صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱ دی ۱۴۰۰ / ۱۳:۳۴
کد خبر: 7291
گزارشگر: 213
۱۵۹۳
۰
۰
۲
تشریح حادثه برخورد قطارهای مترو تهران و گلشهر

علت حادثه برخورد دو قطار مترو تهران کرج/فیلم و عکس

علت حادثه برخورد دو قطار مترو تهران کرج/فیلم و عکس
علت حادثه برخورد دو قطار/صبح امروز دو رام قطار متروی تهران-کرج در ایستگاه چیتگر با یکدیگر برخورد کردند که در پی این حادثه حدود بیست نفر از مسافران مجروح شدند یا بد حال هستند.

به گزارش آسیانیوز، صبح امروز دو رام قطار متروی تهران-کرج در ایستگاه چیتگر با یکدیگر برخورد کردند که در پی این حادثه حدود بیست نفر از مسافران مصدوم شدند که بنا به گفته مسئولان اورژانس حال یکنفر وخیم گزارش شده است، بعد از وقوع این حادثه معاون شهردار با حضور در محل حادثه نسبت به رسیدگی به وضعیت مصدومان، ارائه سرویس رایگان اتوبوس به مسافران دستورات لازم را صادر کرد که و در حال حاضر با گذشت چند ساعت از وقوع حادثه کارشناسان فنی در حال بازگشایی مسیر برای از سرگیری مسافرگیری هستند.

 امروز چهارشنبه ۱ دی ماه ۱۴۰۰ساعت ۷:۱۰ دقیقه صبح قطار تندرو که از مسیر کرج-گلشهر به سمت ایستگاه تهران(صادقیه) درحرکت بود با قطار عادی درایستگاه چیتگر برخورد کرد.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، به منظور رفاه حال شهروندان با هماهنگی های صورت گرفته با شرکت واحد اتوبوسرانی برای انتقال مسافران از ایستگاه ورآوردتا ایستگاه تهران( صادقیه) و بالعکس انجام شد.

علت حادثه خونین برخورد دو قطار در تهران

اعزام ۱۹دستگاه آمبولانس به محل برخورد دو قطار در خط ۵ متروی تهران/مصدومیت۱۱ نفر و بدحالی یک نفر

به نقل از ایسنا، سخنگوی سازمان اورژانس کشور نیز در گفت‌وگو با ایسنا، ساعت ٧:٠۴ دقیقه روز جاری یک مورد برخورد دو قطار در خط مترو کرج به سمت تهران، نرسیده به چیتگر در محدوده ایستگاه چیتگر به سامانه ١١۵ اورژانس اطلاع داده شد که بلافاصله ۱۹ دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند و اولین آمبولانس اورژانس در مدت زمان یک دقیقه به محل رسید.

نجات ١٨ نفر از داخل قطار کرج-تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز با اشاره به اینکه در پی این حادثه سه ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام شدند، گفت: آتش نشانان با حضور در محل مشاهده کردند که دو دستگاه قطار با یکدیگر برخورد کردند که علت آن توسط متخصصان شرکت بهره برداری مترو اعلام خواهد شد.

ملکی ادامه داد: برخی مسافران خودشان از قطار خارج شده بودند اما برخی دیگر به علت تخریب و کیپ شدن درب ها این امکان را نداشتند. آتش نشانان کمک کردند و حدود ١٨ نفر را از قطار خارج شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار کرد: خوشبختانه این حادثه هیچگونه شعله وری نداشته و مسئولان مترو نیز در حال بررسی برای ادامه عملیات هستند تا خط هرچه سریعتر باز شود.

حضور کارشناسان فنی برای بازگشایی مسیر مترو در پی حادثه برخورد دو قطار مترو

محمدیان مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو تهران نیز در گفت‌وگو با ایسنا، از حضور کارشناسان فنی در محل حادثه برخورد دو قطار و تلاش برای بازگشایی مسیر خبر داد و گفت: در حال حاضر کارشناسان فنی در محل حادثه قرار دارند تا نسبت به جابه‌جایی قطار و بازگشایی مسیر اقدام کنند.

وی با بیان این‌که در مورد علت این حادثه نمی‌توان اظهارنظر کرد، افزود: باید این موضوع در کمیسیون سوانح بررسی شود تا علت دقیق بروز این حادثه مشخص شود.

 


اعلام دقیق زمان بازگشایی مسیر متروی تهران ـ کرج تا ساعتی دیگر

آزادی قائم مقام شرکت بهره‌برداری مترو نیز با اعلام اینکه زمان دقیق بازگشایی کامل مسیر متروی تهران – کرج و بالعکس مشخص نیست، اظهار کرد: مرحله به مرحله همکارانمان در حال جداسازی واگن‌ها هستند و تا یک ساعت دیگر می‌توانیم زمان دقیق بازگشایی مسیر را اعلام کنیم.

دستورات فوری معاون شهردار درمورد برخورد ۲ قطار تهران ـ کرج

مجتبی شفیعی در گفت‌وگو با ایسنا، دستور تعیین علت حادثه و بازگشایی سریع خط پنج مترو را صادر کردم. در حال حاضر مصدومان این حادثه مورد مداوا قرار گرفتند و چند نفر برای بررسی بیشتر و درمان به بیمارستان اعزام شدند که حال یکی از آنها وخیم است و آرزوی سلامتی برای وی داریم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این‌که در حال حاضر مسافرگیری در خط پنج مترو از سمت ایستگاه صادقیه تا وردآورد و در مسیر بالعکس از ایستگاه وردآورد تا تهران متوقف شده است، اظهار کرد: کارشناسان قول دادند تا ظهر مسیر را برای ادامه خدمت رسانی بازگشایی کنند همچنین حدود ۱۰۰ دستگاه اتوبوس تک کابین و دو کابین برای انتقال مسافران از ایستگاه وردآورد تا تهران و بالعکس و همچنین تعداد زیادی تاکسی در محل حاضر هستند تا مسافران را جابه‌جا کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این قطار پیش از این نقص فنی داشته یا نه؟ اظهار کرد: بررسی دقیق باید در این خصوص صورت گیرد.

نحوه برخورد دو قطار مترو تهران ـ کرج اعلام شد

آزادی قائم مقام عملیات شرکت بهره‌برداری مترو تهران جزییاتی از حادثه برخورد دو قطار در مسیر تهران ـ کرج با یکدیگر را تشریح کرد و گفت: اتفاقی که در ایستگاه چیتگر رخ داده است برخورد قطار تندرو با قطار کندرو بوده است که قطار کندرو در مسیر قطار تندرو آمده است.

وی در مورد چرایی بروز این حادثه اظهار کرد: علت حادثه در دست بررسی است اما هنوز گزارش اولیه آماده نشده و به محض آماده شدن اعلام عمومی خواهیم کرد.

آزادی اضافه کرد: قطار کندرو در همه ایستگاه‌ها توقف می‌کنند اما قطار تندرو تنها در سه ایستگاه توقف دارد و سریع عبور می‌کند که در حادثه صبح امروز در مسیر تندرو، قطار کندرو وارد شده و از بغل برخورد می‌کنند.

ورود شورا به حادثه صبح امروز مترو تهران ـ کرج

سید جعفر تشکری هاشمی ئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در واکنش به حادثه برخورد دو قطار مترو در ایستگاه چیتگر در حساب توییتری خود از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی حادثه صبح امروز در مترو تهران - کرج خبر داد و نوشت: "ضروری است شهرداری تهران اقدامات فوری برای درمان و دلجویی از آسیب دیدگان، ترمیم و راه‌اندازی فوری خط انجام دهد. همچنین بررسی دقیق و سریع علت حادثه را انجام دهد."

تشکری هاشمی در ادامه نوشته است: "کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا این موضوع را با دقت و جدیت بررسی و پیگیری خواهد کرد."

عذرخواهی مترو بابت حادثه برخورد دو قطار

مهدی شایسته اصل درباره حادثه صبح امروز مترو، بیان داشت: از همه شهروندان عزیز که دچار مصدومیت شدند و همچنین عزیزانی که با تأخیر در برنامه کاری خود مواجه شدند پوزش می‌طلبیم.

وی ادامه داد: این اتفاق بیشتر از گذشته ضرورت بروزرسانی و اورهال سیستم‌های سیگنالینگ و یکپارچه‌سازی مراکز فرمان تمامی خطوط را اثبات کرد. انجام این موضوعات با قید اولویت در دستور کار شرکت بهره‌برداری مترو قرار خواهد گرفت.

تکذیب "شاخ به شاخ" شدن قطارهای مترو در حادثه صبح امروز

مطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران نیز در حساب توییتر خود نوشت: "حادثه آن طور که دقایق ابتدایی خبر در برخی شبکه‌های اجتماعی منتشر شد به صورت شاخ به شاخ نبوده بلکه دو قطار از بغل با یکدیگر برخورد داشتند."

وی نوشت: "تعداد افراد حادثه‌دیده در حادثه متروی تهران-کرج ۲۰ نفر است. ۹ نفر پس از معاینه اولیه اورژانس مرخص و ۱۱ نفر برای درمان به بیمارستان‌های اطراف اعزام شدند که متاسفانه حال یکی از این عزیزان وخیم است. دو قطار شاخ به شاخ نشده‌اند. علت این حادثه توسط کارشناسان در حال بررسی است."

محمدخانی ادامه داد:" ‌‏۱۰۰ دستگاه اتوبوس دوکابین برای انتقال مسافران توسط سازمان اتوبوسرانی تهران به محل اعزام شد و همچنین تاکسیرانی نیز ناوگان خود را جهت خدمت‌رسانی به مردم فراخوانده است."

زاکانی از محل حادثه مترو بازدید می‌کند/ممکن است خدمات رسانی تا عصر امروز فراهم نشود

مطهر محمد خانی رئیس مرکز ارتباطات شهرداری در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: شهردار تهران با حضور در ایستگاه چیتگر از محل حادثه برخورد دو قطار متروی تهران - کرج بازدید می‌کند.

وی با بیان اینکه در پی حادثه صبح امروز و برخورد دو قطار در ایستگاه متروی چیتگر، شهردار تهران از همان ابتدا در جریان این حادثه قرار گرفت، گفت: معاون حمل و نقل، معاون خدمات شهری، آتش نشانی وغیره در محل حادثه حضور یافتند و جزئیات حادثه را به سمع و نظر شهردار می رساندند.

وی با بیان اینکه موضوع اصلی در این حادثه تسهیل تردد مردم بین کرج و تهران است، گفت: احتمالا در عصر امروز شاهد پیک جمعیتی از تهران به کرج هستیم و ممکن است خدمات رسانی ۱۰۰ درصدی مترو تا عصر امروز فراهم نشود.

خدمت رسانی اتوبوس ها در مسیر تهران - کرج آغاز شد

روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع شهروندان و مسافران محترم می‌رساند که در حال حاضر به علت حادثه پیش آمده در خط ۵، خدمات رسانی مترو بین ایستگاه گلشهر و ایستگاه وردآورد در هر دو مسیر در حال انجام است و در محدوده وردآورد تا تهران (صادقیه) در هر دو مسیر رفت و برگشت حرکت قطار انجام نمی‌شود.


تا پایان عملیات جمع آوری سانحه و بازگشت سرویس دهی خط ۵ متروی تهران به حالت عادی، هماهنگی های لازم با شرکت واحد اتوبوسرانی انجام شده تا نسبت به جابجایی شهروندان و مسافران در این مسیر اقدام کنند و در حال حاضر اتوبوس های این شرکت در طول مسیر در حالت خدمت رسانی می باشند.

زاکانی: هنوز علت حادثه برخورد دو قطار مترو مشخص نیست/همه صحبت‌ها گمانه زنی است

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران ظهر امروز در حاشیه حضورش در محل حادثه برخورد دو قطار با یکدیگر در پرسش به سوالی مبنی بر این که شهرداری چقدر در درمان مصدومان این حادثه متعهد است گفت: همه این افراد بیمه هستند و هیچ محدودیتی برای درمان آن وجود ندارد البته خدا را شاکر هستیم که این حادثه تلفات جانی نداشت.

وی با بیان این که بخش زیادی از این مصدومان به دلیل خروج از واگن ها و شرایط اضطراری که وجود داشت دچار مصدومیت شدند، گفت: تعداد ۵ الی ۶ نفر در داخل واگن مصدوم شدند و مابقی در حین خروج که از این میان تعداد زیادی از آنها به صورت سرپایی درمان شدند که ۱۱ نفر برای دریافت خدمات درمانی بیشتر به بیمارستان منتقل شدند و از این میان ۹ نفر عنقریب در حال ترخیص هستند و دو نفر نیز وضعیتشان در حالت ویژه است که ان‌شاء الله بهبود می یابند.

زاکانی در پاسخ به این سوال که چه زمانی خط ۵ مترو فعال می شود، گفت: خط ۵ متروی تهران از گلشهر تاورد آورد و بالعکس فعال است و اتوبوس ها نیز برای جابجایی مسافران مستقر شدند تا خللی در رفت و آمد ایجاد نشود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر علت این حادثه گفت: همه صحبت هایی که تا الان اعلام شده گمانه زنی و هنوز دلیل واضح و قطعی در این قضیه نداریم و برای این که نتیجه قطعی به دست آید کمیسیون سوانح به صورت فوری تشکیل می‌شود تا همه موارد را بررسی کنند.

لزوم به روز رسانی سیستم های کنترلی مترو/ اعلام دقیق علت حادثه توسط کمیسیون سوانح

علیرضا نادعلی در گفت‌وگو با ایسنا، سخنگوی شورای شهر تهران اعلام کرد که در خصوص حادثه برخورد دو قطار متروی تهران- کرج اگر شهرداری کوتاهی در زمینه پیگیری این حادثه داشته باشد، شورای شهر وارد می شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که شما اعلام کرده‌اید که خطای انسانی عامل حادثه صبح امروز بوده گفت: به ما اعضای شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم گزارشاتی می رسد که من این موضوع خطای انسانی را به نقل از یکی از گزارشات مدیریتی اعلام کردم. اما همه مسئولان شهرداری در صحنه هستند و اجازه دهیم کمیسیون سوانح نظر قطعی را اعلام کنند.

عضو شورای شهر تهران با بیان این که متاسفانه در حوزه نگه داشت و به روز رسانی قطعات مترو در ۴ سال اخیر اتفاق خاصی صورت نگرفته گفت: باید به روز رسانی سیستم های کنترلی و نظارت بر مترو با دقت و سرعت انجام شود که به امید خدا در بودجه سال آینده این مسائل مهم نیز در نظر گرفته می شود.

جابه‌جایی رایگان مسافران خط ۵ مترو با ۱۰۰ دستگاه اتوبوس شرکت واحد

شرکت واحد اتوبوسرانی تهران طی اعلاعیه‌ای از اعزام ۱۰۰ دستگاه اتوبوس به منظور جابه‌جایی رایگان مسافران خط پنج مترو که به دلیل بروز حادثه صبح امروز متروی تهران- کرج، خدمات‌رسانی آن به صورت موقت متوقف شده بود، خبر داد.

این ۱۰۰ دستگاه اتوبوس تک‌کابین و دوکابین برای انتقال مسافران در مسیر رفت و برگشت از ایستگاه های متروی چیتگر و متروی وردآورد به پایانه صادقیه و بالعکس، از اولین ساعات صبح امروز به صورت رایگان به شهروندان خدمات رسانی می کنند.

تلاش مترو برای برگشت مسیر شمالی متروی خط ۵ تا عصر/ آخرین وضعیت آزادسازی واگن‌های مترو

شایسته اصل مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو درباره آخرین وضعیت آزادسازی واگن‌های مترو که در حادثه صبح امروز برخورد دو قطار دچار سانحه شده بودند، توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: از ابتدای حادثه کارشناسان فنی تلاش کردند که هرچه سریع‌تر واگن‌های آسیب دیده را از خط خارج کنند تا خدمت‌رسانی به روال عادی برگردد.

وی با بیان این‌که تلاش خواهیم کرد تا عصر امروز خط شمالی آماده شود، اظهار کرد: امیدواریم برای ساعت پیک عصر که شهروندان می‌خواهند از ایستگاه صادقیه به کرج بروند حداقل خط شمالی را آماده کنیم هرچند که شهرداری مسیرهای جایگزین در نظر گرفته و با دستور شهردار تهران تاکسیرانی و اتوبوسرانی فعال شده و در ایستگاه‌هایی که مردم می‌خواهند از تهران به کرج بروند، آماده خدمت رسانی هستند./


https://www.asianews.ir/u/4qq
اخبار مرتبط
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از تصویب مطالعات امکان سنجی خط ۴ متروی مشهد مقدس در یکصدو شصت و نهمین جلسه این شورا خبر داد.
مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با اشاره به رسوب کالاهای متروکه و قاچاق و قضایی در محوطه‌های شرکت ها که موجب کاهش راندمان فضاهای عملیاتی شرکت در ارائه خدمات به صاحبان کالاهای تجاری شده است، گفت: حضور مسئولان سازمان بازرسی کل در مجموعه تابعه این شرکت سبب پیگیری مطالبات به حق انبارهای عمومی از سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و خروج کالاهای تملیکی از انبارهای این شرکت خواهد شد.
امروز شنبه یکی از قطارها خط چهار در ورودی ایستگاه تئاترشهر به دلیل نفص فنی متوقف شد و مردم اقدام به شکستن شیشه ها کردند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید