صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۳ دی ۱۴۰۱ / ۱۴:۴۳
کد خبر: 12926
گزارشگر: 213
۷۰۸
۰
۰
۱
ادعای نشریه تلگراف انگلیس

اقدام انگلستان علیه سپاه پاسداران

اقدام انگلستان علیه سپاه پاسداران
نشریه تلگراف انگلیس مدعی شد که انگلستان اقدامی را علیه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در دست انجام دارد.
به گزارش آسیانیوز، یک منبع آگاه مدعی شد که انگلیس سپاه پاسداران را تروریست خوانده است.

نشریه تلگراف انگلیس مدعی شد که لندن سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را که در جریان ناآرامی‌های اخیر ایران هفت نفر مرتبط با انگلیس را بازداشت کرده بود به عنوان گروه تروریستی اعلام خواهد کرد.

در این گزارش آمده است که طی چند هفته آینده این موضوع اعلام خواهد شد.

این اقدام به این معنا است که عضویت در این گروه، شرکت در جلسات آن و حمل لوگوی آن در مکان‌های عمومی، جرم تلقی می‌شود.

این اولین بار نیست که آمریکا و متحدان آن که در ترور فرماندهان مقاومت نقش مستقیم داشتند، دست به چنین اقدامات ضد ایرانی‌ می‌زنند.

ایران پیش‌تر در اقدامی متقابل فرماندهی ستاد نیروهای مرکزی آمریکا(سنتکام) را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده بود.

منبع:‌ ایلنا و تجارت نیوز
https://www.asianews.ir/u/8zo
اخبار مرتبط
پژوهشگر استراتژیک گفت: ادعاها و اظهارات آمریکایی‌ها درباره برجام ناشی از فشار افکار عمومی غرب و آمریکا است تا بایدن وارد مذاکره با ایران نشود!
رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با یک توئیت مدعی شد آخرین مورد، امید جمعی برای برگشت سریع و متقابل به اجرای کامل برجام را از بین رفته است!
رییس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه ایران آمادگی دارد که به تعهدات برجامی بازگردد، اظهارداشت: امیدواریم سفر کارشناسان آژانس، موجب حل شدن این مسائل شود و برجام به نتیجه برسد.
نماینده آمریکا در سازمان ملل تاکید کرد که توافق هسته‌ای جدای از مساله اعتراضات در داخل ایران است؛ این در حالی است که رابرت مالی چندی پیش در این باره چرخش موضع داشت و از اعتراضات حمایت کرد.
دولت نیوزیلند در همراهی با آمریکا و متحدان این کشور ۲۲ مقام ایرانی از جمله فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین و فرمانده نیروی انتظامی را تحریم کرد.
فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه عربستان سعودی، روز جمعه اول مهر گفت به موفقیت مذاکرات احیای برجام امید چندانی نیست.
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای برجام و بازگشت متقابل ایران و آمریکا به این توافق در وضعیت بن‌بست قرار گرفته است.
به گزارش برخی رسانه‌های خارجی، آویو کوخاوی روز دوشنبه، ۲۱ شهریور، پس از استقبال از ژنرال الفاروق در ستاد کل ارتش اسرائیل در تل‌آویو با او درباره همکاری‌های نظامی و امنیتی دو کشور نیز گفت‌وگو کرد.
داوید بارنئا، رییس موساد در سخنانی مدعی شد و تهدید کرد اگر «نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی سراغ اسرائیل بیایند، ما سراغ کسانی می رویم که آنها را فرستاده اند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید