صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۷ اسفند ۱۴۰۰ / ۰۱:۴۲
کد خبر: 8426
گزارشگر: 213
۹۰۱
۰
۰
۱
درگذشت رعفت هاشم پور پیشکسوت عرصه دوبله ایران

جلال مقامی درباره همسر و همکارش چه گفت؟

جلال مقامی درباره همسر و همکارش چه گفت؟
جلال مقامی، پیشکسوت دوبله که صبح جمعه، ششم اسفند ماه همسرش رعفت هاشم پور را از دست داد حالا در نبود همسرش بسیار غمگین است.
به گزارش آسیانیوز ، جلال مقامی، پیشکسوت دوبله که صبح جمعه، ششم اسفند ماه همسرش رعفت هاشم پور را از دست داد حالا در نبود همسرش بسیار غمگین است و می گوید: همسر و همکار دلسوزم را از دست دادم اما چه می شود کرد، به هر حال مرگ برای همه است.

این هنرمند عرصه صدا با اینکه یک روز است که عزادار از دست دادن همسرش شده، اما همچنان با صدای مهربانشه می گوید: تشکر از اینکه همیشه به یاد ما هستید. متاسفانه جمعه همسر مهربانم را از دست دادم. بیش از ۵۰ سال است که با همسرم، خانم هاشم‌پور زندگی کردیم. این سال‌ها همیشه در کنار هم بودیم و با هم کار کردیم؛ طبیعتاً الان از رفتن ایشان غمگینم چون علاوه بر همسر، یک همکار دلسوزم را از دست دادم.

او در پاسخ به اینکه در طول این سال ها کدام یک استاد همدیگر بودید؟ خاطرنشان می‌کند: هیچ کدام استاد هم نبودیم چون زمانی که من به واحد دوبلاژ آمدم ایشان هم حضور داشتند و با هم کار می کردیم و از همدیگر کار یاد می گرفتیم ولی هیچکدام برای دیگری استادی نکردیم.

این صدای ماندگار دوبله صحبتش را اینگونه ادامه می‌دهد: مرگ برای همه هست. به خصوص در این شرایط که متاسفانه کرونا مثل برگِ درخت آدم ها را می گیرد. باور کنید خود من شاید یک سال و نیم است که پایم را از آپارتمانم بیرون نگذاشته ام؛ هم به دلیل بیماری و هم به دلیل شرایطی که دارم. من هنوز به دلیل شکستگی پاهایم که تقریبا دو سال پیش اتفاق افتاد هنوز نمی‌توانم به راحتی راه بروم و از واکر استفاده می کنم.

جلال مقامی در پایان درباره مراسم خاکسپاری مرحومه هاشم پور خبر می دهد: شنبه هفتم اسفند ماه مراسم خاکسپاری همسرم در بهشت سکینه کرج برگزار می شود اما اینکه ظهر باشد یا بعد از ظهر هنوز قطعی نشده؛ ضمن اینکه به دلیل کرونا اجازه نداریم بیش از پنج ـ شش نفر در مراسم حاضر شویم. به هر حال ممنونم از دوستانی که پیام تسلیت می دهند، تماس می‌گیرند و به یاد ما هستند اما مراسمی برگزار نخواهد شد.

، رعفت (رفعت) هاشم‌پور، پیشکسوت عرصه دوبله ایران جمعه ـ ششم اسفند ماه ـ درگذشت.

این دوبلور به جای اکرم محمدی در سریال «پدرسالار»، هتی کینگ در «قصه‌های جزیره»، به جای فخری خوروش در سریال «امام علی (ع)» و فریده سپاه منصور در «معصومیت از دست رفته» صداپیشگی کرده بود.

از دیگر آثار به یادماندنی از این دوبلور، صداپیشگی در نقش اسکارلت اوهارا در سینمایی «بربادرفته» بود./
ایسنا
https://www.asianews.ir/u/5ld
اخبار مرتبط
با آغاز هفته مد لندن از روز جمعه ۱۸ فوریه ، طراحان و خلاقان نوپا در کنار دیگر غول‌های دنیای مد به روی صحنه آمده اند.
جمعی از هنرمندان کشورمان در نامه ای به رییس صداوسیما خواستار دعوت از صاحب‌نظران معتبر و متخصص در مباحث هنر و اقتصاد هنر شدند تا در برخی برنامه ها از تهمت‌پراکنی و اشاعه سخنان بی‌اساس به هنرمندان زحمتکش کشور جلوگیری شود.
بازیگر معروف زن در سن ۶۰ سالگی جوانی و زیبایی قابل توجهی دارد و عکسی هم از او در جمعی از شاعران و هنرمندان با حضور بکتاش آبتین انتشار یافته است.
برخی از روزنامه نگاران، با مرور رویدادهای فرهنگی اخیر، تلاش عربستان سعودی را منعکس‌ کننده تغییرات عمیق در بازار هنر در سراسر جهان عرب می‌دانند.
نمایشگاه نقاشی «شبیه من» دربرگیرنده مجموعه ای از تابلوهای نقاشی به سبک اکسپرسیونیسم اثر کوثر گلابگیر، در «هنر خانه بن بست» مشهد برگزار می شود.
نمایشگاه تجسمی «بایفوکال» دربرگیرنده آثاری از هنرمندان جوان در قالب دیجیتال آرت در گالری «با» برگزار می شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید