صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی

اخبار اقتصادی

«تکمیل متناسب‌سازی» حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و «لایحه استمرار» آن
بنا بر اظهارات رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: علی رغم مشکلات متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان با تهیه لایحه‌ی استمرار آن در سازمان برنامه و بودجه تکمیل شد.
 
واریز «تفاوت حقوق فروردین و اردیبهشت» بازنشستگان تامین اجتماعی
بنا بر اعلام رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری:
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به پرداخت نشدن تفاوت افزایش مستمری اردیبهشت با فروردین ماه 1400، در مستمری ماه جاری، از تصمیم سازمان تامین اجتماعی برای صدور فیش جداگانه برای این پرداختی خبر داد.
 
چرا دلار باز هم «گران» می شود؟!
به دنبال نوسان های شدید در بازار ارز
بازار از سومین روز هفته مسیر دیگری را در پیش گرفت و حتی توانست از سطح حمایتی ۲۱ هزار و ۸۰۰ تومانی عبور کند. تحلیلگران فنی باور دارند، در صورتی که دلار بالای محدوده ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومانی تثبیت شود، خریداران بیشتری وارد بازار خواهند شد. برای برگشت قیمت در جهت کاهشی، بازار نیاز دارد که بار دیگر زیر محدوده ۲۱ هزار و ۸۰۰ تومانی تثبیت شود.
 
ماجرای همکاری «دیجی‌کالا» با «بانک ونزوئلا»
داد و ستد با بانکی که نه خصوصی است و نه دولتی
دیجی‌کالا خبر داده با همکاری «دیجی‌پی» و « بانک مشترک ایران و ونزوئلا» امکان تسویه زودتر از موعد برای فروشندگان دیجی‌کالا فراهم شده است؛ به گفته کارشناسان این بانک نه زیر نظر کانون بانک‌های خصوصی است نه شورای بانک‌های دولتی.
 
جزییات و «نقدینگی» عرضه اولیه «فگستر» در روز چهارشنبه
فردا؛ ۲۲ اردیبهشت‌ماه ارایه می شود
فردا؛ ۲۲ اردیبهشت‌ماه، ۱۵ درصد از سهام شرکت صنایع روی ایرانیان ۱۵ با نماد «فگستر» از طریق عرضه اولیه وارد بورس می‌شود.
 
رشد ۱۸ هزار واحدی شاخص کل بورس در «ابهام»؟!
نمای صعودی امروز بازار سرمایه
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان نیمه اول معاملات ۱.۶ درصد رشد داشت، شاخص هم‌وزن نیز ۰.۱۵درصد صعود کرد.
 
واریز «افزایش‌های مرحله دوم متناسب‌سازی بازنشستگان» در اردیبهشت 1400/حقوق بازنشستگان ۱.۵ برابر شد
از سوی کانون‌های بازنشستگان کرج و هشتگرد مطرح شد
روسای کانون‌های بازنشستگان کرج و هشتگرد در اطلاعیه‌ای مشترک، تاکید کردند که مستمری اردیبهشت ماه تمامی بازنشستگان ۱.۵ برابر مستمری اسفند ماه است.
 
در صف «گران» نخریم و «ارزان» نفروشیم!/ پیش بینی «سبز شدن بورس» چه زمانی است؟
مروری بر وضعیت خرید و فروش در بازار سرمایه
مردم ایران در بازارها دچار فرهنگ عجیبی شده‌اند؛ به این صورت که در صف گران می‌خرند و همان را در صف ارزان می‌فروشند؛ در حالی است که کسانی سود خواهند برد که درست و سنجیده سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ نه احساسی و با صف‌نشینی.
 
تشریح «افزایش حقوق و مستمری بازنشستگان» تامین اجتماعی در سال جاری
اظهارات مدیرکل مستمری‌های تامین اجتماعی
مدیرکل مستمری‌های تامین اجتماعی جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را تشریح کرد؛ در حالی که حداقل میزان پرداختی یک مستمری بگیر با ۲۰ سال سابقه به نسبت سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۳۵٪ افزایش یافته است.
 
۲۰ «خواسته اصلی» کارگران و بازنشستگان چیست؟/اصلاح قوانین کار در دستور کار دولت و مجلس
گزارش مشروح مطالبات نمایندگان کارگران و بازنشستگان
عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار سراسر کشور، در گزارشی، به تشریح مشروح کامل مطالبات نمایندگان کارگران و بازنشستگان پرداخت و این گزارش در جلسه‌ای به تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه، با حضور رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی ایراد شد.
 
ارزهای دیجیتال؛ در آستانه «تحولی بزرگ»
در شماره اخیر هفته‌نامه اکونومیست منتشر شد
هفته‌نامه «اکونومیست» در شماره اخیر خود با تیتر جلد «GovCoinها نوشت که ارزهای دیجیتالی که نظام پولی را متحول می‌کنند» ضمن پیش‌بینی ورود قدرتمند دولت‌ها به عرصه بازارسازی ارزهای دیجیتال، از این رویداد به مثابه عامل دگرگونی در سیستم مالی و بازار سرمایه یاد کرده است.
 
خشک شدن ایران؛ وقوع «جرم و جنایت» و «مهاجرت»
هشدار کم آبی در ایران
محمد درویش، فعال محیط زیست گفت: بر اساس آمارهایی که معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، ۶۰ هزار روستا خالی از سکنه شده و جمعیت حاشیه‌نشینان از ۷۰۰ هزار نفر در سال ۵۶ به ۲۰ میلیون نفر رسیده است و بر اساس اعلام قوه قضاییه ۷۰ درصد جرم و جنایات در حاشیه شهرها رخ می دهد.
 
عاقبت «افزایش حقوق بازنشستگان»/افزایش ۱۰۰ درصدی مستمری امکانپذیر است؟
در پی واکنش ها به زمان افزایش حقوق بازنشستگان
مسئولان تامین اجتماعی برای افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان از ارقام بالای ۱۰۰ درصد صحبت می‌کنند؛ همچنین برای نشان دادن این افزایش حقوق آن را با حقوق دو سال پیش بازنشستگان مقایسه میکنن و از این طریق مدعی افزایش حقوق ۱۳۰ درصدی هستند؛ در حالی که بازنشستگان این ادعاها را باور نمی‌کنند.
 
افزایش حقوق بازنشستگان با «اضافه شدن ردیف های افزایشی» از ماه آینده
اظهارات رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران گفت: «سازمان تامین اجتماعی برای مشخص شدن میزان افزایش‌ها در هر یک از ردیف‌های افزایشی، جدول را منفک کرده است اما از ماه‌های بعد، تمام این موارد در مستمری قرار می‌گیرد.»
 
گفتگوی اختصاصی آسیانیوز با «علی سعادت آذر»، عضو کمیسیون اقتصادی ایران و ترکیه
روابط اقتصادی ایران و ترکیه
علی سعادت آذر (مدیرکل مبادلات فرهنگی و سازمان های بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی) در خصوص روابط اقتصادی ایران و ترکیه به خبرنگار آسیانیوز گفت: کشور ترکیه با جمعیت بالای ۸۰ میلیون و ایران با جمعیت ۸۵ میلیونی دو قطب بزرگ اقتصادی هستند.
 
جزییات دلایل «گران شدن» برنج/آیا برنج هم از سفره ایرانی حذف می شود؟!
در پی قیمت انواع برنج در هفته‌های اخیر
قیمت انواع برنج در هفته‌های اخیر افزایش داشته است؛ آن طور که بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد یکی از دلایل اصلی این افزایش در بازار، رسوب ۱۰۰ هزار تن از این کالا در بنادر و گمرکات کشور است؛ در همین حال دبیر انجمن واردکنندگان برنج، گفت: «افزایش قیمت برنج باعث شده حداکثر تا ۱۵ میلیون نفر که دستشان به دهانشان می‌رسد، از امکان مصرف این محصول مغذی برخوردار باشند.»
 
چرا مبلغ «بیمه تکمیلی» کارگران و بازنشستگان زیاد است؟/ مشکلات فراوان درمانی «بیمه‌شدگان» و «فاقدان بیمه»
«تامین اجتماعی فراگیر» اجرا نشده است
غیر از نداشتن اطلاعات، آنچه مانع اصلی استقرار یک نظام تامین اجتماعی فراگیر می‌شود، نبودن بودجه کافی و علیحده برای این منظور و همچنین مشخص نبودن دستگاه‌های اصلی متولی امر است؛ چگونه باید سه لایه‌ی بیمه‌ای، امدادی و حمایتی کشور را زیر یک چتر فراگیر قرار دهیم، وقتی بیش از ۳۰ نهاد امدادی و حمایتی یا صندوق بیمه‌ای داریم که هر کدام داعیه‌ی حمایت و ارائه‌ی خدمات رفاهی دارند؟
 
فعالیت «مافیا» در ورود واکسن «بخش خصوصی»؟!/پزشکان می گویند نتیجه بالینی واکسن‌ ایرانی «نامشخص» است
وضعیت فعلی واکسن ایرانی از نگاه برخی کارشناسان
جمعی از پزشکان معتقدند هنوز نتیجه مطالعات بالینی واکسن‌های ایرانی مشخص نیست؛ در حالی که به اعتقاد برخی کارشناسان صدور مجوز واردات واکسن گران و نایاب کرونا برای شرکت های بخش خصوصی، حکایت‌های کهنه ای را درباره رانت‌خواری از کنار واردات دارو را فعال خواهد کرد.
 
متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی «دائمی» می شود؟/نامه به رییس جمهور
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد
علی اصغر بیات در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور استمرار همیشگی متناسب‌سازی را خواستار شد.
 
آینده دلار در «ماه های آینده» چطور رقم می خورد؟
در ادامه ریزش ارز در ایام اخیر
در بازار روز گذشته اولین قیمت دلار در صرافی‌ملی کاهشی بود و دومین نرخ اعلام شده توسط صرافی ملی ۲۱۷۳۱ تومان بود؛ ولی پیش‌بینی‌ها از آینده بازار دلار معلوم نیست چطور رقم بخورد؟
 
آموزش؛ «حلقه مفقوده» رشته برق صنعت ساختمان
عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد
رضا طلایی پور، عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد گفت: آموزش در تمامی بخش های مرتبط با صنعت ساختمان در رشته برق امری ضروری است و اقدامات خوبی از سوی سازمان در این زمینه شروع شده که در سال جاری تکمیل می شود.
 
شورای رقابت خودرو را «گران» کرد
در تصمیمات اخیر
سرانجام شورای رقابت در مورد تعیین میزان افزایش قیمت خودرو در سال ۱۴۰۰ تصمیم‌گیری کرد؛ البته کسانی‌که تا پایان سال ۱۳۹۹ برای خرید خودرو ثبت‌نام و پیش پرداخت کرده‌اند و مشمول دریافت سود نیستند، شامل این افزایش قیمت نمی‌شوند.
 
کوچ به «حاشیه‌ تهران» برای زندگی/ «ارزان‌ترین محله ها» در کجای پایتخت هستند؟
ادامه رشد قیمت ها در بازار مسکن
بازار مسکن در چند سال گذشته رشد قیمتی بسیار زیادی را ثبت کرده است و در تهران قیمت خانه‌ها به شدت افزایش یافته است؛ درحالی که بسیاری از خانواده‌ها به دلیل بالا بودن قیمت‌ مسکن در تهران مجبور به انتخاب شهرهای حاشیه‌ای تهران برای زندگی می‌شوند.
 
عراق پول های بلوکه شده را «آزاد نمی کند»؛ «واکسن کرونا» به جایش می دهد؟!
بنا بر اظهارات جدید اتاق بازرگانی عراق:
حمید حسینی، عضو هیات رییسه اتاق ایران و عراق، درباره خرید واکسن کرونا با بخشی از پول‌های مسدودشده تهران در بغداد، گفت: توافق شده که از محل مطالبات صادرات برق و گاز به عراق، واکسن استرازنکا و اسپوتنیک خریداری شود؛ این در حالی است که حتی با تلاش های رییس بانک مرکزی در اواخر سال گذشته، وضعیت پول های بلوکه شده ایران در عراق، کره جنوبی و کشورهای دیگر هنوز نامشخص است.
 
چرا خودرو نخریم؟
اظهارات نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران:
نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: تقریبا یک ماه است که تمام نمایشگاه‌داران خودرو و مراکز تعویض پلاک تعطیل هستند و هیچ خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد. تا‌ زمانی که معاملات صورت نگیرد نمی‌توانیم قیمتی برای خودرو اعلام کنیم و تا‌ زمان بازگشایی مغازه‌ها باید صبر کنیم.
 
مرحله دوم «سود سهام عدالت» کی واریز می شود؟
سخنگوی سهام عدالت درباره تعویق واریز سود سخن گفت
حسین فهیمی سخنگوی سهام عدالت گفت: ۵۰ درصد قسط دوم سود عملکرد سال مالی ۹۸ شرکت ها که در سال ۹۹ تصویب شده، توزیع شده است؛ تعدادی از شرکت ها هنوز مانده مبلغ سود متعلق به سهامداران را به شرکت سپرده گذاری مرکزی پرداخت نکرده اند و به طور جدی پی گیر پرداخت این مانده سود هستیم.
 
افزایش حقوق و «اجرای قطعی دو مرحله ای» متناسب‌سازی بازنشستگان محقق می شود
دبیر هیات مدیره کانون کارکنان بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی:
دبیر و عضو هیات مدیره کانون کارکنان بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی گفت: افزایش حقوق و بهبود معیشت بازنشستگان تأمین اجتماعی با اجرای دو مرحله متناسب‌سازی در دو سال اخیر به خوبی انجام شده است و تحولات مثبت و روند رو به بهبود و ارتقاء خدمات سازمان مشهود است.
 
«راه آهن گیلان» شاهراه بین المللی است
بنا به اظهارات مدیرکل راه آهن شمال ۲
مدیرکل راه آهن شمال ۲، مسیر ریلی گیلان را یک شاهراه بین المللی دانست و عنوان کرد: با توجه به اهمیت فراوان سرعت در ارائه خدمات امدادی جمعیت هلال احمر، سرعت عمل در مسیر ریلی بیش از مسیر جاده ها است.
 
تجمع «سراسری» کارگری در ایران: فریاد «رنج کارگران» و خواسته «امنیت شغلی»/شعار بازنشستگان: «تبعیض» در «متناسب‌سازی حقوق» باید برداشته شود!
برپایی گردهمایی کارگران به مناسبت روز جهانی کارگر
تجمع کارگران به مناسبت روز جهانی کارگر صبح امروز؛شنبه، ۱۱ اردیبهشت، در بسیاری از شهرهای کشور و در تهران مقابل وزارت کار برگزار شد.
 
احتمال «افزایش قیمت طلا» از هفته آینده
بنا به اظهارات عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر تهران
عضو هیات‌رئیسه اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: ثبات قیمت طلا به برخی موضوع‌های سیاسی و جهانی ارتباط دارد. چنانچه اتفاق سیاسی خاصی در جهان رخ ندهد، قیمت طلا تثبیت می‌شود، ولی که ممکن است انس جهانی طلا با برخی فراز و فرودها روبه‌رو شود.
 
جزییات «افزایش مستمری‌» بازنشستگان تامین اجتماعی در احکام جدید/مستمری بگیران چقدر حقوق دریافت می کنند؟
اظهارات رئیس اتحادیه جامعه‌ی کارگری درباره افزایش همسان سازی
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه‌ی کارگری درباره میزان افزایش مستمری‌ها در احکام جدید گفت: بازنشستگانی که تا ۲۰ سال سابقه دارند، ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند و بازنشستگانی که از ۲۱ تا ۳۵ سال سابقه دارند و افرادی که بر اساس ماده واحد بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور با در نظر گرفتن سنوات ارفاقی بازنشسته شده‌اند، بین ۴ میلیون و ۳۴۷ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.
 
«هزارتوی تغییر» در لایحه بودجه/احمد توکلی به قالیباف گفت «دستکاری در بودجه 1400» خیانت است!
ادامه حاشیه ها درباره دستکاری بودجه 1400 توسط مجلس
احمد توکلی، نماینده پیشین مجلس و مدیر سازمان دیدبان شفافیت، دستکاری در بودجه سال ۱۴۰۰ را تلویحا تایید کرده و دست زدن به این اقدام در جهت «منافع فردی» یا «منافع اشخاص حقیقی و حقوقی خاص» را «خیانت» دانست.
 
افزایش «حقوق بازنشستگان» با لایحه «دائمی شدن همسان‌سازی»/وضعیت «بازنشستگان تامین اجتماعی» همچنان نامشخص!
مهم ترین مطالبات بازنشستگان «دائمی شدن همسان سازی» است
جلسه نهایی تدوین پیش نویس لایحه دو فوریتی دائمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با حضور مدیران و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی و تعدادی از اعضای کارگروه ۴۲ نفره به نمایندگی از بازنشستگان تشکیل شد.
 
مردم «گیلان» از کمبود آب کشاورزی «عصبی» شده اند
در ستاد پیشگیری، فرماندهی عملیات پاسخ به بحران گیلان مطرح شد
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با گله‌مندی از عدم تخصیص اعتبار به سازمان مدیریت بحران کشور و ناراحتی مردم گفت: بر اساس آمار در سال 98 سازمان مدیریت بحران پنج هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان از برنامه‌وبودجه درخواست کرد که از این میزان تنها ۳۰۰ میلیارد تومان برای آن محقق شده است.
 
جزییات و واریز «یارانه معیشتی» اردیبهشت ۱۴۰۰
نخستین یارانه ماه دوم بهار 1400 فردا واریز می شود
هجدهمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴:۰۰ روز پنج شنبه ۹ اردیبهشت به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.
 
فروش بلیت هواپیما ممنوع شد؟
شیوع کرونا و وضعیت پرواز به کشورهای دیگر
یک مقام سازمان هواپیمایی کشور گفت:پیرو مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، فروش بلیت پرواز به/از مقصد 15 کشور دیگر ممنوع شده است.
 
زنان متقاضی کار «بیمه بیکاری» می گیرند؟!
در گردهمایی زنان کارگر به بهانه هفته کارگر مطرح شد
فاطمه وحدت، دبیر اتحادیه زنان کارگر کشور گفت: سال‌های گذشته، ما پذیرای زنان کارگر با جمعیت زیاد بودیم اما شرایط موجود مانع از آن شد تا از حضور پرشور شما بی‌بهره باشیم و بیمه بیکاری مهم‌ترین مطالبه ما برای زنان است، زنان شاغل از مزایای بیمه بیکاری برخوردار هستند اما متقاضیان کار چنین فرصتی ندارند.
 
دلیل رکود «کم سابقه» کسب و کار در «مراکز خرید»
وضعیت مشاغل پرخطر در دوران کرونا و پساکرونا
شیوع ویروس کرونا اکثر کسب‌و‌کارها را در دنیا با چالش مواجه کرده است و در این میان مراکز خرید تجاری نیز از این آسیب مصون نمانده‌اند. این مراکز که زمانی یکی از مهم‌ترین مراکز تفریح و خرید برای مردم در سراسر جهان بودند، اکنون به‌دلیل خطر ناشی از انتشار ویروس و تجمع متراکم افراد در این مراکز، با مشکلات فراوانی مواجه شده‌اند.
 
جزییات «واریز تکمیلی» سودسهام عدالت تا یک ماه آینده
اظهارات رئیس تعاونی‌های سهام عدالت کشور درباره پرداخت سود سهام
رئیس اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور گفت: برای سهام‌دارانی که تاکنون سود سهام عدالت مرحله نخست را دریافت نکردند در این ماه سود سهام‌شان واریز خواهد شد.
 
قیمت طلا باز هم «کاهش» می یابد
نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران خبر داد
نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران خبر داد: با افت دوباره قیمت‌ها، طلا در آستانه ورود به کانال ۹۰۰هزار تومان قرار گرفته که پیش‌بینی می‌شود این روند کاهشی با شیب ملایم همچنان ادامه داشته باشد.
 
بیت‌کوین «صعودی» شد/ پیشنهاد برای خرید بیت کوین؟!
در ادامه نگرانی ها درباره بازارهای ارز دیجیتالی
بیت‌کوین کانال ۵۰ هزار دلار را هم از دست داده و نگرانی‌های زیادی ایجاد کرده بود. اما حالا دوباره روندی صعودی پیدا کرده و به ۵۲ هزار دلار رسیده است. حالا وقت خرید بیت‌کوین است؟
 
عراقچی گفت موفقیت در برجام «نامشخص» است
اظهارات مقام مذاکره کننده درباره نتیجه مذاکرات هسته ای در وین
عباس عراقچی، معاون وزارت امور خارجه، ‌در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن اشاره به اختلاف نظرها میان تهران و کشورهای غربی گفت هنوز مشخص نیست توافق صورت بگیرد، اختلاف‌نظرها زیاد است.
 
تشریح جزییات «افزایش حقوق» کارمندان دولت در سال ۱۴۰۰
تازه ترین احوال حقوقی کارکنان دولت در سال جدید
براساس تصویب مجلس افزایش حقوق کارمندان دولت در سال1400، بیش از 25درصد نبود و این افزایش نسبت به آخرین حکم کارگزینی آنها در سال99 اعمال می شود؛ ضمن اینکه این افزایش برای همه اعمال نخواهد شد. با افزایش 25 درصدی حداقل حقوق سال 99 که دومیلیون و 800هزارتومان بود، حداقل حقوق کارمندان در سال1400، به سه میلیون و 500هزارتومان خواهد رسید.
 
جزییات استعلام «جریمه و خلافی» خودرو توسط شهروندان
چگونگی پرداخت جریمه و خلافی خودرو
پرداخت جریمه و خلافی خودرو راه‌های گوناگونی دارد که برخی از این را‌ه ها باعث صرفه جویی در زمان می‌شوند و دیگر نیازی نیست تا دارندگان خودرو زمان زیادی را در صف‌های طولانی دفاتر خدمات ارتباطی و یا مراکز پلیس+۱۰ بگذرانند.
 
تجمع سراسری بازنشستگان در اعتراض به «تخلف های همسان سازی»/«متناسب‌سازی در پایه‌ مستمری» قرار گیرد
انتقاد بازنشستگان به بروز اختلال در روند همسان سازی
بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی امروز از دقایقی پیش در برخی از شهرستان‌ها مقابل ادارات سازمان تامین اجتماعی تجمع کرده‌اند؛ آن‌ها خواهان قرار گرفتن کل مبلغ متناسب‌سازی در پایه‌ی مستمری هستند تا مشمول افزایش ضریب سالیانه شود.
 
تجمع گسترده «مالباختگان بورس»؛ «کشاورزان اصفهان» و معترضان اقتصادی شرکت ها
در ادامه اعتراض ها به وضع معیشتی و خسران های بازار سرمایه
امروز در اصفهان کشاورزان معترض به وضعیت زاینده‌رود و حق آبه خود، اقدام به برگزاری تجمع کردند؛ همچنین تجمع برخی از سهامداران شرکت خودروسازی «آذیکو» و مالباختگان بورس نیز در استانهای مختلف کشور به درگیری هایی کشیده شد.
 
۱۰ درصد فولاد کشور «مفقود» شد!/اتفاقی عجیب برای صنعت فولاد ایران
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران خبر داد: در سال ۹۹ بیش از ۳۰ میلیون تن فولاد در کشور تولید شد که از این مقدار ۱۵ میلیون تن در داخل کشور مصرف و ۱۲ میلیون تن دیگر نیز صادر شد بنابراین سه میلیون تن فولاد در زنجیره مصرف و صادرت گم شده است.
 
بیت‌کوین به زیر ۵۰ هزار دلار رسید/رکورد تاریخی ۱۰ هزار نهنگ «اتریوم»!
نزول ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری در اتریوم
روند نزولی ارزهای دیجیتالی ادامه دارد و بیت کوین در سطح ۵۰ هزار دلاری سقوط کرد.
 
کارگران توان پرداخت «اجاره خانه» و «هزینه‌های درمان» ندارند/وعده ها بهبودی در زندگی مردم حاصل نکرد
یک فعال کارگری:
یک فعال کارگری گفت: قرار بود قفل‌های زنگ زده اقتصاد را بگشایند اما بیشتر از قبل، قفل به پای زندگی ما کارگران و مزدبگیران نهادند و یکی از شعارها، اشتغال و کارآفرینی بود مثلا گفتند در دولت قبلی فساد وجود داشت و پول‌های نفت و دکل‌های نفتی را غارت کردند؛ گفتند چرا تحصیل‌کرده‌ها باید به خارج فرار کنند. از وضعیت درمان، مسکن و مایحتاج اولیه ناراضی بودند اما نتیجه چه شد؛ در هیچ زمینه بهبود اساسی حاصل نشد!
 
انتصابات جدید در معاونت برنامه ریزی و امور شورای شهرداری تهران
از سوی حامد مظاهریان، معاون شهردار تهران صورت گرفت:
معاون شهردار تهران طی احکام جداگانه ای سرپرستان "مرکز نوسازی و تحول اداری" ، "اداره کل رفاه و امور ایثارگران" و "دفترپایش برنامه، مدیریت پروژه و اطلاعات عملکرد" شهرداری تهران را منصوب کرد.
 
دلایل صف طولانی «وام ازدواج» و کاهش سپرده‌های قرض‌الحسنه
اظهاراتی از دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی
دبیرکل کانون بانک‌های خصوصی درباره طولانی بودن صف وام ازدواج در بانک‌ها گفت: توان پرداخت تسهیلات و وام ازدواج به میزان سپرده‌گذاری قرض‌الحسنه مردم بستگی دارد و اینکه گفته می‌شود صف وام ازدواج در بانک‌ها طولانی است در کنار آن باید بررسی شود که مردم چقدر پس‌انداز قرض‌الحسنه در بانک‌ها دارند.
 
تعیین سود «شرکت های سهام عدالتی»ها تا دو هفته دیگر/سهامداران در «سجام» ثبت نام کنند
برگزاری مجمع شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت
آزادسازی سهام عدالت به سالگرد خود نزدیک میشود، فرایندی که اردیبهشت سال گذشته کلید خورد و به مشمولان حق انتخاب داده شد که یکی از دو روش مستقیم یا غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کنند و حالا شرکت، آینده اقتصادی آن و میزان سودی که هر فرد در آینده دریافت خواهد کرد، توسط سهام داران آن استان تعیین می شود.
 
«متناسب سازی» قطعی حقوق بازنشستگان در «اردیبهشت« از زبان نماینده مجلس
فیش های جدید حقوق برای بازنشستگان تامین اجتماعی تنظیم می شود
نماینده مجلس گفت: کارگران بازنشسته تامین اجتماعی خواستار همسان سازی و متناسب سازی حقوق هستند که با پی گیری های انجام شده و طبق برنامه ششم در سال ۹۵ سازمان تامین اجتماعی مکلف شده است متناسب سازی حقوق کارگران بازنشسته را انجام دهد و همچنین دولت هم موظف شده است تا بدهی های خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند.
 
جزییات افزایش «عوارض خروج از ایران» در سال 1400
پرداخت ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان برای خارج شدن از ایران
مسافران ایرانی برای عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۰ باید برای سفر اول ۴۰۰ هزار تومان، برای سفر دوم ۶۰۰ هزار و برای سفر سوم ۸۰۰ هزار تومان بپردازند؛ خبر افزایش قابل توجه عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۰ پیشتر توسط نمایندگان مجلس در دی‌ماه سال ۹۹ اعلام شده بود، اما همزمان با آغاز سال ۱۴۰۰ اخذ این عوارض اجرایی شده است.
 
نهنگ های «اتریوم» رکورد زدند/افول محبوبیت «بیت کوین»؟!
سی‌ان‌بی‌سی از افزایش سرمایه گذاران عمده در اتریوم خبر داد
به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، با تردید نسبت به روند بلندمدت بیت کوین، شمار سرمایه گذاران عمده در اتریوم افزایش قابل توجهی داشته است تا جایی که اکنون تعداد نهنگ های اتریوم که ۱۰ هزار عدد اتریوم یا بیشتر از این رمزارز در اختیار دارند، به رکورد تاریخی تازه ای رسیده است.
 
جزییات «افزایش میزان تسهیلات» بانک ها
بانک مرکزی درباره تسهیلات بانکی مطرح کرد
میزان سپرده‌ها و تسهیلات بانکی تا پایان دی ماه سال گذشته نسبت به سال قبل معادل ۴۳.۷ و ۴۸.۱ درصد افزایش یافته است.
 
«گلها» و نیم‌ قرن صنعت غذا
با مهدی کریمی تفرشی؛ مدیرعامل صنایع غذایی «گلها»
اکنون بیش از ۵۰ سال از تاسیس کارخانه‌ «صنایع غذایی گلها» می‌گذرد...به بهانه‌ حضور مستمر این مجموعه در این سال ها با دکتر مهدی کریمی تفرشی، رئیس هیات مدیره مجتمع صنایع غذایی گلها گفت و گویی انجام داده ایم.
 
فوری/خیابان سعادت آباد تهران «توسط مالباختگان بورس» بسته شد
تجمع اعتراضی سهامداران بازار سرمایه در مقابل ساختمان بورس
سهامداران و مالباختگان بازار سرمایه امروز اول اردیبهشت 1400 مقابل سازمان بورس تحمع اعتراضی برگزار کردند و مانع تردد خودروها در خیابان سعادت آباد شدند؛ این تجمع در بیشتر شهرهای بزرگ ایران شکل گرفته است.
 
دریافت «واکسن کرونای کارگران» چقدر زمان می برد؟
اظهارات رئیس اتاق بازرگانی تهران درباره واکسن کرونای کارگران
رئیس اتاق بازرگانی تهران در توئیتر اعلام کرده واردات واکسن انجام شده و میان کارگران صنعتی توزیع می‌شود؛مساله اینجاست که این کار چقدر به طول می‌انجامد و آیا واقعاً این واکسن‌ها رایگان میان کارگران توزیع خواهد شد؟
 
بازار «رمزارزها» و تهدید وزارت خرانه داری آمریکا؟
اظهارات کارشناسان درباره وضعیت رمزارزها
کارشناسان عقیده دارند فعلا بزرگ‌ترین ریسک بازار رمزارزها تهدید و یا تحریم رمزارزها از سوی وزارت خزانه داری آمریکا است. اما چقدر احتمال دارد این اتفاق رخ دهد؟
 
واردات «خصوصی» واکسن کرونا و «ظهور رانت و فساد»؟!
افزایش نگرانی‌ها از واردات واکسن در بخش خصوصی
وقتی روند جهانی عرضه و تقاضای واکسن کرونا، نامتعادل است، خطر انحراف و رانت و سوءاستفاده وجود دارد.
 
تغییر «جزییات و شرط» دریافت وام سهام عدالت
چگونگی کارکرد کارت اعتباری
چگونگی صدور کارت اعتباری سهام عدالت و کارکرد آن در ایام اخیر اعلام شده است؛ در حالی که به تازگی گفته شده تغییراتی در میزان وام و شرایط دیگر رخ داده است.
 
تشریح آخرین وضعیت «متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان»
اظهارات دبیر کانون بازنشستگان از «دومین مرحله همسان سازی»
دبیر کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: دومین مرحله متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در حالی اجرا شد که هنوز منابع مورد نیاز و مصوب مجلس برای مرحله اول متناسب‌سازی نیز به این سازمان واگذار نشده است.
 
خسارت دیدگان بورسی شعار عدم شرکت در انتخابات سر دادند
مال‌باختگان بورس در مقابل مجلس تجمع کردند
ده‌ها نفر از سهام‌داران مال‌باخته بورس با تجمع مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران شعارهایی از قبیل «از بس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمی‌دیم» سردادند.
 
تشریح مصوبه «افزایش ضریب» حقوق کارکنان
جزییات اضافه شدن دستمزد کارگران
هیات وزیران با افزایش ضریب حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات، شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و شاغلین پست‌های سیاسی وزارت امور خارجه، به میزان ۲۵ درصد موافقت کرد.
 
بازنشستگان گفتند:«حق ما رو پس بدین!»
تجمع سراسری بازنشستگان تامین اجتماعی در تهران و شهرستان‌ها
بر اساس تصاویر منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی، بازنشستگان روز یکشنبه ۲۹ فروردین‌ماه با پیگیری تجمع‌های هفتگی مقابل ساختمان‌های اداره تامین اجتماعی در تهران و شهرهای مختلف مانند اصفهان، کرج و اهواز شعارهایی از جمله «حق ما رو پس بدین» و «گرانی، تورم، بلای جان مردم» سر دادند.
 
بلاتکلیفی برجام و گران شدن طلا
اظهارات نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره قیمت طلا
نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره قیمت طلا و سکه در بازار امروز گفت: باتوجه به ثبات نرخ ارز، رشد ارزش اونس جهانی قیمت طلا و سکه را چندان تحت تاثیر قرار نداد اما با ادامه این روند احتمال افزایش قیمت‌ها وجود دارد و در صورتی که اتفاق سیاسی خاصی نیفتد احتمال رکود بازار وجود دارد.
 
سود «سهام عدالت» چگونه واریز می شود؟/ سود هر سهامدار متفاوت با دیگری است
اظهاراتی از عضو شورای عالی بورس
عضو شورای عالی بورس گفت: هر کدام از سهام‌داران از این پس سهامدار یک شرکت استانی خواهند شد و سود هر یک از استان‌ها و شرکت‌ها از سال آینده متفاوت خواهد بود.
 
تشریح جزییات همه یارانه‌های اردیبهشت 1400
پرداخت یارانه معیشتی بنزین و یارانه نقدی
دو یارانه معیشتی بنزین و نقدی از واریزی‌های اردیبهشت به شمار می آید؛ در حالی که اولین یارانه نیز در پایان هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
 
حقوق بازنشستگان «به طور دائمی» متناسب سازی می شود
اظهارات رئیس کانون بازنشستگان درباره اجرای همیشگی همسان سازی
رئیس کانون عالی بازنشستگان گفت: سازمان از دولت طلبی سنگینی دارد و اگر دولت مطالبات سازمان را درست و حسابی پرداخت کند، سازمان هم می‌تواند به تعهدات خودش و راجع به مجموعه‌ی بازنشستگان اقدام‌های لازم را انجام دهد. با این حال احکام متناسب‌سازی مستمری‌بگیران تامین اجتماعی دائمی است.
 
خروج نقدینگی از بورس ادامه دارد/رییس سازمان بورس در کلاب هاوس
پیش‌بینی بازار سهام فردا؛ 28 فروردین
بازار سرمایه تا کنون در معاملات سال جدید روند نزولی سال گذشته را ادامه داده و بسیاری از کارشناسان بازار سرمایه معتقدند با توجه به شرایط موجود در بازار روند نزولی و افزایش عرضه در بسیاری از نمادها ادامه دارد.
 
اسامی خودروهای پیش‌فروش ایران‌خودرو اعلام شد/جدول
فروش رانا با پرداخت علی الحساب
براساس اعلام پیش فروش ایران خودروساز هر مشتری با پرداخت ۹۰ میلیون تومان به عنوان مبلغ علی‌الحساب می‌تواند صاحب خودرو رانا شود.
 
چین به دنبال «بدهکار کردن کشورهای جهان سوم» است
گزارشی درباره اهداف چین در کشورهای در حال توسعه
در حالی که انتقادها به امضای توافق ۲۵ ساله ایران با چین همچنان ادامه دارد، اکنون ارزیابی نهادهایی در آمریکا حاکی از آن است که پکن در مسیر تضعیف ایالات متحده چشم به سرمایه‌گذاری در کشورهای در حال توسعه دارد و با پروژه‌های زیربنایی آن‌ها را به خود بدهکار می‌کند
 
شعار مالباختگان: دیگر رای نمی‌دهیم!/عزا عزاست امروز، اقتصاد مملکت، روی هواست امروز!
ادامه اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی و مال‌باختگان بورس
با ادامه دور جدید اعتراضات معیشتی و صنفی در کشور بازنشستگان تامین اجتماعی و مال‌باختگان بازار بورس ایران در تهران و شهرهای دیگر کشور دست به تجمع زده و بر شرکت نکردن در انتخابات تاکید کردند.
 
دهه 90؛ رکورد بی سابقه اقتصاد و «صعود تورم و قیمت» در «نیم قرن اخیر ایران»
مروری بر اوج گرفتن تورم در ایران در یک دهه اخیر
با پایان یافتن سال 99 یکی از سخت‌ترین دهه‌های اقتصادی ایران به پایان رسید. رشد اقتصادی با میانگین نزدیک به صفر، کاهش رشد سرمایه‌گذاری و افزایش خروج از سرمایه، تحریم‌های اقتصادی، جهش‌های ارزی و تورم بالا از ویژگی‌های اقتصادی شاخص این دهه است؛ اما به نظر می‌رسد در میان همه این مشکلات تورم نقش پررنگ‌تری داشته باشد و در مقایسه آمار دهه‌های گذشته، اصلی‌ترین شاخص دهه 90، تورم بالای آن است.
 
تشریح پرداخت وام سهام عدالت از امروز و مقدار اقساط
جزییات دریافت تسهیلات سهام عدالت
پرداخت وام سهام عدالت در دو بانک ملی و تجارت آغاز شده است و طبق اطلاعاتی که منتشر شده این وام با مبالغ ۷ و ۱۴ میلیون تومان پرداخت می‌شود.
 
قرارداد، صدور احکام و افزایش دستمزد کارکنان «هادیان شهر» تمدید شد
حامد مظاهریان خبر داد:
حامد مظاهریان، معاون برنامه ریزی توسعه سرمایه انسانی و شورای شهرداری تهران گفت: موسسه هادیان شهر به عنوان یکی از شرکت های اصلی تامین نیروی انسانی شهرداری تهران، در اعمال افزایش قانونی حقوق و مزایای کارکنان پس از شروع سال جدید، فرآیند تمدید قرارداد کارکنان را به پایان رساند و قراردادها هم اکنون قابل رویت در میز کار الکترونیکی است.
 
جزییات واریز «یارانه جدید» و ماه رمضان
پرداخت یارانه اردیبهشت در هفته آینده
براساس آخرین اطلاعات، مقرر شده تا یارانه ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی رمضان به حساب ۶۰میلیون نفر واریز شود؛ زمان واریز این یارانه نیز هفته آینده اعلام شده است.
 
برند قدمت یونسکو در سفره های ایرانی
با مدیر عامل صنایع غذایی«گلها» به بهانه دریافت گواهی قدمت یونسکو
به بهانه‌ی اهدای گواهی «قدمت یونسکو» به صنایع غذایی «گلها» با مهدی کریمی تفرشی، مدیر عامل این مجموعه مهدی کریمی تفرشی و گویی انجام داده ایم. وی از جوانان کارآفرین کشورمان است که تاکنون نشان شوالیه اروپا در صنعت غذای ایران، سفیر حسن نیت بحران قرن، دارنده جایزه نوبل مدیریت از اروپا، عنوان مدیر برتر از نمایندگی سازمان ملل و ... را در کارنامه خود دارد.
 
چه کسانی «پوست مرغ» می‌خورند! «پای مرغ» کیلویی چند؟!
مروری بر وضعیت سفره اقشار کم درآمد
در قانون اساسی بارها تاکید شده که همه شهروندان باید زندگی شایسته و توام با منزلت انسانی داشته باشند اما وقتی به قانون عمل نمی‌شود هر روز و هر سال شاهد کاسته شدن از سطح کیفی زندگی مردم هستیم؛ از سطح منزلت دهک‌های کم درآمد تا جایی کاسته شده که مجبورند خلاءهای سفره را با پوست مرغ، ماده‌ای پر از هورمون و بی‌کیفیت، پر کنند!
 
خودرو ایرانی گران شد
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو از افزایش قیمت خبر داد
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو از افزایش قیمت انواع خودرو ایرانی در بازار خبر داد.
 
واریز «ادامه همسان سازی بازنشستگان» در اردیبهشت ماه
پرداخت مابه التفاوت واریزی مستمری بگیران در ماه آینده
برخی از بازنشستگان در مرحله جدید اجرای همسان‌سازی، مبلغ کمتری از رقم پیش‌بینی شده را دریافت کردند؛ پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این مشکل، فقط برای تعدادی از بازنشستگان تامین اجتماعی به علت مشکلات فنی سامانه رخ داده و در اردیبهشت ماه قرار است ما به التفاوت حقوق آن‌ها پرداخت شود.
 
چرا دولت «مستاجران» را به قطع یارانه تهدید می کند؟
درباره مالیات از مالکان و مستاجران
براساس آخرین اطلاعات موجود از قانون مالیات بر خانه‌های خالی، همه سرپرستان خانوارها مکلفند تا اطلاعات محل سکونت خود را در سامانه کد یکتا ثبت کنند و حال مستاجران در صورت عدم ثبت اطلاعات در این سامانه از سوی دولت تهدید به حذف یارانه شده اند.
 
مناطق آزاد تجاری صنعتی باید مالیات بپردازند
تصمیم سازمان امور مالیاتی درباره مناطق آزاد
معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی، مناطق آزاد تجاری- صنعتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شدند.
 
روایت «طاها حبیب» کارآفرین موفق ایرانی از تحول بزرگ زندگی اش
از کار در رستوران تا خرید لامبورگینی !
گفتگو با مهندس طاها حبیب، موسس و کارآفرین موفق ایرانی و مدرس در حوزه موفقیت فردی از کشور آمریکا
 
جزییات توزیع بسته معیشتی رمضان
یارانه رمضان به چه کسانی تعلق می گیرد
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار است مشمولان بسته معیشتی ماه رمضان را شناسایی کند، دریافت‌کنندگان این یارانه باید چه شرایطی داشته باشند؟
 
زیان دیدگان بورس شعار «عزا، عزاست امروز» سر دادند
تجمع اعتراضی سهامداران بازار سرمایه در مقابل ساختمان بورس
گروهی از سهامداران حقیقی در اعتراض به ریزش بازار بورس و زیان‌های وارده به آنها مقابل ساختمان بورس اوراق بهادار تهران تجمع کردند و شعار «عزا، عزاست امروز» سر دادند.
 
دلار صعودی می شود
علت افزایش نرخ ارز از اوایل سال 1400 چیست
امروز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ نرخ ارز در صرافی‌ ملی برای بار دوم اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به نرخ قبلی افزایش پیدا کرد و به رقم ۲۴۲۸۸ تومان رسید.
 
جزییات واریز بخش دوم سود سهام عدالت/بهار 1400
اظهارات مدیرعامل شرکت سپرده گذاری درباره واریز سود سهام عدالت
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی درمورد آخرین وضعیت واریز بخش دوم سود سهام عدالت گفت: در بازار سرمایه کسی پول ندارد که از جیب خود پرداخت کند، منتظر هستیم مابقی سود از سوی شرکت ها پرداخت و تجمیع شود تا ۵۰ درصد دوم نیز واریز شود
 
انتقاد گسترده به احکام بازنشستگان و برقرار ماندن تبعیض ها/بیمه شدگان تامین اجتماعی به «اعتراضی خشمگینانه» دست می زنند
بازنشستگان کارگری خواستار اصلاح احکام هستند
بازنشستگان کارگری با برشماری تخلفات صورت گرفته، خواستار اصلاح سریع احکام شدند و اعتراض آنان مبنی بر این است که تبعیض بین بازنشستگان همکار و غیرهمکار و تبعیض میان بازنشستگان کارگری و بازنشستگان صندوق‌های کشوری و لشگری. تمام وعده‌های پیشین بی‌نتیجه مانده است و در عمل محقق نشده است.
 
افزایش قیمت خودروهای داخلی در سال گذشته چقدر بود؟/تشریح جزئیات افزایش نرخ در بهار ۱۴۰۰
بازار قیمت خودرو داخلی در سال 99
طی یک سال گذشته بازار خودرو، روزهای ملتهبی را پشت سر گذاشته و مقایسه بعضی خودروهای پرمصرف از افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت‌ها حکایت دارند.
 
جزییات چگونگی «صدور کارت اعتباری سهام عدالت» در همه بانک ها
معاون وزیر اقتصاد گفت همه بانک ها کارت سهام صادر می کنند
با توجه به اینکه در راستای صدور کارت اعتباری سهام عدالت تاکنون تنها دو بانک ملی و تجارت اعلام آمادگی کرده‌اند و در حال صدور این کارت به متقاضیان هستند، معاون وزیر اقتصاد از ورود سایر بانک‌ها به ارائه کارت اعتباری سهام عدالت تا اردبیشهت سال جاری خبر داد.
 
جزییات واریزی بازنشستگان تامین اجتماعی و یارانه ها در هفته پایانی فروردین
پرداخت حقوق بازنشستگان و کمک معیشتی ها در اواخر ماه نخست بهار
در هفته آینده سه واریزی برای گروه‌های مختلف مردم انجام می‌شود که شامل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، مرحله دوم سود سهام عدالت و یارانه ماه رمضان است؛ اگرچه هنوز واریز یارانه رمضان قطعی نیست.
 
جزییات دریافت کارت اعتباری سهام عدالت و اعطای تسهیلات
وزیر تعاون از صدور کارت سهام و واریز یارانه خبر داد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حساب کاربری توئیتر خود از صدور کارت اعتباری با توثیق سهام عدالت یا یارانه بدون نیاز به مراجعه به بانک خبر داد.
 
جزییات دریافت وام با ضمانت سهام عدالت
ارایه تسهیلات سهام عدالت از بانک ها
رئیس جمهور گفت خانوار سه نفره دارای برگ سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی، می‌تواند تا ۲۱ میلیون تومان اعتبار در قالب کارت اعتباری سهام عدالت دریافت کند.
 
یارانه‌ نقدی فروردین فردا واریز می شود
تا 48 ساعت دیگر به حساب سرپرست خانواده ها
صد و بیست و دومین مرحله یارانه نقدی ساعت ۲۴ فردا شب به حساب سرپرست خانوارها واریز خواهد شد.
 
خودرو ایرانی نخرید!
در پی افزایش قیمت خودروهای داخلی و افزایش شکایات مردم
رئیس شورای رقابت گفت: اینکه افراد دو خودروی متفاوت را از نظر قیمت مقایسه می‌کنند مسئله جالبی نیست زیرا اگر خودروی با قیمت اعلام شده نمی‌ارزد آن را خریداری نکنند و خودروی دیگری را بخرند.
 
افت شاخص کل بازار سرمایه با وجود مذاکرات وین
واکنش منفی بورس به توافق ایران و آمریکا در وین
بازار سهام در حالت نزولی قرار گرفته و به اخبار و حواشی مذاکرات در وین واکنش خاصی نشان نمی‌دهد و روند منفی شاخص و افزایش صف‌های فروش ادامه دارد.
 
بدهکاران «فرار مالیاتی» توسط عموم مردم ممنوع الخروج می شوند
اظهارات معاون سازمان امور مالیاتی درباره بدهکاران مالیات
معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: امکان استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع الخروجی از طریق درگاه ملی برای عموم شهروندان فراهم است.
 
بورس در رویای سبز شدن و نشانه های مبهم توافق با آمریکا
وضعیت بازار سرمایه در آستانه مذاکرات وین
امروز بورس تحت تاثیر نشست وین قرار دارد و تحولات امروز بازار سهام به اخبار دیپلماتیک بستگی دارد.
 
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ صفحه ۶ از ۱۵ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »