صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲ دی ۱۳۹۹ / ۲۰:۱۲
کد خبر: 3318
گزارشگر: 213
۱۳۱۴
۰
۰
۲
در معاملات امروز بازار سرمایه

سهم های سودده در بورس سه شنبه

سهم های سودده در بورس سه شنبه
در بورس شرکت فیبر ایران (با نماد معاملاتی چفیبر) بیشترین افزایش قیمت را داشت و در فرابورس نیز شرکت‌ کی بی سی (KBC) بیشترین افزایش قیمت را داشت.

در معاملات روز سه‌شنبه، شاخص کل بورس 8 هزار و 496 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 444 هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز 7 هزار و 965 واحد بالا آمد و در رقم 460 هزار و 388 واحد ایستاد.

گروه های سبز بازار
در معاملات امروز، قیمت سهام تمام شرکت‌های دو گروه بانکی و خودرویی رشد کرد و عامل اصلی رشد شاخص کل بازار سهام شد.

جدول


عرضه و تقاضای بورس
در پایان معاملات امروز، ارزش صف‌های خرید 2 هزار و 667 میلیارد تومان شد که نسبت به روز گذشته رشد 14 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین ارزش صف‌های فروش نیز 43 درصد کاهش یافت و به رقم 440 میلیارد تومان رسید.

به گزارش آسیانیوز، به نقل از اقتصادنیوز،رامروز شرکت پتروشیمی بوعلی با صف‌ خرید 402 میلیارد تومان برای نهمین روز پیاپی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از بوعلی، پدیده شیمی قرن (قرن) و شرکت دارویی برکت (برکت) بیشترین صف خرید را داشتند. بیشترین صف فروش به نماد غبهنوش (شرکت بهنوش ایران) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 146 میلیارد تومانی داشت. پس از غبهنوش، شرکت مگسال (زمگسا) و قند اصفهان (قصفها) بیشترین صف فروش را داشتند.

بیشترین افزایش قیمت
در بورس شرکت فیبر ایران (با نماد معاملاتی چفیبر) بیشترین افزایش قیمت را داشت. پس از چفیبر، شرکت صنایع فنرسازی زر (خزر) و شرکت سپنتا (فپنتا) بیشترین رشد قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های کی بی سی (KBC)، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی (سمگا) و بیمه کوثر (کوثر) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

سهم‌های تاثیرگذار
در معاملات امروز نمادهای کگل (معدنی و صنعتی گلگهر)، خودرو (ایران خودرو)، اخابر (شرکت مخابرات ایران) و وپارس (بانک پارسیان) بزرگان سبزرنگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص بورس داشتند.

فارس (شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس) و فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) نیز بزرگان قرمزرنگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

تاثیر دوباره کرونا بر بازارها
بورس امروز مانند چند روز گذشته در نواحی یک میلیون و چهارصد هزار در نوسان است. اما روند معاملات امروز امیدوارکننده به نظر می رسد و غالب صنایع با ورود پول همراه بوده است.

اما خبر بد برای تمامی بازارها که تاثیر آن بر بورس تهران نیز دیده می شود، خبر کرونای جدید در انگلیس است که میزان شیوع آن بسیار زیاد ارزیابی شده است. باید دید تقابل خبر خوب واکسن و پیدایش کرونای جدید به چه می‌انجامد؟

بورس شاخص کل ارزش معاملات بورس آمار معاملات بورس ارزش معاملات خرد شاخص هم‌ وزن صف های فروش بورس صف های خرید بورس


https://www.asianews.ir/u/1VU
اخبار مرتبط
درحالی که دولت در لایحه بودجه برای پیش‌فروش نفت برنامه‌ریزی کرده، خیلی از سهامداران نگران اتفاق مشابه امسال در سال بعد برای بازار سهام بودند. اما به نظر می‌رسد این پیشنهاد مورد موافقت مجلس نیست.
با شروع معاملات امروز بازار سهام عرضه باعث روند نزولی شاخص کل شد اما تقاضا در کلیت بازار در حال افزایش است، بورس در ادامه مثبت می‌شود؟
بورس امروز متعادل و در اکثر نمادها در محدوده های مثبت آغاز به کار کرد.
بورس امروز متعادل و در اکثر نمادها در محدوده های مثبت آغاز به کار کرد.
در پایان هفته آخر آذر ماه ارزش سهام عدالت بیش از یک میلیون تومان نسبت به هفته قبل ریزش گرد و به کانال ۱۳ میلیون تومان بازگشت.
از روز گذشته تا یک ساعت نخست فعالیت کاری امروز بازار سهام، شاخص بورس بیش از پنج درصد افت کرده است. علت اصلی چیست؟ آخرین اخبار رسمی کدام دلایل را می‌تواند عاملی برای این کاهش شدید ارزش معرفی کند؟
با شروع معاملات امروز بازار سهام عرضه در کلیت بازار سهام باعث روند نزولی شاخص کل شد اما آیا امروز معاملات بورس مثبت می‌شود؟
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید