صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۶:۰۱
کد خبر: 9906
گزارشگر: 213
۱۲۹۰
۰
۰
۳
ساندویچ معروف بزرگترین رستوران جهانی

چه کسی بیشترین همبرگر مک دونالد جهان را خورد؟

چه کسی بیشترین همبرگر مک دونالد جهان را خورد؟
دونالد گورسکه ۶۸ ساله در سال ۲۰۲۱ ، با خوردن ۳۲ هزار و ۳۴۰ همبرگر، رکورد خوردن بیشترین همبرگر مک‌دونالد را شکست، اما این مساله برای ارضای اشتهای دونالد، طرفدار پروپا قرص دیگر مک‌دونالد کافی نبود.
به گزارش آسیانیوز، اگر بشنوید مردی به نام دونالد فکر می‌کند که مک‌دونالد بهترین ساندویچ دنیا است، نباید تعجب کنید؛ چون فقط در این صورت است که یک نفر می‌تواند به مدت ۵۰ سال روزی یک ساندویچ مک‌دونالد بخورد!

تازه این رقمی حداقلی است؛ به گفته خودش، او بیشتر اوقات روزی دو بیگ‌مک‌دونالد می‌خورد و هرگز از این کار خسته نمی‌شود.

اوت ۲۰۲۱ بود که دونالد گورسکه ۶۸ ساله، با خوردن ۳۲ هزار و ۳۴۰ همبرگر، رکورد خوردن بیشترین همبرگر مک‌دونالد را شکست، اما این برای ارضای اشتهای دونالد، طرفدار پروپا قرص مک‌دونالد کافی نبود.

روز سه‌شنبه، ۱۷ مه ۲۰۲۲، برای دونالد روز ویژه‌ای بود: روزی که پنجاهمین سالگرد هر روز مک‌دونالد خوردن او (به جز تنها هشت روز در طول نیم قرن گذشته) محسوب می‌شد.

به مناسبت این روز به‌یاد ماندنی، دونالد به مک‌دونالد محله‌شان در فوند دو لاک ویسکانسین (ایالات متحده آمریکا) سر زد تا پنجاهمین سالگرد خوردن بیگ‌مک‌دونالد را جشن بگیرد؛ کاری که از سال ۱۹۷۲ آغاز کرد و به گفته خودش، عشق در اولین گاز بود: «در آن لحظه [که اولین گاز را به ساندویچ می‌زدم] با خودم گفتم احتمالا قرار است برای بقیه عمرم مک‌دونالد بخورم.»

دونالد و مک‌دونالد محله‌ رابطه ویژه‌ای با هم دارند و حتی تصویر چهره دونالد روی دیوار این رستوران آویزان است. چند روز پیش که پنجاهمین سالگرد عشق بی‌پایان دونالد به مک‌دونالد بود، تابلو تبریکی بیرون این رستوران دیده می‌شد: «۵۰ سالگی مک را به دونالد تبریک می‌گوییم!»

دونالد طوری هر بار برای خوردن این برگر اشتیاق دارد که گویی نخستین باری است مک‌دونالد می‌خورد: «به‌نظرم اصلا گاهی این‌طور حس می‌کنم [که نخستین بار است]. آن‌قدر مک‌دونالد دوست دارم که هیچ چیز دیگری نیست که خوردن آن را ترجیح بدهم.»

نخستین رکوردی که دونالد با خوردن همبرگر مک، به‌طور رسمی در گینس ثبت کرد، مربوط به سال ۱۹۹۹ با تعداد ۱۵ هزار و ۴۹۰ مک‌دونالد بود. جالب اینجا است که از آن تاریخ تاکنون این رقم بیش از دوبرابر شده است و سال گذشته هم این خود او بود که رکورد سابق را شکست. او جزئیات دقیق همه برگرهایی را که می‌خورد، نگه می‌دارد: هر جعبه و هر رسید.

دونالد این جعبه‌ها را پشت ویترین‌های شیشه‌ای در خانه‌اش نگه می‌دارد که با نگاهی به آن‌ها، می‌توان تفاوت طراحی و بسته‌بندی مک‌دونالد در طول دهه‌ها را مشاهده کرد.

این‌طور نیست که این تنها همبرگری بوده که دونالد امتحان کرده است. باید گفت او با امتحان انواع مختلف آن، به طرفدار ثابت مک‌دونالد تبدیل شده است: «سال ۱۹۸۴ بود که یک برگرکینگ‌واپر خوردم و همان سال هم یک تاپر خوردم. انواع و اقسام همبرگر نام‌آشنا هست که من هرگز میل نداشتم امتحانشان کنم.»

«احتمالا تا آخر عمرم، هر روز بیگ‌مک خواهم خورد.»/

https://www.asianews.ir/u/6pd
اخبار مرتبط
ایران به عنوان همسایه روسیه و وابسته به برخی محصولات کشاورزی تعیین‌کننده از سوی هر دو کشور روسیه و اوکراین، می‌تواند با معضل به خطر افتادن امنیت غذایی روبه‌رو شود؛ در حالی که موضوع قاچاق و خروج کالاهای اساسی از کشور نیز علاوه بر بحث خشکسالی و بحران جنگ منجر به افزایش قیمت کالاهای اساسی در کشور شده است.
با دو برابر شدن بهای نان‌های حجیم، نرخ ساندویچ فلافل نیز افزایش یافته است.
قیمت نان های صنعتی از جمله باگت معمولی و فرانسوی افزایش یافت.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید