صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۲ دی ۱۴۰۰ / ۱۸:۳۸
کد خبر: 7675
گزارشگر: 213
۴۳۹۳
۶
۰
۸
ماجرای جنجالی دادگاهی شدن رییس جمهور سابق

دلایل پنهان خبر محاکمه و اعدام حسن روحانی؟!

دلایل پنهان خبر محاکمه و اعدام حسن روحانی؟!
برخی اخبار به تازگی از احتمالاتی عجیب محاکمه و اعدام حسن روحانی سخن گفته اند که در این راستا بررسی چند موضوع در گذشته و زمان ریاست جمهوری وی نیز شاید به ابعاد این موضوع مرتبط شود.

به گزارش آسیانیوز، بعد از ماجرای محاکمه روحانی، حالا سخنگوی ستاد پیگیری محاکمه روحانی از ادامه پیگیری محاکمه روحانی و احتمال اعدام او خبر داده است. اما ماجرای محاکمه روحانی چیست؟

تجارت‌نیوز نوشت، کامران غضنفری، نویسنده کتاب «راز قطعنامه» و سخنگوی ستاد پیگیری محاکمه روحانی ادعا کرده: «روحانی ۳۰ میلیارد دلار و ده‌ها تن طلا را بر باد داده است.»

همچنین او گفته: «روحانی نقشه طراحی شده توسط دولت آمریکا را در ایران اجرا کرد.» این چهره جنجالی گفته: «طبق ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی روحانی مفسد فی‌الارض تلقی می‌شود و احتمال اعدام او وجود دارد.»

---------------------

بیشتر بخوانید:

«افشاگری» محمدعلی زم درباره قاتلان پسرش

-----------------------------------------


به گفته غضنفری دلیل محاکمه روحانی این است که او ۳۰ میلیارد دلار و طلا را بر باد داده. اما قبل از ادعای جدید کامران غضنفری، دلایل دیگری برای محاکمه روحانی مطرح بود. مانند تاخیر در واردات واکسن و افزایش نرخ ارز و بکارگیری عوامل جاسوس در مناصب کلیدی.

ماجرای محاکمه روحانی چیست؟
مساله محاکمه روحانی از شهریور سال جاری شروع شد. زمانی که محمدحسین آصفری، نماینده اراک در توییتی با هشتگ «محاکمه روحانی» نوشت: با رسیدن انبوه واکسن از سایر کشور‌ها مشخص شد ما تحریم پرزیدنت روحانی بودیم. زودتر دست به کار شوید تا مرغ از قفس نپریده!

بعد از آن، جواد نیک‌بین، نماینده کاشمر هم در تذکر شفاهی به قالیباف گفت: آقای قالیباف نیاز است به صداوسیما دستور داده شود که یا فیلم گاندو را متوقف یا محاکمه روحانی را شروع کنند. چون صبر مردم در حال لبریز شدن است.

قبل از این ماجرا، مساله محاکمه روحانی از جای دیگری هم آغاز شده بود. خبرگزارش فارس در خبری اعلام کرد که ۵۰۰ هزار نفر از مردم، دانشجویان و طلاب نامه‌ای را امضا کرده‌اند که خواستار محاکمه روحانی شده‌اند.

 

---------------------

بیشتر بخوانید:

محاکمه روحانی!
-----------------------------------------------------

آنگونه که فارس نوشته بود « نابودی اشتغال، بکارگیری عوامل جاسوس در مناصب کلیدی، افزایش نرخ ارز، زمینه‌سازی برای افزایش مرگ و میر کرونا» از مهم‌ترین اتهاماتی است که علیه روحانی اعلام شده بود.

البته فارس خبر داده بود که جز این، یک شکایت دیگر علیه روحانی به کمیسیون اصل ۹۰ رفته که سه محور اصلی دارد؛ بورس، مسکن و مداخلات ارزی.

شهریور ماه امسال زمانی که مساله محاکمه روحانی مطرح شد، محمدرضا خاتمی به این مساله واکنش نشان داد و گفت: چه اشکالی دارد، در یک محاکمه علنی دادگاه برگزار شود و آقای روحانی بتواند حرفهایش را بزند؟ از محاکمه نترسیم، به شرطی که عادلانه و علنی باشد.

این در حالی است که حسن روحانی در جریان سخنرانی‌های انتخاباتی خود در سال ۱۳۹۶ چند بار از عملکرد سپاه انتقاد کرد/ انتخاب

این در حالی است که امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، چهار سال پس از دیدار فرماندهان این نهاد نظامی با حسن روحانی گفت که قاسم سلیمانی در آن جلسه، با روحانی «صریح» و «تند» صحبت کرده و به او گفته است که «خودزنی» نکند و راه احمدی‌نژاد را نرود.

همچنین حسن روحانی در جریان سخنرانی‌های انتخاباتی خود در سال ۱۳۹۶ چندین بار از عملکرد سپاه انتقاد کرد.

براساس برخی گزارش ها، او تیرماه همان سال نیز با انتقاد از روند اجرای «سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی»، گفت که بخشی از اقتصاد ایران به اسم خصوصی‌سازی به نهادهای امنیتی و نظامی واگذار شده است. او این نهادها را «دولت با تفنگ» نامید و گفت که بخش خصوصی «جرات» رقابت با آن‌ها را ندارد.

این سخنان روحانی واکنش فرماندهان سپاه را به دنبال داشت و چند روز بعد، محمدعلی جعفری، فرمانده وقت سپاه، در پاسخ به او گفت: «دولت بدون تفنگ تحقیر و تسلیم می‌شود.» حدود یک ماه پس‌ از این تنش لفظی، یعنی در مرداد ۱۳۹۶، فرماندهان ارشد سپاه و حسن روحانی با هم ملاقات کردند. در این جلسه حاج قاسم سلیمانی، محمدعلی جعفری، غلام‌حسین غیب‌پرور، اسماعیل کوثری و امیرعلی حاجی‌زاده حضور داشتند و ظاهرا جزئیات این دیدار در آن زمان منتشر نشده است و به این بسنده شد که حسن روحانی از «تلاش‌های نیروهای مخلص سپاه» قدردانی کرده است.

حالا با گذشت بیش از چهار سال امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه، جزئیاتی از آن دیدار را فاش کرده است.

این سردار سپاه در مصاحبه جدید خود با روزنامه کیهان، جلسه با حسن روحانی را «خیلی صریح و تند» توصیف کرد و گفت: «اگر یادتان باشد رهبری صحبتی می‌کرد، هفته بعد آقای روحانی موضع می‌گرفت و سپاه را تخریب می‌کرد؛ هرروز به خودی‌ها حمله می‌کرد.»

او افزود: «همه این را گفتیم که آقای روحانی ما کمک شماییم. آدم نباید خودزنی کند. ما توان و امکانی داریم. می‌خواهیم به دولت شما کمک کنیم. آدم نیروی خودش را نمی‌زند؛ این چه حرفی است که شما می‌زنید.»

حاجی‌زاده در ادامه، گفت: «گفتیم اگر این حرف‌ها را بزنید، برای ما قابل‌تحمل نیست. شما هر روز مخالفتی می‌کنید. دفاع از انقلاب و ملت و نظام و رهبری خط قرمز ما است. فکر نکن همیشه می‌توانی این حرف‌ها را بزنی، ما هم سکوت کنیم.»

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در بخش دیگری از مصاحبه اخیر خود به «سخنان صریح» حاج قاسم سلیمانی خطاب به حسن روحانی هم اشاره کرد و افزود: «حاج قاسم مخالف دیپلماسی نبود. مخالف آن چیزی که در سطح کشور تایید و تصویب شده، نبود. در واقع نه موافق بود و نه مخالف. ایشان مخالف وابستگی و سازش بود. می‌گفت: از این طریق به‌جایی نمی‌رسید. در آن جلسه حاج قاسم با آقای روحانی خیلی صریح حرف زد.»

امیرعلی حاجی‌زاده ادامه داد: «عین جمله حاج قاسم این بود که گفت: آقای روحانی، می‌خواهی مسیر احمدی‌نژاد را بروی؟ تو هم می‌خواهی مثل او بشوی؟ برای چه خودزنی می‌کنی؟ برای چه هر روز به خودمان حمله می‌کنی؟»

طرح محاکمه حسن روحانی موضوعی است که برخی اصولگرایان در ماه‌های اخیر بارها مطرح کرده و حتی تعدادی از نمایندگان مجلس شکایت‌نامه‌ای را علیه رئیس‌جمهوری پیشین ایران به قوه‌قضاییه فرستاده‌اند.

هم‌زمان با انتشار مصاحبه جدید حاجی‌زاده، وب‌سایت خبر فوری از قول «سخنگوی ستاد پیگیری محاکمه حسن روحانی» نوشت که «احتمال اعدام» حسن روحانی وجود دارد. 

پیش‌تر، محمدتقی نقدعلی، نماینده مجلس، نیز گفته بود که ۸۵ میلیون ایرانی «شاکی» پرونده روحانی‌اند و اگر قوه قضاییه با این مسئله سهل‌انگارانه برخورد کند، به «اعتماد عمومی» و «سرمایه اجتماعی» نظام ضربه زده است.

پس‌ از این سخنان، محمدعلی ابطحی گفت: «به‌شخصه اگر جای روحانی و دولتش بودم، از محاکمه استقبال می‌کردم؛ زیرا این کار می‌تواند برای آینده بسیار تعیین‌کننده باشد تا مشخص شود واقعیت‌های دوران او چه بوده است.»/

https://www.asianews.ir/u/513
اخبار مرتبط
محمدعلی زم در یادداشتی تازه در اینستاگرام درباره پسرش، از شورای عالی امنیت ملی با دبیری علی شمخانی و ریاست وقت حسن روحانی به عنوان «شرکای واقعی» در اعدام روح‌الله زم نام برد.
نمایندگان مجلس به دلیل آنچه مدیریت ناصحیح حسن روحانی در ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌دانند، خواهان برخورد با او شدند و پس از بررسی گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درباره عملکرد روحانی با ارجاع این گزارش به قوه قضاییه موافقت کردند.
عضو کمیسیون قضائی مجلس از تصویب طرح شکایت از رئیس دولت‌های یازدهم و دوازدهم به خاطر اهانت به مردم و منتقدان خبر داد.
خبرهایی از انتصاب یکی از وزرای دولت حسن روحانی در کابینه سید ابراهیم رئیسی حکایت دارد.
رئیس اتاق تهران گفت: طرح اتاق تهران و بخش‌خصوصی که با هدف تسریع در واکسیناسیون و قطع اپیدمی کرونا در کشور تهیه شده بود، با کارشکنی از سوی وزارت بهداشت مواجه شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
عطار
۱۴۰۰/۱۰/۲۴
0
0
0

کارشناسان قبل از انتخابات هشدار جدی دادند وپیشگوئی کردند. امّا کو گوش شنوا؟ فعلا موراد هدر وتلف وتخریب ذخائر انسانی وعلمی ووفرهنگی ودانشمندی و وقتی... خیلی بمراتب از پول های از بین رفت بیشتری بودوهست. راهی حل :دست پولداران وسرمایه داران چند ملیتی با نفوذ قطع کنید.

Hamlet
۱۴۰۲/۰۲/۲۲
0
0
0

ببخشید روحانی باید مجازات بشه بدون شک. اما احمدی نژاد و رییسی زودتر محاکمه بشن. اولا رییسی در این یک سال اندازه ده سال پول ملی رو بی ارزش کرد. وعده هاش عمل نکرد. 4میلیون مسکن کو؟ دلار زیر 20 تومن کو؟؟ یک میلیون شغل کووو؟؟

ناشناس
۱۴۰۲/۰۲/۲۸
0
0
0

قصاص روحانی باید صورت بگیرد تا دیگر فکر چنین جنایاتی به ذهن بقیه نیفتد

عباس
۱۴۰۲/۰۴/۱۰
0
0
0

باید همه کسانیکه خواهان محاکمه ی دولت روحانی و دارو دستش هستن با تمام توان از راه های زیادی روش هایی و هرکاری برای عملی شدن محاکمه‌ی... انجام بدن. متحد شدن مردم و تعداد بیشتر بهتر.. و با آگاهی برای مردم از خیانت و جنایات روحانی و دارودستش بدون شک محاکمه ی این خائنین رو خواهیم دید و درس عبرتی برای تک تک مسئولان میشه..بزرگترین خطرناکترین دشمنان وجودی ایرانوایرانی همین ها هستن البته دونوع هستن ولی کاملاً باهم هستن اصلاحات رفسنجانی وخاتمی روحانیسم ودوم مذهبی نماهای بسیار تندرو..دولبه قیچی عمل میکنن مثال مصطفی میرسلیمی ، عبدالحمید،و خیلی های دیگر که مثلا در جریان فتنه ی زن زندگی بردگی کاملاً پاس کاری میکردن باهم یعنی از عمدأ میرلتن و باز میرن ماست میپاشن و گیر میدادن و..فیلمش میشد پاس و خوراک برای رسانه های خارج کشورو اصلاحات که برن رو اعصاب ملت...وحرفایی میزدن تند که باید برخورد کنیم با بیحجابی و فضا آرام شود گشت ارشاد احیا میشود و مزخرفات دیگه...اصلاحات و رسانه های خارج کشور هم با تیتر بزرگ صدها برابرش بزرگ میکردن و..خلاصه هدفشون ضعیف شدن و تا حمله کنن به ایران.وتحت سلطه ی غرب باشه

ناشناس
۱۴۰۲/۰۶/۰۷
0
0
0

روحانی بیشتر از منابع مالی و اقتصاد کشور به منابع انسانی و اعتقادی مردم ضربه زد. متاسفانه با تاخیر در محاکمش مردم از نظام ریزش کردند و خواهند کرد.

یاسی
۱۴۰۲/۰۷/۰۶
0
0
0

فقط دذد از دذد دفاع میکنه اعدام هم کمشه هزار سیصد و شصت و،شش میلیارد بدهی خزانه مگه کمه


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید