صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۰:۱۰
کد خبر: 5834
گزارشگر: 213
۵۳۹۶
۱
۰
۶
قیمت خودورهای خارجی بعد از آزاد شدن

«شرایط» و جزییات آزاد شدن واردات خودرو

«شرایط» و جزییات آزاد شدن واردات خودرو
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) ایرادات شورای نگهبان در طرح ساماندهی صنعت خودرو را رفع و تصویب کردند.

به گزارش آسیانیوز، از این پس، هر شخص حقیقی یا حقوقی می‌تواند به ازای صادرات خودرو یا از طریق واردات بدون انتقال ارز، خودرو تمام برقی یا هیبریدی یا بنزینی یا گاز سوز وارد کند. البته میزان واردات توسط شورای رقابت تعیین خواهد شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) ایرادات شورای نگهبان در طرح ساماندهی صنعت خودرو را رفع و تصویب کردند.

بر این اساس ماده ۴ به شرح زیر اصلاح می‌شود:

به نقل از تجارت نیوز، هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند به ازای صادرات خودرو یا قطعات خودرو یا سایر کالاها و یا خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه و یا از طریق واردات بدون انتقال ارز نسبت به واردات خودرو تمام برقی یا دو نیرویی (هیبریدی) و یا واردات خودروی بنزینی یا گاز سوز با بر چسب انرژی ب (b) و بالاتر و یا دارای شاخص ایمنی سه ستاره و یا بالاتر بر اساس گواهی های استاندارد معتبر، معادل ارزش صادارتی خود اقدام نماید.

تبصره ۱- واردات موضوع این ماده، نباید هیچ تعهد ارزی جدیدی برای کشور ایجاد نماید.

تبصره۲- سقف تعداد خودروهای مجاز وارداتی، هر شش ماه یکبار توسط شورای رقابت و بر اساس میزان کمبود عرضه نسبت به تقاضای موثر خودروی سواری طی یک سال گذشته تعیین می شود.

تبصره۳- منحصرکردن داشتن نمایندگی یا ارائه خدمات پس از فروش، صرفاً از خودروسازان خارجی ممنوع است. سایر مقررات مربوط توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین می شود.

تبصره۴- واردات مجدد اقلام صادر شده موضوع این ماده، ممنوع و در حکم کالای قاچاق است.

این درحالیست که پیش از این، فعالان بازار خودرو پیش‌بینی کرده بودند که در صورت تصویب چنین مصوبه‌ای احتمالا قیمت خودرو خارجی در بازار ارزان شود. مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو حتی تا ۸۰ درصد کاهش قیمت را پیش‌بینی کرده اما به دلیل روند صعودی قیمت دلار، محدود بودن این واردات خودرو و شروط سخت آن برخی دیگر چنین اعتقادی ندارند و میزان کاهش قیمت را موقت و در حد ناچیزی می‌دانند. بازار خودرو چه واکنشی نشان خواهد داد؟/https://www.asianews.ir/u/3nz
اخبار مرتبط
حوالی ظهر امروز یک دستگاه تریلی حامل گندم به ۱۷ خودرو در جاده جاجرود برخورد کرد و منجر به تصادف مرگبار شد.
با انتشار وعده ارزانی خبری معاون اول رئیس جمهور در شبکه های اجتماعی این خبر توسط دفتر معاون رییس جمهوری تکذیب شد.
امروز پنج شنبه چهارم شهریور خودروهای داخلی در ادامه روند صعودی روز‌های پیشین، در بازار گران تر شدند.
به گزارش آسیانیوز، خودروسازی در آلمان از حدود 131 سال پیش با قدم گذاشتن کارل بنز برای تولید خودرو در آلمان برداشته شد که از نظر قدمتی، می تواند به بلند بودن قدمت این صنعت در آلمان اشاره کند.
شب گذشته دهانه تونل دوم هراز ریزش کرد که نیروهای راهداری خود را رساندند.
قیمت خودروهای ساخت داخل در یکی دو سال گذشته دو برابر شده است؛ واردات خودرو خارجی به ایران ممنوع است و دو خودروساز ایران، از دولت یارانه می‌گیرند و اگر میزان زیان خودروسازان را به کل جمعیت ایران تقسیم کنیم، سهم هر نفر یک میلیون تومان می‌شود.
با وجود زیان ۸۵ هزار میلیارد تومانی می‌توان گفت خودروسازان بزرگ کشور در معرض نابودی قرار گرفته‌اند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
صادق
۱۴۰۰/۰۶/۲۵
0
0
1

آیا قاتلان خودرو ساز و رفقای باج سبیل بگیرشان دست از کشتار مردم با اشغال سازی برخواهند داشت مسلما این کفتار ها لقمه چربشان را رها نخواهند کرد


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید