صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۶ آبان ۱۴۰۰ / ۱۷:۰۱
کد خبر: 6542
گزارشگر: 213
۷۷۱
۰
۰
۵
زمان و جزییات یارانه های بعدی

یارانه جدید شامل چیست؟

یارانه جدید شامل چیست؟
گفته شده یارانه جدید به زودی پرداخت می شود و از نان گرفته تا بنزین و اقلام دیگر یارانه پنهان یا غیرمستقیم می‌گیرند تا با قیمت‌های بالاتر به دست مصرف‌کننده نرسند!

از نان گرفته تا بنزین و اقلام دیگر یارانه پنهان یا غیرمستقیم می‌گیرند تا با قیمت‌های بالاتر به دست مصرف‌کننده نرسند.

 در اقتصاد ایران به اشکال مختلف یارانه داده می‌شود؛ چه به صورت پنهان یا غیرمستقیم و چه به صورت آشکار یا همان مستقیم. این بار ۱٫۷ هزار میلیارد تومان یارانه برای درمان پرداخت شده است. اما چه کسانی مشمول آن هستند؟

از نان گرفته تا بنزین و اقلام دیگر یارانه پنهان یا غیرمستقیم می‌گیرند, و هدف آن است تا با قیمت‌های بالاتر به دست مصرف‌کننده نرسد؛ از سوی دیگر یارانه نقدی و یارانه معیشتی هم به صورت مستقیم به مردم پرداخت می‌شود.

پنجشنبه اخیر سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از پرداخت ۱٫۷ هزار میلیارد تومان یارانه برای درمان خبر داد. طبق این اعلام قرار است این یارانه برای بخش‌های زیر مصرف شود:

ـ هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران

ـ درمان بیماران خاص و صعب‌العلاج

ـ کمک به مجمع خیرین سلامت

ـ بیمارستان محک

ـ موسسه محک و بیماری اپیدرمولایزیس بلوزاوسلیاک

ـ بنیاد بخشش شبکه ملی سرطان

ـ بنیاد خیرین جامعه پزشکی

ـ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی

ـ مدیریت بیماری کرونا

ـ تهیه اقلام مصرفی و دارویی به منظور مدیریت بیماری کرونا در استان اردبیل

ـ حمایت از یارانه شیرخشک

ـ کمک به سازمان بیمه سلامت/


https://www.asianews.ir/u/46i
اخبار مرتبط
در حالی که تا روز گذشته نارضایتی مردم از اغلب پایگاهای سوخت و نبود عرضه بنزین سهمیه ای مطرح می شد، امروز سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: عرضه سوخت در کشور به روال عادی بازگشت!
در حالی که وعده تحولات یارانه ای و احتمالا افزایش مبالغ یارانه ای دولت از آذرماه سال امسال است، پس از پرداخت یارانه بنزین به مبلغ ۵۵ هزار تا ۲۰۵ هزار تومان به ۶۰ میلیون ایرانی در شب گذشته، یارانه بعدی ماه جاری نقدی خواهد بود.
مدیرعامل سازمان هدفمندی با اشاره به نهایی سازی کارآمد ترین نظام پرداخت رفاهی و پرداخت یارانه به سرپرستان خانوار که باعث بهبود رفاه جامعه و فاصله طبقاتی می‌شود، از تدابیر رفاهی و گنجانده شدن یارانه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ خبر داد.
در حالی که محسن رضایی از ابتدای دولت از طرح افزایش یارانه ها حمایت کرده است، حال گفته که آذرماه خبرهای خوب برای مردم دارد که باید دید تحقق این وعده ها چگونه صورت خواهد گرفت.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، گفته است براساس تحلیل‌های اطلاعاتی٬ حمله سایبری به سامانه‌های سوخت در ایران کار آمریکا، اسرائیل و یک کشور خارجی دیگر بوده است، اما او تا پایان تحقیقات در این زمینه نمی‌تواند به صورت قطعی ابراز نظر کند.
یارانه معیشتی طبق روال ماه‌های گذشته ۱۰ آبان ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود و مبلغ آن براساس تعداد اعضای هر خانوار واریز می‌شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره آخرین وضعیت حذف یارانه افراد پردرآمد و پرداخت آن به افراد کم‌درآمد توضیح داد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید