صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۰:۰۴
کد خبر: 9787
گزارشگر: 213
۱۶۷۴
۰
۰
۳
پس از تجمعات شامگاه جمعه در چهارمحال و بختیاری

ادامه اعتراضات در نیشابور، شهرک کاروان تهران و هفشجان/قطع شدن اینترنت و تایید نماینده مجلس

ادامه اعتراضات  در نیشابور، شهرک کاروان تهران و هفشجان/قطع شدن اینترنت و تایید نماینده مجلس
پس از اعتراضات شامگاه جمعه همراه با اختلال در اینترنت، تا کنون تجمعاتی نیز در یزد، نیشابور، هفشجان و شهرک کاروان تهران شکل گرفته و کشته شدن یک نفر تایید شده است.

به گزارش آسیانیوز، همزمان با اعتراض‌ها در یزد و نیشابور در روز شنبه، نام سه نفر از کشته شدگان در اعتراضات فارسان، دزفول و اندیمشک و همچنین نام ده‌ها نفر از بازداشت شدگان در استان خوزستان در برخی از شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

همچنین نماینده دزفول در مجلس با تایید کشته شدن یک معترض خیابانی در تجمعات اخیر خوزستان گفت که این فرد از اهالی شهرستان اندیمشک بوده است.

سید احمد آوایی روز شنبه ۲۴ اردیبهشت به ایلنا گفت، فردی که در تجمعات اخیر در خوزستان کشته شده اهل شهرستان دزفول نبوده و شهروند اندیمشکی بوده است.

وی همچنین از تعداد بازداشتی‌های تجمعات اخیر در شهرستان دزفول اظهار بی‌اطلاعی کرد و مدعی شد افرادی که در شهرستان دزفول دست به تجمع زدند از اهالی خود شهر نبوده و بیشتر حاشیه‌نشین‌هایی از بیرون دزفول بودند.

شامگاه جمعه نیز اعتراضاتی شامگاه جمعه، برای چندمین شب متوالی در چند استان از جمله لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه‌ و بویراحمد و خوزستان ادامه یافت و گزارش‌ها حکایت از شلیک به معترضان و بازداشت ده‌ها نفر از آنان دارد.

این در حالی است که شامگاه شنبه نیز چندین شهر و در هفشجان تجمعاتی شکل گرفته است.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده، معترضان در شامگاه شنبه ۲۴ اردیبهشت در سورشجان و هفشجان در استان چهارمحال و بختیاری و همچنین شهرک کاروان در تهران به خیابان آمدند. گزارش‌هایی هم از حضور معترضان در قوچان منتشر شده است.

براساس برخی ویدیو‌های تایید نشده از تجمع هفشجان نشان می‌دهد که بعد از هجوم مردم به یک پایگاه بسیج، نیروهای بسیجی از داخل پایگاه به سمت مردم شلیک کردند و گزارش‌هایی از کشته و زخمی شده برخی از معترضان منتشر شده است.

شامگاه جمعه نیز برخی اعتراضات به گرانی شامگاه جمعه، برای چندمین شب متوالی در چند استان از جمله لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه‌ و بویراحمد و خوزستان ادامه یافت.در همین حال به گزارش حساب های توییتری «پیش‌علی غالبی حاجیوند» که سرش را از پنجره بیرون برده بود کشته شده است.

با این حال احمد آوایی، نماینده دزفول در مجلس، گفت که فرد کشته شده از اهالی اندیمشک است نه دزفول. او در عین حال توضیح نداد که این فرد در کجا مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

آوایی ضمن تایید اعتراضات در این شهر گفت که «تجمع کنندگان در دزفول هم بیشتر حاشیه‌نشین‌ و از بیرون شهر بودند.»

حساب ۱۵۰۰ تصویر همچنین پیشتر خبر داده بود که در اعتراض‌‌های پنجشنبه‌شب در اندیمشک یک جوان ۲۱ ساله به نام امید سلطانی یا نوری کشته شده است.

در همین حال براساس برخی گزارش‌ها شهروندی به نام «حمید قاسمپور» در شهر فارسان در استان چهارمحال و بختیاری نیز کشته شده است.

گزارش‌ها و ویدیو‌هایی هم از شلیک برخی ماموران به سوی معترضان در شهرهای درود و بروجرد در استان لرستان و فارسان در استان چهارمحال و بختیاری منتشر شده است.در تصاویر مشخص است که برخی معترضان به دلیل تیراندازی مجروح شده‌اند.

فیلم هایی نیز از بازداشت‌های دسته‌جمعی معترضان منتشر شده است.همچنین نام حدود ۴۰ نفر از بازداشت شدگان استان خوزستان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

فیلم‌هایی نیز از بازداشت‌های دسته‌جمعی معترضان منتشر شده است. همچنین گروهی در روزهای گذشته در استان خوزستان بازداشت شده‌اند و نام حدود ۴۰ نفر از بازداشت شدگان منتشر شده است.

همزمان بر اساس گزارش‌ها، اینترنت در شهرهایی مانند فارس، اردبیل، زنجان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، لرستان، کردستان و اصفهان قطع یا کند و همراه با اختلال شده بود. اینترنت استان خوزستان نیز از حدود ۱۰ روز گذشته همچنان قطع است.

بر اساس فیلم‌های منتشرشده، از اعتراض‌های بروجرود در استان لرستان شلیک گاز اشک‌آور دیده می شود.

همچنین با گسترش اعتراضات در شهرهای ایران به مدیران مسئول رسانه‌های داخلی هشدار داده در صورت استفاده از برخی عبارات و کلمات، با آن‌ها برخورد قضایی صورت خواهد گرفت./

https://www.asianews.ir/u/6m9
اخبار مرتبط
برخی ویدیوهای شبکه های اجتماعی از ادامه تجمعات اعتراضی شامگاه جمعه در چندین شهر حکایت دارند.
یزد - استاندار در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان بااشاره به مساله مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها بیان کرد: نه تنها مقدار یارانه کمتر نشده بلکه مقدار آن نیز بیشتر شده است و این که گفته می شود مردمی سازی یارانه ها بدین معنا است
براساس برخی گزارش ها دامنه تجمعات اعتراضی روزهای اخیر در خارج از استان خوزستان ادامه یافته و در شهرکرد و درود و دیگر شهرها نیز جریان داشته است.
همزمان با تجمع سراسری معلمان در رشت، دانش‌آموزان هم به جمع معترضان پیوستند و از آموزگارانشان حمایت کردند.
اعتراض‌ به گرانی‌های اخیر در شهرهای استان خوزستان در جنوب ایران ادامه دارد.
پولاد کیمیایی، بازیگر و فرزند مسعود کیمیایی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش نسبت به مصاحبه گوگوش با هما سرشار واکنش داد و چنین نوشت:وقت آن است که صندوق دلم را باز کنم.
همچنانکه گمانه‌زنی‌هایی درباره تلاش ها برای مبادله حمید نوری با احمدرضا جلالی، پژوهشگر دوتابعیتیِ زندانی ایرانی-سوئدی مطرح است، شماری از خانواده‌های زندانیان دوتابعیتی ایرانی-آمریکایی با حضور در مقابل کاخ سفید خواستار تلاش برای آزادی این زندانیان شدند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید