صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۱
کد خبر: 3174
گزارشگر: 213
۱۱۷۸
۰
۰
۱
درخواست نظام پزشکی ایران از دولت روحانی:

خرید واکسن کرونا باید به اولویت دولت رود!

خرید واکسن کرونا باید به اولویت دولت رود!
رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ایران، از دولت حسن روحانی در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران، خواستار در اولویت قرار گرفتن ثبت سفارش و خرید واکسن ضد کرونا شد.
عباس آقازاده، رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ایران، از دولت حسن روحانی در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران، خواستار در اولویت قرار گرفتن ثبت سفارش و خرید واکسن ضد کرونا شد.

آقازاده در این نامه که روز دوشنبه منتشر شد، با تاکید بر اهمیت واکسیناسیون ضد کرونا برای برون‌رفت از بحران کنونی شیوع کرونا، اعلام کرد: «به نتیجه رسیدن تلاش‌های شرکت‌ها و مؤسسات ایرانی برای تولید واکسن فوق، به مدت زمانی نیاز دارد که صرف این مدت، باز هم ما را در مقابله با اپیدمی و پاندمی ویروس کرونا بیشتر عقب نگاه خواهد داشت.»

رییس مجمع عمومی نظام پزشکی با اشاره به اینکه برای نجات «زندگی میلیون‌ها ایرانی» نمی‌توان «بر مسائل رقابت‌های فرهنگی و سیاسی و ایدئولوژیک پای فشرد»، از جهانگیری خواست تا به وزارت بهداشت و سایر وزارتخانه‌ها و نهادهای ذیربط دستور دهد «مسئله ثبت سفارش و خرید واکسن ضد کرونا را در اولویت برنامه‌های بهداشتی آینده‌نگر کشور قرار دهند.»

آقازاده همچنین بدون ذکر نام کشور خاصی بر «درایت در انتخاب مبدا خرید» واکسن کرونا تاکید کرد.

او همچنین نوشت که بودجه خرید واکسن در بودجه سال آینده که اکنون در مجلس در حال بررسی است، پیش‌بینی شود.

این مقام سازمان نظام پزشکی همچنین خواستار برنامه‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی شد که در آنها «لشکر دروغ پردازان و حیله‌گران و شیادان» ‌به «تبلیغات شرم‌آور ضد واکسن، و اشاعه تئوری‌های ضد علمی و بی‌شرمانه متضاد با منافع واقعی مردم» می‌پردازند.

آقازاده سیاست «ایمنی جمعی» یا «ایمنی گله‌ای» را نیز مورد انتقاد قرار داد و نوشت که این سیاست باید«به طور کلی کنار گذاشته شود.»
https://www.asianews.ir/u/1TQ
اخبار مرتبط
باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون، روسای‌جمهوری سابق ایالات متحده با هدف جلب اعتماد عمومی به ایمنی واکسن کرونا، به طور داوطلبانه مقابل دوربین‌ها واکسن خواهند زد.
شرکت داروسازی مُدرنا در ایالات متحده آمریکا می‌گوید داده‌های اولیه نشان می‌دهد که واکسن این شرکت علیه ویروس کرونا «۹۴.۵ درصد» مؤثر است و رییس جمهور آمریکا تاکید کرد که این واکسن که به آفت چین خاتمه می دهد، در زمان من ساخته شد.
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، پنج‌شنبه شب، ۲۲ آبان‌ماه، خبر داد که چهار میلیون واکسن ضد کرونا ساخت شرکت فایزر به اسرائیل خواهد رسید و محموله‌های نخست واکسن تا یک ماه و نیم دیگر در دسترس اسرائیلی‌ها خواهد بود.
کمیسیون اتحادیه اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد که با دو شرکت سازنده واکسن ضدکرونا، یعنی فایزر و بایون‌تک، برای دریافت ۳۰۰ میلیون دوز از این واکسن به توافق رسیده است.
توزیع واکسن کرونا از جمله از سوی آمریکا و دیگر کشورها چقدر به واقعیت نزدیک است؟ آیا ممکن است در روزهای آینده ایرانیان شاهد توزیع واکسن کرونا باشند؛ این در حالی است که اخیرا وزیر بهداشت در این مورد توضیحات قابل توجهی داده است.
دبیر کل سازمان جهانی بهداشت نسبت به آماده شدن واکسن کرونا تا خاتمه سال ۲۰۲۰ و توزیع عادلانه آن ابراز امیدواری کرد.
در راستای مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر خرید واکسن کووید۱۹، توافقنامه‌ای توسط رییس سازمان غذا و دارو امضا و به اتحادیه بین‌المللی واکسن، ارسال شده است.
بنا بر اعلام وزارت بهداشت روسیه، نخستین محموله واکسن کرونای روسی برای واکسناسیون مردم روسیه عرضه می شود. این واکسن در سه مرحله آزمایش و به چند مقام این کشور تزریق شده است.
مرکز تحقیق "گامالیا" در روسیه اعلام کرد که واکسن کرونا هفته آینده به ۴۰ هزار نفر تزریق می‌شود .
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید