صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ / ۲۲:۰۲
کد خبر: 3704
گزارشگر: 213
۹۲۴
۰
۰
۲
اظهارات عضو ستاد ملی مقابله با کرونا:

افزایش مرگ‌ومیر کرونایی در ایران تا پایان سال/آتش زیر خاکستر «کووید 19»

افزایش مرگ‌ومیر کرونایی در ایران تا پایان سال/آتش زیر خاکستر «کووید 19»
در حالی که قرار است روز سه‌شنبه، ۲۱ بهمن، واکسیناسیون محدود کرونا در ایران شروع شود، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به افزایش روند ابتلا گفته است: « حدود چهار هفته آینده شاهد افزایش مجدد موارد مرگ‌ومیر کرونا در کشور خواهیم بود».

در حالی که قرار است روز سه‌شنبه، ۲۱ بهمن، واکسیناسیون محدود کرونا در ایران شروع شود، مسعود مردانی، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به افزایش روند ابتلا گفته است: « حدود چهار هفته آینده شاهد افزایش مجدد مرگ‌ومیر کرونا در کشور خواهیم بود».

افزایش مرگ و میر کرونایی
دکتر مردانی به خبرگزاری ایرنا گفته است که در «اکثر استان‌های کشور» شاهد افزایش مراجعه مردم هستیم و اگر دوره جدید همراه با «ویروس جهش‌یافتهٔ» کرونا باشد، «موارد ابتلا و میزان مرگ‌ومیر بیشتر خواهد بود».

او همچنین از کاهش رعایت پروتکل‌‌ها، افزایش سفرهای داخلی، برگزاری جشنواره‌های فرهنگی مثل فجر، بازگشایی مشاغل و ادارات و افزایش سفرهای خارجی به عنوان مواردی نام برده که سبب شده «نوعی عادی‌انگاری» در کشور فراگیر شود.

محمدطالب‌پور، رئیس بیمارستان سینا، نیز گفته است باید «انتظار یک فاز خطرناک بیماری» کرونا را داشته باشیم و زمان این فاز «اواخر بهمن‌ماه» برآورد کرده است.

او تأکید کرده است که بیماری کرونا «فعلا آتش زیر خاکستر است و اگر شعله‌ور شود ممکن است وسعت بسیار زیادی داشته باشد».

در اظهارنظری دیگر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز روز یکشنبه، ۱۹ بهمن، نسبت به خیز ویروس کرونا در استان خوزستان هشدار داد.

فرهاد ابول‌نژادیان گفت که مطابق آمار و بررسی‌ها، خیز جدید ویروس کرونا در استان خوزستان از خیز نخست هم «تندتر» است.

او آماری در این زمینه اعلام نکرد اما خبرگزاری ایرنا روز شنبه از قول غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، گزارش داده بود که موارد بستری ناشی از شیوع ویروس کرونا در خوزستان از ۸۵ نفر روزانه به ۲۶۰ نفر، معادل سه برابر، افزایش یافته است./

مقام‌های محلی در استان‌های کرمانشاه و هرمزگان نیز از افزایش سریع تعداد بیماران در این استان‌ها خبر داده‌اند.

محمود حسین‌پور، معاون دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، گفته است که «کرونا در روستاهای استان طغیان جدیدی دارد» و از «برگزاری مراسم‌های عروسی ، عزا، مسافرت و دید و بازدیدهای خانوادگی» به عنوان علت این بحران نام برده است.

علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، هم روز یکشنبه تغییرات آماری مربوط به کرونا در پایتخت را «جدی» قلمداد کرد و از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در هفته‌های آتی در تهران خبر داد.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی وزارت بهداشت تاکنون بیش از یک میلیون و ۴۷۰ هزار نفر در ایران به کرونا مبتلا شده و بیش از ۵۸ هزار و پانصد نفر جان باخته‌اند.

آمارهای رسمی وزارت بهداشت درباره کرونا همواره محل تردید بوده و مقام‌های سازمان نظام پزشکی آمار واقعی قربانیان در ایران را سه تا چهار برابر آمار رسمی اعلام‌شده برآورد کرده‌اند./


https://www.asianews.ir/u/21Q
اخبار مرتبط
سازمان غذا و داروی ایران اعلام کرده است که عرضه واکسن کرونا از هر نوعی رایگان خواهد بود و فقط از طریق شبکه بهداشت و درمان توزیع می‌شود.
شیوع ویروس کرونا در بیشتر استان ها با شیب ملایم در حال بالا رفتن است و شهرهای نارنجی پرخطر کشور در ۱۰ روز گذشته از ۱۸ به ۳۶ و شهرهای زرد نیز از ۱۳۰ به ۱۷۸ شهر افزایش یافته است.
مدیر مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت یزد گفت: کرونا در وهله اول باید فرهنگسازی و سپس رعایت نکات بهداشتی به ارزش در جامعه تبدیل شود؛ برخی از باروهای اشتباه همچنان در جامعه وجود دارد و اطمینان های کاذب منجر به ابتلای افراد به کرونا می‌شود.
مدیركل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور نیز اعتبار واکسن کرونای روسی اسپوتنیک‌وی را رد کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۴۰ هزار میلیارد تومان منابع وام ۱۲ درصد به تمام واحدهایی که در دوران کرونا آسیب دیده بودند اختصاص پیدا کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید