صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۵:۱۱
کد خبر: 9397
گزارشگر: 213
۶۶۵
۰
۰
۳
پاسخ رییس سازمان سنجش و وزیر علوم به تغییر زمان برپایی آزمون ها

آخرین وضعیت تعویق زمان برگزاری کنکور و امتحانات/پاسخ به خواسته دانشجویان و دانش آموزان

آخرین وضعیت تعویق زمان برگزاری کنکور و امتحانات/پاسخ به خواسته دانشجویان و دانش آموزان
دانش‌آموزان و دانشجویان طی روزهای گذشته با درخواست و ایجاد هشتگ خواستار تعویق زمان برگزاری کنکور و امتحانات خود شدند و سازمان‌های ذی‌ربط به این درخواست واکنش نشان دادند.

به گزارش آسیانیوز، دانش‌آموزان و دانشجویان خواستار تعویق زمان برگزاری کنکور و امتحانات خود شدند اما سازمان‌های ذی‌ربط به شکل متفاوتی به این درخواست واکنش نشان دادند.

--------------------------

بیشتر بخوانید

«جزییات» برنامه امتحانات نهایی خرداد

---------------------------------------

از آنجایی که بیش از ۲ سال تحصیل در ایران به شکل مجازی دنبال می‌شد، تصمیم دولت برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از ۱۴ فروردین‌ماه، سبب شد برخی از دانش‌آموزان و دانشجویان خواستار تعویق و یا لغو امتحانات خود و کنکور شوند.

دانشجویان کارشناسی ارشد طی نامه‌ای به رییس سازمان سنجش و وزیر علوم، خواسته خود را در چند بند مطرح کردند.

طبق گفته آن‌ها: با توجه به اینکه نهمین آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی در دو بخش آزمون مشاغل رشته‌های آموزش و پرورش در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ و آزمون رشته‌های سایر دستگاه‌ها در تیرماه برگزار می‌گردد. در این میان آزمون کارشناسی ارشد هم در اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۱ برگزار می‌گردد.

تجارت نیوز نوشت بنا به اهمیت هر دو آزمون استخدامی و آزمون کارشناسی برای داوطلبان شرکت‌کننده مشترک هر دو آزمون، از شما تقاضا داریم که تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد را به مرداد یا شهریورماه انتقال دهید. تا متقاضیان هر دو آزمون استخدامی و کارشناسی ارشد فرصت لازم را داشته باشند که بعد از آزمون استخدامی برای آزمون کارشناسی ارشد آمادگی لازم را کسب کنند.

در ادامه درخواست آن‌ها آمده است که: لازم به ذکر است بسیاری از افراد در آزمون کارشناسی ارشد در آزمون رشته‌ای شرکت خواهند کرد که منابع دروس امتحانی‌اش نامرتبط با رشته کارشناسی و منابع آزمون استخدامی رشته کارشناسی‌شان است. و کار برایشان دشوارتر از بقیه داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون کارشناسی ارشد خواهد بود. لذا از شما تقاضا داریم برای تغییر تاریخ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد به مرداد یا شهریور همکاری کنید.

-------------

بیشتر بخوانید

«جزییات» افزایش ماه های سال تحصیلی و آخرین وضعیت کنکور ۱۴۰۱
---------------------------

همچنین دانش‌آموزان نیز در فضای مجازی با هشتگ تعویق امتحانات و کنکور، خواستار برگزاری این آزمون‌ها در تاریخ‌هایی غیر از موعدهای مقرر شده، شدند. استدلال آن‌ها این بود که همزمانی شیوع کرونا و ماه رمضان سبب شده، آمادگی لازم برای امتحانات و کنکور را نداشته باشند.

مسئولان سازمان سنجش درباره تعویق زمان کنکور هیچ واکنشی نشان ندادند و امروز نیز رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرروش اعلام کرد که ارزشیابی مستمر و آزمون‌های کلاسی به استثنای روز دوشنبه پنجم اردیبهشت که مصادف با بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان است، کماکان انجام خواهد شد.

این درحالی است که آموزش و پرورش روز گذشته در اطلاعیه اعلام کرد: به منظور بهره مندی دانش آموزان و همکاران فرهنگی از فضائل ماه مبارک رمضان و لیالی قدر لازم است، مدارس برگزاری آزمون‌ها و امتحانات را به بعد از ماه رمضان موکول کند.

برگزاری کنکور با موبایل

همچنین امروز سازمان سنجش اعلام کرد که از ۲ سال آینده کنکور به صورت کاملا الکترونیکی برگزار خواهد شد به طوریکه تلفن همراه، تبلت و رایانه جایگزین قلم و کاغذ می‌شوند.

تا آغاز سال تحصیلی در دانشگاه‌ها، این سازمان بین پنج تا ۶ آزمون آزمایشی و بدون کاغذ برای داوطلبان برگزار می‌کند. هر داوطلب حق شرکت در ۲ آزمون آزمایشی را دارد و بعد از شرکت در این آزمون‌ها، در صورت علاقه‌مندی، نمره آزمون را برای پذیرش در دانشگاه به رسمیت می‌شناسد و به سازمان سنجش آموزش کشور هم اعلام کند./

https://www.asianews.ir/u/6bm
اخبار مرتبط
برنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم دوره دوم متوسطه روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد شاخه نظری در نوبت خردادماه سال تحصیلی 1401ـ1400 اعلام شد.
یزد - خاکی‌صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم: قطعا امتحانات ترم جدید حضوری برگزار می‌شود و دانشگاه‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که حوزه‌های آزمون با تراکم جمعیت کمتری مواجه باشد و در این راستا طولانی کردن ایام برگزاری امتحانات به ما کمک می‌کند
در حالی که خطر شیوع ترکیبی کرونای نوع «اومیکرون» و «دلتا» توسط جامعه چزشکی هشدار داده شده است، انتقاد خانواده ها از بازگشایی حضوری مدارس شدت گرفته است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید