صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۱:۲۵
کد خبر: 10109
گزارشگر: 213
۶۳۵
۰
۰
۳
در پی روند افزایش پول های خارجی در بازار آزاد ایران

دلار ۳۲ هزار تومان شد

دلار ۳۲ هزار تومان شد
در ادامه روند افزایش پول های خارجی در بازار آزاد ایران، نرخ فروش دلار در روز پنج‌شنبه، ۱۲ خرداد، به ۳۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید.
به گزارش آسیانیوز، در ادامه روند افزایش قیمت ارزهای خارجی در بازار آزاد ایران، نرخ فروش دلار در روز پنج‌شنبه، ۱۲ خرداد، به ۳۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید.

بر اساس گزارش‌ وب‌سایت‌هایی که بهای ارزهای خارجی  را ثبت می‌کنند، قیمت یورو نیز در لحظه تنظیم این خبر در روز پنج‌شنبه با افزایش قیمت همراه بوده و به ۳۳ هزار و ۹۳۰ هزار تومان رسیده است.

دور جدید سقوط ارزش پول ایران و افزایش بهای ارزهای خارجی از اوایل هفته جاری آغاز شد و روز دوشنبه، ۹ خرداد، دلار آمریکا به نرخ ۳۱ هزار و ۱۳۰ تومان رسید که بالاترین قیمت از مهر ۱۳۹۹ به این سو بود.

در مجموع نرخ دلار از نیمه پارسال که دولت ابراهیم رئیسی کار خود را آغاز کرد، حدود ۲۵ درصد افزایش قیمت داشته است که بخش اعظم این افزایش مربوط به بهار سال جاری است، به طوری که نرخ دلار از حدود ۲۶ هزار تومان، با بیش از پنج هزار تومان افزایش، اکنون به بیش از ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

از زمان توقف مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی موسوم به «برجام» و کاهش امیدها به رفع تحریم‌های آمریکا، کاهش ارزش پول ایران و رشد نرخ ارزهای خارجی شتاب گرفته است./
https://www.asianews.ir/u/6uz
اخبار مرتبط
تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند بهای بیت‌کوین ممکن است به زیر ۲۰ هزار دلار هم برسد؛ کاهش شدید بهای بیت‌‌کوین در کنار افزایش قیمت برق و خاموشی‌ها در ایران به کاهش درآمد‌های دولت منجر خواهد شد.
قیمت هر دلار آمریکا در بازار آزاد فروش ارز در تهران روز شنبه با ثبت رقم ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان، به بالاترین قیمت تاریخی خود رسید و افزایش قیمت آن ادامه دارد؛ در حالی که امروز تا مرز ۳۳ هزار تومان نوسان داشت؛ همچنین جانشین پلیس امنیت اقتصادی، گفت که « ۳۱ نفر از عناصر فعال در این بازار نیز با همکاری بانک مرکزی و مراجع قضایی شناسایی شدند.»
در حالی که بامداد امروز همزمان با برگزاری نشست اتحادیه اروپا به‌ منظور بررسی تحریم‌ها علیه روسیه، بهای هر بشکه نفت برنت به ۱۲۰ دلار رسید؛ هفته گذشته و به دنبال تلاش کشورهای اروپایی برای جایگزین کردن نفت خام روسیه، امارات متحده عربی ارسال نفت به اروپا را آغاز کرد.
کنترل تورم و حمایت از معیشت مردم بدون تصویب و اجرایی شدن بخش هایی از اصلاح ساختار بودجه امکانپذیر نیست.
بازار ارز ایران در پی نا امیدی از مذاکرات وین و برخی سیاست‌های اقتصادی جدید دولت دچار تکان های شدید قیمت ارز شد.
جیم ریش، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا مدعی شد: دستگیری شهروندان اروپایی در ایران، آخرین میخ بر تابوت برجام است.
کارشناس بازارهای مالی گفت: احتمال نوسان بالای طلا با انس جهانی با توجه به افزایش نرخ دلار در آینده نزدیک وجود دارد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید