صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۵ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۱
کد خبر: 7905
گزارشگر: 213
۷۳۱
۰
۰
۳
برپایی نمایشگاه نقاشی آبستره در گالری بن‌بست

دعوت به «دنیای رمزآلود» احساسات کشف نشده

دعوت به «دنیای رمزآلود» احساسات کشف نشده
این روزها گالری بن‌بست در مشهد نمایشگاه میزبان آثار نقاشی لیلی بیدرام است؛ تصاویری با رنگهایی تند که مخاطب را به ژرفای درون می‌برد و او را معرفت و غنایی درونی می‌بخشد.

به گزارش آسیانیوز، جواد لگزیان: این روزها گالری بن‌بست در مشهد نمایشگاه آثار لیلی بیدرام را برگزار کرده است.تصاویری با رنگهایی تند که مخاطب را به ژرفای درون می‌برد و او را معرفت و غنایی درونی می‌بخشد.

لیلی بیدرام درباره آثارش می‌گوید:

«هنر ، تمام زندگی من است. یک امید و شعف بی پایان ، که با آغاز صبح ، انرژی دوباره به روزمرگی های من می بخشد. هنر ، روح زندگی من است. در زمان کودکی ، تمام ترسها ، دلهره و اضطراب‌هایم را در گوشه ی دنج اتاقم ، با مدادها و کاغذهای رنگین ، برای مدتی کوتاه ، از یاد می‌بردم. در دنیای خیالی درونم ، غرق می شدم و لمس و احساس هر رنگ و شکل ، به روح و روانم آرامش می‌بخشید. و این گرانبهاترین میراثی است که از پدرم ، با خود به همراه دارم .

و امروز ، هنوز همان کودکی هستم که در قالب یک زن ، تمام رنجها ، درد ها و احساسات درون خویش را ، بوسیله ی فرم ها و رنگها بیان می‌کند. و به نوعی بیان واقعیت‌های این جهان خاکستری را به نمایش کشیدن یک دنیای رنگی و خیالی ، دل نشین تر می‌کند. به نوعی که مخاطب ، با لمس تلخی های زندگی و پیدا کردن خویش در آن اثر ، ترکیب متناقض غم را در کنار شادی ، با تمام وجود دریافت می‌کند.

دعوت به «دنیای رمزآلود» احساسات کشف نشده asianews

هنر آبستره و فرم های انتزاعی ، با سادگی و در عین حال با کمال وضوح و تاکید هر چه تمام تر ، بیانگر احساسات من هستند .

و رنگهای تند و شدید در سبک اکسپرسیونیسم ، برای بروز هر چه بیشتر این احساسات و غنای آن ، در کنار فرم های انتزاعی ترکیب بندی شده است. خلق اثر بوسیله ی مدادرنگی آرامش خاصی برای من به همراه دارد و اکثرا با رنگ آکریلیک و گاهی به همراه ماژیک ، این آثار را خلق کرده ام. تمام تلاش من این بوده است که مخاطب را به دنیای رمز آلود احساسات کشف نشده و پنهان درون بشر ، دعوت کنم تا برای لحظاتی از دنیای واقعی فاصله بگیرد.»

گالری «بن‌بست» در مشهد خیابان کلاهدوز ۱۷/۲ پلاک ۲۳۰ تا ششم بهمن میزبان این نمایشگاه است./

آسیانیوز
https://www.asianews.ir/u/576
اخبار مرتبط
آلکسی آرکادیویچ استاریکوف، پژوهشگر روس در کتاب "فردوسی و شاهنامه" بر این باور است که هرچند تمایلات اشرافی به‌ طرزی کاملاً معین، درخشان و گوناگون در تمام منظومه‌ی فردوسی بیان شده است، این تمایل همراه با مبارزه‌ی نیکی با بدی، اولین چیزی است که هنگام مطالعه‌ی آن به چشم می‌خورد اما اساس شاهنامه، تاریخ ایران و ملت آن، که در حقیقت با سلسله‌ی شهریاران «قانونی» آن معرفی می‌شود، ملی است.
سعید تشکری، داستان نویس، در کتاب «کافه داش آقا« یک نوستالژی زیبا را تصویر می‌کند و با مهارت یک نمایشنامه‌نویس حرفه‌ای صحنه‌آرایی جالبی از زندگانی در دهه پنجاه با لوکیشن‌های سینمایی به یاد ماندنی را ارائه می‌دهد.
برای سفری تاریخی به خیابان خاطره‌انگیز و مدرن ارگ مشهد؛ کتاب خواندنی «خیابان ارگ مشهد» نوشته رضا سلیمان نوری یک پیشنهاد به یاد ماندنی است.
نمایشگاه نقاشی «شبیه من» دربرگیرنده مجموعه ای از تابلوهای نقاشی به سبک اکسپرسیونیسم اثر کوثر گلابگیر، در «هنر خانه بن بست» مشهد برگزار می شود.
تنهایی یک حس آزاردهنده نیست که باید سریع از دست آن خلاص شویم؛ بلکه فضیلتی شایان توجه است؛ در حالی که برای تامل و رستگاری و در این روزگار آنلاین آدم های بسیاری در گریز از تنهایی در شبکه‌هایی اجتماعی غرق می‌شوند و این موضوعات مورد توجه نویسنده کتاب «در ستایش زمان تلف شده» قرار گرفته است.
«راهنمای بازیگری برای سینما» «بازتاب‌های شرقی سینمای علی حاتمی» و «تک‌گویی‌های برتر در سینمای جهان» از جمله تازه ترین کتاب هایی است از سوی انتشارات تابان خرد به چاپ رسیده است.
مساله مارکتینگ هنر از ضروریات امروز جامعه هنر و چرخه اقتصاد هنر شده است که بدون آن در اغلب موارد انگیزه خلق اثر هنری با چالش مواجه خواهد شد؛ این در حالی است که چنین موضوعی همانند سایر فعالیت ها در جهان آزاد؛ کمتر با محدودیت ها قرابت دارد؛ تا در کشور ما که از لحظه خلق تا ادامه حیات، اثر هنری با انواع تنگناها دست و پنجه نرم می کند؛ بخصوص این ایام که پاندمی کرونا آفت ها را بیش از پیش بر سر تولیدات هنری ریخته است.در این باره آسیانیوز با بهداد نجفی؛ نقاش و کارشناس بازاریابی گفت و گویی انجام داده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید