صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
شنبه / ۱۵ آبان ۱۴۰۰ / ۱۷:۱۲
کد خبر: 6527
گزارشگر: 213
۶۰۸
۰
۰
۲
جمهوری خواهان ایران را بزرگ‌ترین حامی تروریسم نامیدند

مذاکره با جمهوری اسلامی را متوقف کن!

مذاکره با جمهوری اسلامی را متوقف کن!
پس از حمله اخیر پهپاد ایرانی به یک پایگاه نظامی آمریکا در سوریه و سکوت دولت بایدن، تعدادی از جمهوری‌خواهان کنگره با ارسال نامه‌ای به جو بایدن، خواهان کنارگذاشتن ادامه دیپلماسی ایالات متحده با ایران شدند.

به گزارش آسیانیوز، برخی از اعضای جمهوری‌خواه کنگره آمریکا ادعا کردند همین که حزب جمهوری‌خواه اکثریت کنگره را دوباره به دست بگیرد، هر توافقی میان دولت بایدن با ایران را لغو خواهد کرد.

در پی حمله اخیر پهپاد ایرانی به یک پایگاه نظامی آمریکا در سوریه، تعدادی از اعضای جمهوری‌خواه کنگره روز پنجشنبه با ارسال نامه‌ای به جو بایدن، خواهان کنارگذاشتن ادامه دیپلماسی ایالات متحده با ایران شدند.

به نوشته واشنگتن فری بیکن، هفده عضو جمهوری‌خواه کنگره به رهبری برایان استیل، دولت بایدن را به نادیده‌گرفتن حملات تهاجمی فزاینده ایران به ایالات متحده و متحدانش در خاورمیانه متهم کردند.

این اقدام در حالی صورت گرفته است که مذاکرات بین ایران و دیپلمات‌های آمریکایی در بحبوحه درخواست‌های تهران برای برداشتن کامل تحریم‌های اقتصادی متوقف شده است و جمهوری اسلامی اقدامات تروریستی منطقه‌ای خود را افزایش داده است.

در بخشی از این نامه آمده است: «در دوران تشدید تنش در خاورمیانه، این کار پیام خطرناکی به دوستان و دشمنان ما می‌فرستد که ما همچنان به لغو تحریم‌ها و مذاکره با بزرگترین کشور حامی تروریسم ادامه می‌دهیم، زیرا آنها به ما حمله می‌کنند.

این حمله بار دیگر یادآوری کرد که دولت شما با تلاش برای احیای توافق هسته‌ای با ایران، اولویت‌های اشتباهی را تعیین می‌کند. در صورتی که ایران دست به چنین رفتاری می‌زند، آن هم در حالی که مذاکرات هنوز ادامه دارد، تصور کنید چه احترامی برای توافق‌نامه قائل خواهند بود.»

مقامات نظامی آمریکا می‌گویند که ایران در اواخر ماه گذشته در پشت یک «حمله پیچیده، هماهنگ و عمدی» به یک پایگاه نظامی آمریکا در سوریه، جایی که نیروهای آمریکایی مستقر هستند، قرار داشته است.

چندین پهپاد حامل مواد منفجره به این سایت نظامی حمله کردند، اگرچه هیچ تلفاتی گزارش نشد.

دولت بایدن به طور علنی به این حمله واکنش نشان نداد و هیچ عملیاتی را باهدف مقابله با تجاوز ایران اجرا نکرد. تصمیم دولت ایالات متحده برای پرهیز از تحریک ایران ، اتهاماتی را برانگیخته است که ایالات متحده در تلاش برای دستیابی به توافق هسته ای با تهران، هر کاری را حاضر است انجام دهد. در حالی که دیپلمات‌های بایدن وعده می‌دهند که تحریم‌های فلج‌کننده اقتصادی علیه ایران را لغو کنند - از جمله تحریم‌هایی که حمایت ایران از گروه‌های نیابتی تروریستی را هدف قرار می‌دهند - جمهوری‌خواهان نگران هستند که جمهوری اسلامی جسورتر از پیش شود.

در بخشی دیگر از نامه آمده است: «ما همچنان به تماشای حمله ایران به نیروهای آمریکایی و متحدان ما در خاورمیانه نشسته ایم و در عین حال افزایش فعالیت‌های هسته‌ای ایران را شاهد هستیم» . تهدیدها ادامه دارد و دولت شما با لغو تحریم‌های آمریکا به تضعیف توانایی ما برای مبارزه با رژیم ایران کمک می کند.

پیشتر، اعضای جمهوری‌خواه کنگره آمریکا که در سیاست‌ خارجی این کشور تاثیرگذارند، اعلام کردند همین که حزب جمهوری‌خواه اکثریت کنگره را دوباره به دست بگیرد، هر توافقی میان دولت بایدن با جمهوری اسلامی ایران را بلافاصله لغو خواهد کرد./

https://www.asianews.ir/u/464
اخبار مرتبط
تد‌ کروز در پاسخ به درخواست ایران از جو بایدن برای ارائه ضمانت گفت رییس‌جمهوری ما آیت‌الله نیست!
نظرخواهی‌های شبکه خبری ان‌بی‌سی نشان داده است که حدود ۷۱ درصد آمریکایی معتقدند که کشور تحت ریاست‌جمهوری بایدن در جهت غلط پیش می‌رود و به بیراهه خواهد رفت.
در حالی که نیروی هوایی ایالات متحده آزمایش موفقیت‌آمیز یک بمب پیشرفته ۲.۵ تُنی به نام جی‌بی‌یو ۷۲ در حمله به مراکز هسته‌ای ایران را علنی کرده است، شبکه تلویزیونی اسرائیل از اختصاص بودجه‌ برای آماده‌سازی نظامی اسرائیل با هدف حمله احتمالی به تاسیسات اتمی ایران خبر داد.
مقام نظامی اسرائیل گفت در مقابله با تهدید ایران خود را برای همه گزینه‌ها ازجمله گزینه نظامی آماده می‌کنیم.
نشریه پولیتیکو امروز به نقل از مقام‌های اروپایی نوشت که هیئت اتحادیه اروپا در سفر هفته گذشته خود به تهران٬ نتوانست مقام‌های دولت ابراهیم رئیسی را به بازگشت به مذاکرات برجام متعهد کند.
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت که ایالات متحده در مقطع کنونی درباره گزینه‌های جایگزین برجام اظهارنظر علنی نمی‌کند
در حالی که امیرعبداللهیان چند روز گذشته گفت آمریکا پیش از بازگشت ایران به مذاکرات وین، ١٠ میلیارد دلار پول بلوکه‌شده ایران را آزاد کند، وزیر خارجه آمریکا امشب اذعان کرد که که احیای برجام بی‌فایده خواهد بود!
مقامات آمریکایی و اروپایی با اعلام به خبرگزاری رویترز گفتند که آمریکا مذاکراتی با چین جهت کاهش خرید نفت خام از ایران انجام داده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید