صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۹ آبان ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۱
کد خبر: 6574
گزارشگر: 213
۱۳۸۳
۰
۰
۲
عصبانیت مرد جوان در تهران به دلیل حمایت دوستش از طالبان

دفاع از طالبان در تهران منجر به قتل شد!

دفاع از طالبان در تهران منجر به قتل شد!
مرد جوانی در تهران که در جریان مشاجره و به دلیل دفاع دوستش از طالبان، مرتکب قتل وی شده بود، با رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافت.
به گزارش آسیانیوز، مرد جوان که در جریان مشاجره بر سر طالبان مرتکب قتل دوست خود شده بود، با رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافت.

قتل دوست به خاطر مشاجره بر سر طالبان رخ داد.در ماجرای قتل دوست، دو رفیق که به خاطر طالبان با یکدیگر مشاجره می کردند با هم گلاویز شدند و در نهایت منجر به قتل دوست با ضربه چاقو شد.قاتل بعد از قتل دوست شناسایی و دستگیر شده و در حالی که پرونده در مرحله رسیدگی بود اولیای دم از قتل دوست گذشت کردند.

شهریور سال 99 رسیدگی به قتل جوانی به نام حجت در جریان رسیدگی قضایی قرار گرفت.

در حالی که جسد مقتول که با ضربات چاقو از پا در آمده بود در یکی از باغ های اطراف فیروزکوه کشف شده بود،دوستان مقتول در اولین تحقیقات پلیسی اظهار داشتند که دوست حجت بعد از مشاجره بر سر طالبان او را با ضربات چاقو از پا در آورد و از مهلکه گریخت.

به این ترتیب متهم توسط ماموران پلیس بلافاصله شناسایی و دستگیر شده و تحویل مراجع قضایی داده شد.متهم 21 ساله به نام عظیم بعد از دستگیری به قتل اعتراف کرد.اما با تلاش خانواده قاتل، او توانست از با جلب رضایت اولیای دم از مجازات قصاص رهایی پیدا کند.به این ترتیب متهم به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت.

قتل دوست به خاطر درگیری بر سر طالبان
رسیدگی به اتهام قتل عظیم به لحاظ جنبه عمومی جرم در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران انجام شد.در این جلسه متهم برای دفاع پای میز محاکمه قرار گرفت و در دفاع از خود گفت:«یک هفته بود از افغانستان به ایران آمده بودم.حجت یکی از اقوام ما بود که با هم دوست بودیم.او در یک فیروزکوه کارگری می کرد و سرایدار یک باغ هم بود.شب حادثه با او و چند نفر دیگر در باغ شهریار بودیم و صحبت می کردیم که یکدفعه حجت شروع به طرفداری از طالبان کرد.من که مخالف نیروهای طالبان هستم خیلی عصبانی شدم و به او گفتم نباید این حرف ها را بزند اما او اعتنا نکرد و باز هم حرف هایی در دفاع از طالبان می زد.همین باعث شد که من خیلی عصبانی شدم و با او گلاویز شدم.در جریان درگیری ناگهان با چاقو به او ضربه ای زده و فرار کردم.اما قصد نداشتم او را به قتل برسانم.»

متهم در مورد نحوه رضایت گیری از خانواده مقتول گفت:«وقتی خانواده من در افغانستان متوجه این ماجرا شدند،سراغ خانواده حجت رفتند و از آنها تقاضا کردند من را ببخشند و به او گفتند که من نمی خواستم حجت را بکشم و از این اتفاق ناراحت پشیمانم.برای همین خانواده حجت از قصاص من گذشت کردند.»

بعد از دفاعیات متهم، قضات دادگاه برای صدور رای وارد شور شدند./
رکنا
https://www.asianews.ir/u/47e
اخبار مرتبط
طالبان می‌گوید در نشست کشورهای همسایه افغانستان در تهران شرکت نخواهد کرد؛ این در حالی است که با سقوط دولت پیشین افغانستان طالبان کم کم از تهران فاصله گرفته است.
یک خبرگزاری خارجی در گزارشی در حالی از درخواست مشترک تهران، مسکو و پکن برای همکاری با طالبان خبر داد که بسیاری از نخبگان و کارشناسان در داخل ایران مخالف ارتباط با طالبان هستند و بارها آن را اعلام کرده اند.
بسیاری از خانواده‌ها دختران و پسران خود را در کابل به خاطر فقر و بدبختی به فروش می‌گذارند.
دومین حمله مرگبار به مساجد شیعیان در افغانستان امروز رخ داد؛ این دومین حمله خونین ترویستی در عرض یک هفته گذشته در این کشور نسبت به شیعیان است.
همچنانکه گفته می شود مقاومت احمد مسعود و یارانش تا شکست طالبان ادامه دارد، ایستادگی این مبارزان آزاده در آثاری دیدنی قابل توجه شده است.
سفر استاندار خراسان رضوی به کابل برای دیدار با رهبران طالبان اولین سفر علنی یک مقام رسمی و ارشد جمهوری اسلامی ایران به کابل پس از سقوط کابل است؛ این سفر در حالی صورت گرفته که جمهوری اسلامی هنوز طالبان را به رسمیت نشناخته است!
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در آستانه برگزاری هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی این سازمان با اشاره به وقوع یک «جنگ سرد جدید»، از چین و ایالات متحده آمریکا خواست تا به‌عنوان دو کشور بزرگ و تاثیرگذار، روابط «کاملا ناکارآمد» خود را ترمیم کنند.
سخنگوی گروه طالبان اعلام کرد که دولت تعیین شده لغو شده است؛ این در حالی است که غیر از درگیری مسلحانه امروز در کاخ ریاست جمهوری کابل، حمله امروز به نیروهای طالبان در جلال‌آباد نیز حداقل سه کشته و ۲۰ زخمی بر جای گذاشت.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید