صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۸:۱۲
کد خبر: 9262
گزارشگر: 213
۸۴۷
۰
۰
۲
ادامه واکنش های شدید به ویدیوی قیچی کردن موی دانش آموزان

عموپورنگ گفت با «غرور» بچه ها چه می کنید؟!/فرد خاطی مجازات می شود؟+فیلم و عکس

عموپورنگ گفت با «غرور» بچه ها چه می کنید؟!/فرد خاطی مجازات می شود؟+فیلم و عکس
داریوش فرضیای(عموپورنگ) در واکنش به فیلم منتشر شده از قیچی کردن موی دانش‌آموزان در مدرسه نوشت: آقای محترم اسم این بچه‌ها دانش‌آموز است که با قیچی افتادید به جانشان.

به گزارش آسیانیوز، داریوش فرضیای به فیلم منتشر شده از قیچی کردن موی دانش‌آموزان در مدرسه واکنش نشان داد و نوشت: آقای محترم اسم این بچه‌ها دانش‌آموز است نه... که با قیچی افتادید به جانشان.

 

 

داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) با انتشار فیلمی از پسران نوجوان ایستاده در صف مدرسه که شخصی اقدام به کوتاه کردن جلوی موهایشان با قیچی می‌کند، در صفحه اینستاگرامش، چنین نوشت:

«واقعا متاسفم!
ای کاش قبل از انجام هر عملی در خصوص کودکان و نوجوانان به عواقب و تبعات روحی و روانی آن نیز فکر می‌کردیم! در جایی که قرار است به فرزندان‌مان علم و تربیت بیاموزند دیدن چنین صحنه‌های به شدت آزاردهنده و ناامیدکننده است... آقای محترم اسم این بچه‌ها دانش‌آموز است نه... که با قیچی افتادید به جانشان. کمی به غرور از دست رفته این بچه‌ها فکر کنید که با این رفتار ناشایست چه ضربه غیرقابل جبرانی به شخصیت آن‌ها می‌زنید. تاسف، تاسف، تاسف.»

عموپورنگ گفت تاسف بر شما!/با غرور بچه ها چه می کنید؟+عکس و فیلم

همچنین به دنبال انتشار ویدئوی قیچی‌ کردن موی سر چند دانش‌آموز به دست یکی از اعضای کادر مدرسه‌ای در ایران، سخنگوی آموزش و پرورش گفت که «رفتار فرد خاطی» پیگیری می‌شود.

صادق ستاری فرد با انتشار پیام و عکس از این ویدئو در صفحه توییتر نوشت: «رفتار فرد خاطی... مطابق ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات اداری، اعمال و رفتار خلاف شئون اداری یا شغلی است که از طریق هیئت رسیدگی به تخلفات اداری و مطابق مجازات و تنبیهات مقرر در قانون مذکور بررسی می‌شود.»

انتشار این ویدئو که نشان می‌دهد یک عضو کادر مدرسه‌ که احتمال می‌رود ناظم باشد، با قیچی موهای جلو سر چند دانش‌آموز پسر را به ترتیب می‌بُرد و باعث تحقیر و ناراحتی دانش‌آموزان می‌شود، در شبکه‌های اجتماعی جنجال به پا کرده است.

این ویدئو که روز چهارشنبه، ۲۴ فروردین، در شبکه‌های مجازی فارسی‌زبان همرسان شد، موجی از واکنش به همراه داشت.

این در حالی است که کاربران بسیاری تجربه‌های مشابه خود در مدارس کشور به‌ویژه در دهه ۱۳۶۰ را روایت کرده‌اند، از کوتاه‌ کردن خشونت‌آمیز ناخن‌ها پس از کنترل هر روزه در مدرسه، و نیز تراشیدن بخشی از جلو سر دانش‌آموزان پسر با ماشین به منظور اعمال فشار برای کوتاه‌کردن موها.

تجربه‌هایی چون گشتن کیف مدرسه، بازرسی بدنی، مجبور کردن دانش‌آموزان به پاک‌کردن ناخن‌های لاک‌زده با قند حبه‌ای، قیچی کردن بخش‌هایی از موهای جلو سر، کنترل موهای پا و دست برای اطمینان از کوتاه‌ نشدن و کوتاه‌ کردن ناخن‌ها با قیچی و خشونت نیز از روایت‌های زنانی است که در دهه‌های گذشته دانش‌آموز مدارس بوده‌اند./

https://www.asianews.ir/u/680
اخبار مرتبط
برنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم دوره دوم متوسطه روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد شاخه نظری در نوبت خردادماه سال تحصیلی 1401ـ1400 اعلام شد.
مقام مسوول آموزش و پرورش اعلام کرد: تخلف مدارسی که آموزش حضوری را اجرا نکردند ثبت شده است.
یک مقام مسوول گفت: بازگشایی یکباره مدارس و دانشگاه‌ها، بی‌تدبیری و خطرساز است.
یزد - مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد از آمادگی مدارس استان برای برگزاری کلاس‌های حضوری از چهاردهم فروردین ماه خبر داد
حضوری شدن مدارس از روز ۱۴ فروردین و افزدوه شدن به سال تحصیلی برای جبران عقب ماندگی آموزش و زمان برپایی کنکور ۱۴۰۱ برنامه های جدیدی است که باید دید چطور عملیاتی خواهد شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید