبه / ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۱
به دنبال افزایش مجدد ارزش سهام تسلا در روز دوشنبه، ثروت بنیان‌گذار این خودروسازی، ایلان ماسک به حدود ۱۲۸ میلیارد دلار رسید و به جایگاه دومین فرد ثروتمند جهان را از آن خود کرد.
سه شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۲
سیدمحمدهادی طلوعی در حال حاضر یکی از کارآفرینان و سخنوران برتر ایران است و بیش از دهها جایزه و لوح تقدیر از مراکز علمی و پژوهشی کشور را دریافت نموده است.همچنین وی در سال ۹۷ به عنوان جوان ترین چهره ماندگار کشور در بخش کارآفرینی و مدیریت انتخاب و موفق به دریافت تندیس شدند.
جمعه / ۱۱ مهر ۱۳۹۹ / ۲۳:۰۰
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
وحید
۱۳۹۹/۱۰/۰۵
0
0
0

سلام به نظرم افراد بسیار مناسب تری نسبت به جردن بلفورت حداقل با تصویری که در نسخه کامل گرگ وال استریت از او نشان داده شده و به آن پرداخته شده است در ایران خودمان وجود دارد که میتوان الگو قرار داد و به عکس با آنها افتخار کرد افرادی مثل احد عظیم زاده، دکتر مصلی نژاد، دکتر علیرضا سلیمی، سید حسین عباس منش و بسیاری دیگر که نه تنها چیزی از بلفورت کمتر ندارند بلکه بسیار سر تر از او هستند. واقعاً عنوان گرگ وال استریت نیز صرفاً یک اسم برای فروش فیلم بوده.


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید