صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱ آذر ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۲
کد خبر: 6780
گزارشگر: 213
۶۹۷
۰
۰
۰
شرایط بازگشایی حضوری مدارس و وضعیت سامانه شاد

بازگشایی حضوری مدارس با اعلام آموزش و پرورش قطعی شد

بازگشایی حضوری مدارس با اعلام آموزش و پرورش قطعی شد
پس از دو سال آموزش مجازی دانش‌ آموزان، روز گذشته سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که از امروز (اول آذر) مدارس ابتدایی و متوسطه اول به صورت حضوری بازگشایی می‌شوند.
به گزارش آسیانیوز، با کاهش محدودیت‌های کرونا سرپرست آموزش و پرورش اعلام کرد که مدارس ابتدایی و متوسطه اول به صورت حضوری بازگشایی ‌می‌شوند. با این حال تکلیف اپلیکیشن آموزشی شاد چه می‌شود؟

پس از دو سال آموزش مجازی دانش‌ آموزان، روز گذشته سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که از امروز (اول آذر) مدارس ابتدایی و متوسطه اول به صورت حضوری بازگشایی می‌شوند.

با شیوع ویروس کرونا و اهمیت سلامت افراد، دولت‌ تصمیم به آموزش مجازی از طریق برنامه شاد گرفت.

 تکلیف شاد پس از کرونا
با توجه به واکسیناسیون درصد زیادی از مردم جامعه و بازگشت دانش‌آموزاش به مدارس طبیعتا آمار استفاده از از اپلیکیشن شاد تا حدود زیادی کاهش پیدا می‌کند. تکلیف شاد پس از کرونا چه می‌شود؟

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش دولت پیشین درباره تکلیف شاد پس کرونا اینگونه اظهار کرد که سامانه شاد در داخل سیستم آموزشی می‌ماند، شاد بعد از گذر از این ایام و شرایط بحرانی احتمالاً باید دچار دگردیسی‌ها و تغییراتی بشود تا بتواند در زیست بوم آموزشی حضور داشته باشد.

حاجی میرزایی وزیر آموزش‌ و پرورش پیشین در این باره گفته بود که اپلیکیشن شاد حذف نخواهد شد و در واقع در آینده مکمل آموزش خواهد بود. به عنوان مثال ممکن در روزهای تعطیلات رسمی هم آموزش از طریق این اپلیکیشن ادامه داشته باشد تا ضربه‌ای به آموزش وارد نشود.

محمدرضا نیک‌نژاد کارشناس آموزش به تجارت‌نیوز گفت: شاد از زمان شروع فعالیت خود آش دهن‌سوزی نبوده است، اما مسئله آموزش مجازی در ایران نه تنها با حضوری شدن مدارس نباید حذف شود بلکه باید بیشتر بهینه‌سازی و تکمیل شود.

نیک‌نژاد ادامه می‌دهد: اپلیکیشن شاد نباید از آموزش حذف شود چرا که به طور مثال معضل آلودگی هوا هر ساله وجود دارد و در برخی از موارد باعث تعطیلی طولانی مدت مدارس می‌شود، در این مواقع شاد و آموزش مجازی می‌توانند به ادامه روند آموزش کمک بسیاری کنند.

با این حال هنور برنامه وزارت آموزش و پرورش دولت سیزدهم برای چگونگی ادامه فعالیت اپلیکیشن شاد مشخص نیست.

 با وجود اینکه قرار بود استفاده از اپلیکیشن شاد رایگان باشد، اما براساس گزارش‌های به دست آمده درامد وزارت آموزش و پروش در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ چیزی معادل ۵۰ میلیارد تومان بود.

همچنین مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش تأیید کرده بود که این وزارتخانه درآمد ماهانه ۱۵۰ میلیارد تومانی از سامانه شاد دارد؛ درآمدی که مجموع یکسال آن هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان را نصیب خزانه آموزش و پرورش می‌کند. (روزنامه جوان)

این در حالی است که پس از چندی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش درآمد ۱۵۰ میلیاردی وزارت تکذیب کرد و گفت: هیچ گونه درآمدی از این محل عاید این وزات‌خانه نشده است./
https://www.asianews.ir/u/4d1
اخبار مرتبط
با توجه به اعلام بازگشایی حضوری مدارس، بلاتکلیفی مردم در میان سیاست‌گذاری‌های مسئولان وزارت آموزش و پرورش و تصمیم‌گیری‌ مدیران مدارس است، اگر بنا بر ارائه آموزش حضوری است، با چه ساز وکاری به این موضوع نظارت خواهد شد؟ اگر مدرسه‌ای به سمت بازگشایی حضوری نرفت، خانواده‌ها از چه طریقی می‌توانند موضوع را پیگیری و گزارش کنند؟
سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت که حضور دانش آموزان در مدارس تا پایان سال پیرو شرایطی است و مدیران مکلفند غیبت دانش‌آموزان را به خانواده‌ها اطلاع دهند و به تدریج بر روند گسترش آموزش‌های حضوری نظارت داشته باشند.
بازگشایی مدرسه های ابتدایی مسکوت است/مسوولان هماهنگی‌ با ستاد ملی مقابله با کرونا زمان بازگشایی دوره های مختلف دبیرستانی را در آبان و آذر اعلام کردند.
وزیر بهداشت گفت: پیش بینی می شود که مقطع متوسطه از اواسط آبان ماه و مقطع دبستان پس از انجام بررسی های کارشناسی و احتمالا در آذرماه، بازگشایی شوند.
وزیر بهداشت گفت: بازگشایی مدارس در مهرماه منوط به واکسیناسیون دانش آموزان است که به واکسن خاصی با دز پایین تری نیاز دارد.
وزیر بهداشت درباره تکلیف بازگشایی مدارس با توجه به خیز پنجم کرونا و سفرهای تابستانی احتمالی هموطنان، گفت: امیدواریم بتوانیم با واکسیناسیون معلمان به عنوان یک گروه آسیب پذیر و رعایت پروتکل‌ها بتوانیم مدارس را بازنگه داریم.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید