صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۷ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۱
کد خبر: 3174
گزارشگر: 213
۴۰۶
۰
۰
۱
درخواست نظام پزشکی ایران از دولت روحانی:

خرید واکسن کرونا باید به اولویت دولت رود!

رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ایران، از دولت حسن روحانی در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران، خواستار در اولویت قرار گرفتن ثبت سفارش و خرید واکسن ضد کرونا شد.
عباس آقازاده، رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ایران، از دولت حسن روحانی در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران، خواستار در اولویت قرار گرفتن ثبت سفارش و خرید واکسن ضد کرونا شد.

آقازاده در این نامه که روز دوشنبه منتشر شد، با تاکید بر اهمیت واکسیناسیون ضد کرونا برای برون‌رفت از بحران کنونی شیوع کرونا، اعلام کرد: «به نتیجه رسیدن تلاش‌های شرکت‌ها و مؤسسات ایرانی برای تولید واکسن فوق، به مدت زمانی نیاز دارد که صرف این مدت، باز هم ما را در مقابله با اپیدمی و پاندمی ویروس کرونا بیشتر عقب نگاه خواهد داشت.»

رییس مجمع عمومی نظام پزشکی با اشاره به اینکه برای نجات «زندگی میلیون‌ها ایرانی» نمی‌توان «بر مسائل رقابت‌های فرهنگی و سیاسی و ایدئولوژیک پای فشرد»، از جهانگیری خواست تا به وزارت بهداشت و سایر وزارتخانه‌ها و نهادهای ذیربط دستور دهد «مسئله ثبت سفارش و خرید واکسن ضد کرونا را در اولویت برنامه‌های بهداشتی آینده‌نگر کشور قرار دهند.»

آقازاده همچنین بدون ذکر نام کشور خاصی بر «درایت در انتخاب مبدا خرید» واکسن کرونا تاکید کرد.

او همچنین نوشت که بودجه خرید واکسن در بودجه سال آینده که اکنون در مجلس در حال بررسی است، پیش‌بینی شود.

این مقام سازمان نظام پزشکی همچنین خواستار برنامه‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی شد که در آنها «لشکر دروغ پردازان و حیله‌گران و شیادان» ‌به «تبلیغات شرم‌آور ضد واکسن، و اشاعه تئوری‌های ضد علمی و بی‌شرمانه متضاد با منافع واقعی مردم» می‌پردازند.

آقازاده سیاست «ایمنی جمعی» یا «ایمنی گله‌ای» را نیز مورد انتقاد قرار داد و نوشت که این سیاست باید«به طور کلی کنار گذاشته شود.»
اخبار مرتبط
باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون، روسای‌جمهوری سابق ایالات متحده با هدف جلب اعتماد عمومی به ایمنی واکسن کرونا، به طور داوطلبانه مقابل دوربین‌ها واکسن خواهند زد.
جمعه / ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۰۲:۱۲
شرکت داروسازی مُدرنا در ایالات متحده آمریکا می‌گوید داده‌های اولیه نشان می‌دهد که واکسن این شرکت علیه ویروس کرونا «۹۴.۵ درصد» مؤثر است و رییس جمهور آمریکا تاکید کرد که این واکسن که به آفت چین خاتمه می دهد، در زمان من ساخته شد.
دوشنبه / ۲۶ آبان ۱۳۹۹ / ۱۸:۱۲
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، پنج‌شنبه شب، ۲۲ آبان‌ماه، خبر داد که چهار میلیون واکسن ضد کرونا ساخت شرکت فایزر به اسرائیل خواهد رسید و محموله‌های نخست واکسن تا یک ماه و نیم دیگر در دسترس اسرائیلی‌ها خواهد بود.
جمعه / ۲۳ آبان ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۷
کمیسیون اتحادیه اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد که با دو شرکت سازنده واکسن ضدکرونا، یعنی فایزر و بایون‌تک، برای دریافت ۳۰۰ میلیون دوز از این واکسن به توافق رسیده است.
چهارشنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۹ / ۱۹:۱۲
توزیع واکسن کرونا از جمله از سوی آمریکا و دیگر کشورها چقدر به واقعیت نزدیک است؟ آیا ممکن است در روزهای آینده ایرانیان شاهد توزیع واکسن کرونا باشند؛ این در حالی است که اخیرا وزیر بهداشت در این مورد توضیحات قابل توجهی داده است.
سه شنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۱
دبیر کل سازمان جهانی بهداشت نسبت به آماده شدن واکسن کرونا تا خاتمه سال ۲۰۲۰ و توزیع عادلانه آن ابراز امیدواری کرد.
سه شنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۹ / ۲۲:۵۸
در راستای مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر خرید واکسن کووید۱۹، توافقنامه‌ای توسط رییس سازمان غذا و دارو امضا و به اتحادیه بین‌المللی واکسن، ارسال شده است.
پنج شنبه / ۳ مهر ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۲
بنا بر اعلام وزارت بهداشت روسیه، نخستین محموله واکسن کرونای روسی برای واکسناسیون مردم روسیه عرضه می شود. این واکسن در سه مرحله آزمایش و به چند مقام این کشور تزریق شده است.
سه شنبه / ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۲
مرکز تحقیق "گامالیا" در روسیه اعلام کرد که واکسن کرونا هفته آینده به ۴۰ هزار نفر تزریق می‌شود .
جمعه / ۳۱ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۸
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید