صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
جمعه / ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۶:۴۵
کد خبر: 9759
گزارشگر: 213
۹۱۳
۰
۰
۲
به دنبال اعتراضات در اغلب استان های کشور

ادامه تجمعات جنوب ایران به خارج از خوزستان رسید

ادامه تجمعات جنوب ایران به خارج از خوزستان رسید
براساس برخی گزارش ها دامنه تجمعات اعتراضی روزهای اخیر در خارج از استان خوزستان ادامه یافته و در شهرکرد و درود و دیگر شهرها نیز جریان داشته است.

به گزارش آسیانیوز، برخی گزارش ها و ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که دامنه تجمعات اعتراضی روزهای اخیر به خارج از استان خوزستان کشیده شد و شامگاه پنج‌شنبه ۲۲ اردیبهشت معترضان در شهرکرد و درود و دیگر شهرها نیز علیه گرانی و عملکرد برخی مسوولان اعتراض کردند.

برخی از این تصاویر و ویدئوهای منتشر شده، به گفته کاربران، مربوط به اعتراضات مردمی در شهرکرد است که در اعتراض به افزایش شدید قیمت اقلام اساسی به خیابان‌ها آمده‌اند.
 
تظاهرکنندگان در شهرکرد همچنین با سر دادن شعار «چهارمحال، خوزستان، اتحاد اتحاد!» همبستگی خود را با اعتراضات مردمی چند روز گذشته در شهرهای مختلف استان خوزستان اعلام کردند.

علاوه‌بر شهرکرد،‌ تجمعات اعتراضی غروب پنج‌شنبه در اندیمشک، درود و ایذه نیز رخ داده و در آن معترضان علیه عملکرد برخی مدیران و مسوولان شعارهایی سر دادند.

 اعتراضات اخیر در واکنش به گرانی‌ها و شرایط وخیم اقتصادی در ایران و عملکرد تیم اقتصادی دولت جدید در عدم مهار این وضعیت آغاز شده است که در بسیاری از نقاط باعث قطع و اختلال در دسترسی به اینترنت در این استان و برخی نقاط دیگر ایران شده و در مواردی به بازداشت معترضان منجر شده است.

بر اساس گزارش‌ها، بازداشت شهروندان معترض خوزستانی در پی انتشار فراخوانی مبنی بر تجمع و اعتراض به افزایش قیمت نان از شامگاه پنج‌شنبه، ۱۵ اردیبهشت آغاز شده و در روزهای بعد ادامه داشته است.

در همین حال روز گذشته، وب‌سایت فیلتربان نیز در گزارشی به قطعی اینترنت همراه در شهرهای اهواز، آبادان، حمیدیه، سوسنگرد و ایذه دست‌کم به‌مدت ۴۸ ساعت، اشاره کرد. به گزارش فیلتربان، قطعی اینترنت همراه ابتدا کامل بود و سپس دسترسی‌ها به طور محدود و برای استفاده از سرویس‌های خدماتی داخلی، باز شد. این قطعی اینترنت گسترده‌‌ترین قطعی اینترنت استانی در ایران است که دست‌کم پنج شهر را به مدت ۷۲ ساعت در خاموشی کامل اینترنت فرو برد.

چهارشنبه شب تجمع‌های اعتراضی گسترده‌ای در برخی شهرهای جنوبی ایران برگزار شد. در این میان، ویدیوهای زیادی از دزفول منتشر شد که بر اساس آن‌ها، شهروندان دزفولی در اعتراض به گرانی‌های اخیر با شعارهای بسیار اعتراضی  علیه برخی مسوولان و «مرگ بر گرانی» اعتراض خود را به گرانی‌های اخیر اعلام می‌کنند.

این در حالی است که تیر ماه سال گذشته نیز تجمعات ادامه دار مردم خوزستان در عتراض به بی آبی شدت داشت و  مردم شهرهای اهواز، ایذه، سوسنگرد، شوشتر، خرمشهر، آبادان، بهبهان، رامشیر، ویس، دارخوین، ماهشهر، و مناطقی از دزفول تظاهرات کردند و با کشته شدن دست‌کم دو معترض در ایذه شمار کشته‌شدگان اعتراضات به بی‌آبی در خوزستان افزایش یافت./

https://www.asianews.ir/u/6lf
اخبار مرتبط
همزمان با تجمع سراسری معلمان در رشت، دانش‌آموزان هم به جمع معترضان پیوستند و از آموزگارانشان حمایت کردند.
اعتراض‌ به گرانی‌های اخیر در شهرهای استان خوزستان در جنوب ایران ادامه دارد.
پولاد کیمیایی، بازیگر و فرزند مسعود کیمیایی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش نسبت به مصاحبه گوگوش با هما سرشار واکنش داد و چنین نوشت:وقت آن است که صندوق دلم را باز کنم.
همچنانکه گمانه‌زنی‌هایی درباره تلاش ها برای مبادله حمید نوری با احمدرضا جلالی، پژوهشگر دوتابعیتیِ زندانی ایرانی-سوئدی مطرح است، شماری از خانواده‌های زندانیان دوتابعیتی ایرانی-آمریکایی با حضور در مقابل کاخ سفید خواستار تلاش برای آزادی این زندانیان شدند.
هم‌زمان با روز جهانی کارگر و روز معلم، معلمان و کارگران امروز در شهرهای مختلف ایران تجمعات سراسری اعتراضی برگزار کردند.
تجمع سراسری معلمان در اعتراض به آیین‌نامه ناقص رتبه‌بندی معلمان، اجرا نشدن همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌ها و بهبود وضعیت آموزشی برای دانش آموزان و برخی موضوعات دیگر در نخستین روز اردیبهشت سال جاری برگزار شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید