صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۲۰:۱۱
کد خبر: 9845
گزارشگر: 213
۱۰۹۶
۰
۰
۳
اعتراضات متوالی و ناآرام در چهارمحال و بختیاری

در شهرکرد چه خبر است؟

در شهرکرد چه خبر است؟
براساس برخی اخبار و گزارش ها همراه با ویدیو های منتشر شده در شبکه های اجتماعی، شامگاه دوشنبه، ناآرامی ها و اعتراضات در شهرکرد تشدید شده است.

به گزارش آسیانیوز، با ادامه یافتن اعتراضات سراسری اخیر  به گرانی ها و تورم که از خوزستان آغاز شد، اخبار غیررسمی از تداوم اعتراضات در شهرکرد و چند شهر دیگر در شب گذشته(دوشنبه، ۲۶ اردیبهشت) حکایت دارد.

همچنین ویدئوهای شهروندان در شبکه‌های اجتماعی نشان می دهد که اعتراضات در شهرکرد ادامه یافته است.

همچنین در یک ویدئوی تایید نشده که یک معترض زمان آن را شامگاه دوشنبه، ۲۶ اردیبهشت، اعلام می‌کند، معترضان در شهرکرد برای آتش زدن یک حوزه علمیه تلاش می کنند..

اعتراضات اخیر که از نیمه اردیبهشت امسال در پی اعلام رسمی گران شدن نان و سهمیه‌بندی آن و در واکنش به افزایش چندبرابری قیمت مواد غذایی در ماه‌های اخیر در شماری از شهرهای خوزستان زده شد، هنوز ادامه دارد و به سایر استان‌ها نیز گسترش یافته است.

همچنین اختلالاتی مانند قطعی و کندی اینترنت در مناطق ناآرام ایجاد شده است.

همچنین بر اساس گزارش‌ها و ویدیوهای منتشر شده، در اعتراضات شامگاه یکشنبه ۲۵ اردیبهشت بین ماموران امنیتی و معترضان در شهرکرد درگیری هایی رخ داده است.

این در حالی است که روز یکشنبه، سازمان حقوق بشر ایران از جامعه جهانی خواست که از سرکوب معترضان جلوگیری شود. این سازمان همچنین از شبکه‌های اجتماعی خواست به جای اعمال محدودیت بر محتوای عکس‌ها و ویدیوهای شهروندخبرنگاران، امکان اطلاع‌رسانی را تسهیل کنند.

دور جدید تجمع‌های اعتراضی پس از  نرخ مصوب افزایش قیمت‌ها آغاز شده و در روزها و شب‌های گذشته استان‌های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه‌ و بویراحمد کانون این اعتراض‌ها بوده است.

احمد آوایی نماینده دزفول که روز شنبه در مصاحبه‌ای با ایلنا کشته شدن یک نفر در جریان اعتراض‌های دزفول را تایید و او را از اهالی اندیمشک معرفی کرده بود در واکنشی تازه، این اظهار خود را تکذیب کرد و گفت مصاحبه‌اش تحریف شده است.

همچنین احمد راستینه نماینده شهرکرد در مجلس، فردی که شامگاه شنبه در جریان اعتراض‌های هفشجان در چهارمحال و بختیاری کشته شد را بسیجی معرفی کرد.

پیشتر گزارش‌ها حاکی از کشته شدن برخی در هفشجان در چهارمحال و بختیاری بوده است./

https://www.asianews.ir/u/6no
اخبار مرتبط
رانندگان خطوط اتوبوسرانی بی‌آرتی‌ تهران امروز دست به اعتصاب و تجمع اعتراضی زدند و خواسته هایشان را مطرح کردند.
تجمع‌های اعتراضی در شامگاه امشب؛ یکشنبه هم ادامه یافت و برخی گزارش های تایید نشده حاکی از درگیری برخی ماموران با معترضان در شهرکرد، و قطع اینترنت در برخی شهرها است.
در حالی که برخی از تحلیل‌گران ارتقای ساختار نیروی انتظامی را با گسترش اعتراضات مرتبط دانستند، تغییراتی در ساختار نیروی انتظامی و تبدیل آن به فرماندهی انتظامی، سازمان اطلاعات انتظامی کل کشور ایجاد شده است.
پس از اعتراضات شامگاه جمعه همراه با اختلال در اینترنت، تا کنون تجمعاتی نیز در یزد، نیشابور، هفشجان و شهرک کاروان تهران شکل گرفته و کشته شدن یک نفر تایید شده است.
برخی ویدیوهای شبکه های اجتماعی از ادامه تجمعات اعتراضی شامگاه جمعه در چندین شهر حکایت دارند.
یزد - استاندار در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان بااشاره به مساله مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها بیان کرد: نه تنها مقدار یارانه کمتر نشده بلکه مقدار آن نیز بیشتر شده است و این که گفته می شود مردمی سازی یارانه ها بدین معنا است
براساس برخی گزارش ها دامنه تجمعات اعتراضی روزهای اخیر در خارج از استان خوزستان ادامه یافته و در شهرکرد و درود و دیگر شهرها نیز جریان داشته است.
همزمان با تجمع سراسری معلمان در رشت، دانش‌آموزان هم به جمع معترضان پیوستند و از آموزگارانشان حمایت کردند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید