صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱ دی ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۲
کد خبر: 3299
گزارشگر: 213
۹۵۱
۰
۰
۲
با شروع معاملات امروز

آیا بورس امروز سبز می شود؟تقابل عرضه و تقاضا در بازار سرمایه

آیا بورس امروز سبز می شود؟تقابل عرضه و تقاضا در بازار سرمایه
با شروع معاملات امروز بازار سهام عرضه باعث روند نزولی شاخص کل شد اما تقاضا در کلیت بازار در حال افزایش است، بورس در ادامه مثبت می‌شود؟

با شروع معاملات امروز بازار سهام عرضه باعث روند نزولی شاخص کل شد اما تقاضا در کلیت بازار در حال افزایش است، بورس در ادامه مثبت می‌شود؟

 بازار سهام در اولین روز زمستان در حالی کار خود را آغاز کرد که عرضه باعث ریزش شاخص کل شد اما به نظر می‌رسد در ادامه روند معاملات تقاضا بر عرضه غالب و روند بازار سهام مثبت شود، از طرفی با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص هم‌وزن روندی صعودی دارد و این نشان از عملکرد بهتر نمادهای کوچک است.

در حالی که تمام متغیرهای تاثیرگذار بر بازار سرمایه از جمله قیمت‌های جهانی، اخبار سیاسی مثبت و اتمام دوره اصلاحی نوید از روند صعودی بورس می‌دهند اما در جریان معاملات هفته گذشته شاخص کل بیش از 100 هزار واحد ریزش کرد که برخی از کارشناسان دلیل این ریزش را شایعات منتشر شده در فضای مجازی و برخی دوره استراحت بورس بعد از صعود 300 هزار واحدی دانستند.
جدول

از طرفی نوسان‌گیری بازارگردان‌ها از بازار سهام نیز دلیل دیگری برای نزولی شدن شاخص کل بازار سهام است اما بسیاری از کارشناسان عقیده دارند بعد از رشد شاخص کل تا کانال یک میلیون و 400 هزار واحد بازار سهام به انتظار گزارشات ماهانه و کف‌سازی در همین محدود نوسان خواهد داشت و از اواسط دی ماه روند صعودی بورس آغاز خواهد شد.

از طرفی در جریان معاملات هفته گذشته و این هفته صندوق پالایشی یکم عملکرد به شدت بدی داشته و بسیاری از سهامداران نسبت به صندوق‌های دولتی بی‌اعتماد شدند.


به گزارش آسیانیوز به نقل از تجارت نیوز، همچنین در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای شستا، فارس و خودرو بیشترین تاثیر منفی و نمادهای فخوز و فملی بیشترین تاثیر مثبت بر بازار سرمایه را داشتند.

جدول
به نظر می‌رسد در ادامه روند معاملات شاخص کل بازار سهام به رنج مثبت بازگردد.

https://www.asianews.ir/u/1VD
اخبار مرتبط
بورس امروز متعادل و در اکثر نمادها در محدوده های مثبت آغاز به کار کرد.
بورس امروز متعادل و در اکثر نمادها در محدوده های مثبت آغاز به کار کرد.
در پایان هفته آخر آذر ماه ارزش سهام عدالت بیش از یک میلیون تومان نسبت به هفته قبل ریزش گرد و به کانال ۱۳ میلیون تومان بازگشت.
با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به دلیل عرضه زیاد حدود ۱/۵ درصد ریزش کرد اما در جریان معاملات تقاضا افزایش یافت، اما روند بورس چه می‌شود؟
از روز گذشته تا یک ساعت نخست فعالیت کاری امروز بازار سهام، شاخص بورس بیش از پنج درصد افت کرده است. علت اصلی چیست؟ آخرین اخبار رسمی کدام دلایل را می‌تواند عاملی برای این کاهش شدید ارزش معرفی کند؟
با شروع معاملات امروز بازار سهام عرضه در کلیت بازار سهام باعث روند نزولی شاخص کل شد اما آیا امروز معاملات بورس مثبت می‌شود؟
با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل حدود دو درصد رشد کرد و به یک میلیون و ۵۳۵ هزار واحد رسید، اما بورس در ادامه با چه وضعیتی پیش خواهد رفت؟
ظاهرا هفته سوم آذرماه دومین هفته رشد متوالی و دسته‌جمعی چهار بازار سکه، بورس، دلار و طلا بوده است و در میان این چهار بازار سکه پیشتاز است و بورس و دلار شانه‌ به شانه هم حرکت کرده‌اند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید