صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی

اخبار اقتصادی

«جزییات» ثبت نام و دریافت وام بازنشستگان
آغاز وام به بازنشستگان اجتماعی
ثبت‌نام وام قرض الحسنه مستمری‌ بگیران سازمان تامین اجتماعی از امروز شنبه، 12 تیر به صورت غیرحضوری آغاز می‌شود.
 
مرحله دوم سود سهام عدالت با «تغییرات» واریز می شود
براساس تصمیم مدیران بازار سرمایه
براساس تصمیم مدیران بازار سرمایه مرحله دوم سود سهام عدالت واریز می شود، اما پی گیری‌ها نشان می‌دهد که این واریزی مانند مرحله اول نیست و مبلغ آن تغییر کرده است.
 
«قطعی شدن همسان سازی» با حضور نماینده بازنشستگان در مجلس
نماینده مستقل بازنشستگان تشریح کرد؛
ارتباط حضوری کانون‌ها و بازنشستگان فعال در حوزه‌های انتخابیه و دفاتر نمایندگان جهت توجیه و جلب موافقت آنان برای رای مثبت به دو فوریت لایحه و ارجاع آن به کمیسیون اجتماعی جهت بررسی کلیات و مواد لایحه در دستور پیگیری است،
 
بازنشستگان «یک صدا» گفتند لایحه همسان‌سازی را اجرا کنید!
در قالب یک بیانیه و ضرورت اجرای متناسب سازی
بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی با انتشار بیانیه‌ای از نمایندگان مجلس خواستند که برای تصویب هر چه سریعتر لایحه دائمی شدن همسان‌سازی اقدام کنند.
 
«جزییات» واریز سود سهام عدالت در تیرماه
اظهارات رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره سود سهام عدالت
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، در مورد وضعیت پرداخت سود سهام عدالت گفت: سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می‌شود؛ با این توضیح که بخش کوچکی از این سود به دلیل اینکه شرکت‌های سرمایه‌پذیر افزایش سرمایه داشتند و به نفع مشمولان سهام عدالت بود تا در افزایش سرمایه شرکت کنند.
 
جزییات و «تشریح» واریز های یارانه معیشتی تیرماه
پرداخت یارانه های ماه اول تابستان 1400
بیستمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه مورخ ۱۰ تیر ۱۴۰۰، به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
 
کارکنان ۶۱ شرکت و سندیکاهای مختلف به «اعتصاب سراسری صنعت نفت» پیوستند
حمایت گروه های مختلف صنفی از اعتصابات کارکنان جنوب کشور
با ادامه اعتصاب سراسری کارگران صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، تاکنون بیش از ۶۱ شرکت و واحد کارگری به این موج اعتراضی پیوسته‌اند؛ شش تشکل از جمله سندیکاهای کارگران نیشکر هفت تپه و کارگران اتوبوسرانی تهران، اتحاد بازنشستگان و فرهنگیان اسلامشهر نیز در بیانیه مشترکی از این اعتصاب حمایت کردند.
 
کارآفرینی به معنای خلق ارزش‌های جدید، توسعه ثروت و اشتغال گسترده است
عضو هیئت رئیسه سازمان ملی کارآفرینی ایران بیان داشت:
هادی هزارخانی در نشست با جمعی از کارآفرینان یزد با تاکید بر اینکه سازمان ملی کارآفرینی ایران، کارآفرینی، رفع موانع و ایجاد نظام هماهنگ میان قوای مقننه، قضائیه و مجریه با بخش خصوصی را دنبال می‌کند، اظهار داشت: کارآفرینی به معنای خلق ارزش‌های جدید، توسعه ثروت و اشتغال گسترده است
 
جزییات «واریزی تیرماه» حقوق بازنشستگان
اظهارات رئیس کانون بازنشستگان کارگری درباره مابه تفاوت مستمری ها
چندی پیش اعلام شد که زمان واریز مابه تفاوت حقوق فرودین ماه بازنشستگان تامین اجتماعی تغییر کرد و قرار شد در تیر ماه پرداخت شود؛ در حالی که هنوز زمان مشخص آن هنوز در ماه جاری اطلاع رسانی نشده است.
 
«همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» هر چه زودتر «مصوب» شود!
در تجمع بازنشستگان مطرح شد
تداوم همسان‌سازی و مصوب کردن این همسان‌سازی به صورت لایحه‌های قانونی تا رسیدن دستمزدها به سطح حقوق کارکنان تامین اجتماعی طبق ماده‌ی ۶۹، از جمله خواسته های کارگران بازنشسته خوزستانی است که در تجمع امروز مطرح شده است.
 
فریاد «دامداران» ایران در اعتراضات سراسری
تجمع دامداران هم به کارکنان نفتی کشور پیوست
گروه‌های متعددی از دامداران ایران در اعتراض به انفعال دولت در زمینه اصلاح قیمت‌ شیر خام در شرایط گرانی خوراک دام و دیگر هزینه‌های جانبی، تجمع و راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند.
 
«کامیاب آشنا»؛ فرصت مطمئن در بازار سرمایه/پذیره نویسی تا نهم تیرماه
صندوق‌ درآمد ثابت با ایده امن در روزهای پرتلاطم بازارهای مالی
صندوق قابل معامله درآمد ثابت نوع دوم «کامیاب آشنا»، فرصتی مطمئن برای سرمایه‌گذارای است که علاوه بر نقدشوندگی بسیار بالا، از ریسک‌هایی همچون کاهش ارزش به دلیل نوسانات ناگهانی در بازار سرمایه، در امان است.
 
چگونه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش یافت؟
اظهارات معاون بیمه‌ای تأمین اجتماعی درباره مستمری بازنشستگان
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی، گفت: زمانی که متناسب‌سازی مرحله اول در مرداد ۹۹ عملیاتی شد یک رضایتمندی خوبی در جامعه هدف شکل گرفت و در ادامه دو عامل تورم و متناسب‌سازی در صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری و فاصله ایجاد شده بود که موجب نارضایتی مستمری بگیران تأمین اجتماعی شد.
 
جزییات و «ثبت نام» دریافت وام اجاره مسکن
پرداخت وام اجاره مسکن برای تهرانی ها و شهرستانی ها
براساس آخرین اعلام شرایط دریافت وام اجاره مسکن، مبلغ وام اجاره مسکن در تهران تا سقف ۷۰ میلیون تومان و افرادی که در کلان‌شهرها زندگی می‌کنند تا سقف ۴۰ میلیون تومان و در سایر شهرها تا سقف ۲۵ میلیون تومان است.
 
رفع موانع تولید از راهبردهای قوه قضاییه است
اظهارات بازرس کل استان در بازدید از شهرک های صنعتی یزد
بازرسی کل استان یزد بازرس کل استان یزد و هیات همراه در جهت حمایت و پشتیبانی از تولید داخلی و رفع موانع تولید از برخی از واحد‌های تولیدی و صنعتی شرکت شهرک های صنعتی یزد بازدید کرد.
 
جزییات و «چگونگی» دریافت «کارت اعتباری» سهام عدالت
بنا بر اظهارات مسئول کارت‌های اعتباری سهام عدالت
مسئول کارت‌های اعتباری سهام عدالت گفت: سهامدارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند و سهام دار شرکت‌های سرمایه گذاری استانی هستند پس از قابل معامله شدن نمادهای مذکور می‌توانند در بانک منتخب خود درخواست خود مبنی بر دریافت کارت اعتباری و تسهیلاتی به پشتوانه سهام عدالت را ثبت کنند.
 
«جزییات» برنامه های رییسی برای یارانه، بیمه و مسکن
برنامه های معیشتی رییس جمهور جدید چیست
یکی از وعده‌های معیشتی ابراهیم رییسی اعطای کارت اعتباری معیشت خانوار است که در این طرح پنج دهک اول جامعه به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ گروه اول شامل سه دهک اول جامعه هستند که به صورت ماهانه ۲۰۰ هزار تومان و گروه دوم دهک‌های چهار و پنج هستند که ماهانه ۱۵۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر دریافت می‌کنند.
 
اعتصاب «کارگران صنایع نفت و گاز سراسر کشور»: «حق خواهی» را ادامه می دهیم
کارکنان پتروشیمی و پالایشگاهی «کمپین اعتصاب ۱۴۰۰» راه انداختند
کارگران بخش‌های پتروشیمی و پالایشگاهی با راه‌اندازی «کمپین اعتصاب ۱۴۰۰»، برای پیگیری مطالبات معیشتی و صنفی خود در شهرهای جنوبی کشور دست از کار کشیده‌اند.
 
جزییات و «نقدینگی» عرضه اولیه «لطیف»؛ فردا؛ دوم تیر
نماد شرکت محصولات کاغذی لطیف ارایه می شود
ششمین عرضه اولیه روز چهارشنبه دوم تیرماه شرکت محصولات کاغذی لطیف با نماد معاملاتی «لطیف» ارایه می شود.
 
«جزییات» افزایش چند برابری منابع متناسب سازی حقوق بازنشستگان
وعده مصطفی سالاری درباره همسان سازی دایمی
مصطفی سالاری در نشست رویای اجتماعی فراگیر گفت:منابع حوزه مستمری در اسفند سال ۹۸ ۶۶۰۰ میلیارد تومان بود که که در مرداد ۹۹ پس از اجرای متناسب سازی مرحله اول به ۹۲۰۰ میلیارد تومان رسید.
 
اقتصاد ایران در «چهار دهه گذشته» رشد نداشت
رئیس اتاق بازرگانی:
رئیس اتاق‌بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران می‌گوید با وجود همه ادعاها، سهم اقتصاد کشور از اقتصاد جهانی در چهار دهه گذشته نصف شده و به تعبیری باید گفت که رشد اقتصادی ما در این دوره تقریبا صفر بوده است.
 
قراردادهای کار با رای دیوان «دائمی» می شوند
اظهارات قضات دیوان عدالت اداری درباره قرارداد و قانون کار
قضات دیوان عدالت اداری با صدور رایی اذعان کردند که طبق تبصره ۲ ماده ۷ قانون کار و همچنین رأی وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در مواردی که در قرارداد کار دائمی یا کار با جنبه مستمر، مدت به صورت صریح یا ضمنی ذکر نشده باشد، قرارداد به صورت دائمی تلقی می شود.
 
چرا به ما می گویند «ترسناک«؟!
شروع دوره جدید ایران با انتخابات 1400
ما آدم‌های ترسناکی نیستیم، چرا شرایطی را به وجود آوریم که ما را ترسناک جلوه دهند؛ پس عادی زندگی کنیم و اجازه دهیم مردم هم عادی زندگی کنند و تجارت عادی با همسایگان یا دورتر با چین و اروپا به یک جریان عادی تبدیل شود. بیایید عادی شویم.
 
با وعده رییسی «کارت اعتباری یک میلیون تومانی» را چه کسانی می گیرند؟
صدور کارت اعتباری معیشت در دولت جدید
ابراهیم رئیسی سیزدهمین دولت ایران را از یک ماه دیگر آغاز می‌کند و او برای کاهش هزینه خانواده‌ها وعده داده که کارت اعتباری معیشت صادر می‌شود.
 
چرا برق نیروگاه اتمی بوشهر از «مدار« خارج شد؟
مقام وزارت نیرو از خارج شدن نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد
یک مقام وزارت نیرو روز یکشنبه ۳۰ خرداد اعلام کرد که نیروگاه اتمی بوشهر از روز شنبه به‌طور «موقت» از مدار خارج شده است و انتظار می‌رود که کشور با خاموشی‌های گسترده روبرو شود.
 
«تشریح» شرایط دریافت وام ودیعه مسکن ۱۴۰۰
وام مسکن با سود ۱۳ درصد
طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، تسهیلات ودیعه مسکن امسال همانند سال گذشته بوده و هیچ تغییری نکرده است و نرخ سود این وام ۱۳ درصد و مدت بازپرداخت آن برای تهرانی‌ها ۵ ساله و برای سایر شهر‌ها ۳ ساله است.
 
تشریح شرایط بازنشستگی «پیش از موعد» زنان و مردان
بازنشستگی زنان و مردان بنابر ماده ۷۶
زنان و مردان بنابر ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی تبصره‌های آن، می‌توانند در 13 حالتِ مختلف (7 حالت زنان و 6 حالت مردان) به صورت پیش از موعد بازنشسته شوند.
 
رشد بورس در استقبال از رییس جمهور جدید
اظهارات کارشناس بازار سرمایه درباره تاثیر نتیجه انتخابات بر بورس
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در شرایط فعلی چنین رشد مثبتی را برای دو روز متوالی پیش‌بینی نمی‌کردیم آن هم به این دلیل که روز چهارشنبه با عرضه‌های گسترده‌ای مواجه بودیم؛ در حالی که روز گذشته عملکرد مثبت و اثرگذار گروه‌هایی مانند بانکی‌ها، گروه‌های شیمیایی و چندرشته‌ای‌ها نشان داد بازار به استقبال رییس جمهور جدید رفته است.
 
وعده همسان سازی «قطعی و پیش از موعد» در دیدار بازنشستگان با نوبخت
نشست بازنشستگان تامین اجتماعی و اجرای متناسب سازی
بازنشستگان به دلیل دغدغه‌های بسیاری که دارند، در آخرین روزهای دولت روحانی با محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه یک نشست برگزار کردند.
 
رقیب جدید بیت کوین کدام رمزارز است؟
نظریه جالب درباره رقابت ارزهای دیجیتالی
قرار است شبکه اتریوم کلاسیک الگوریتم خود را برای حفظ امنیت تغییر دهد و این شبکه در سال گذشته در برابر ۵۱ درصد حملات آسیب‌پذیر بود و برای همین می‌خواهد امنیت خود را بالا ببرد. این عمل می‌تواند اعتماد بیشتری به سرمایه‌گذاران اتریوم کلاسیک تزریق کند.
 
«جزییات» واریز یارانه ها و پرداختی های تیرماه همراه با سود سهام عدالت
پرداخت یارانه های ماه اول تابستان
تیر ماه چهار واریزی برای مردم انجام می شود و واریز مرحله دوم سود سهام عدالت نیز در این ماه صورت می گیرد.
 
مشتری نباید از شرکت «قهر» کند
معاون وزیر صمت در مراسم اهدای تندیس به «شرکت حساب رایان پارس»:
معاون وزیر صمت و رییس «سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان» گفت: مشتری نباید در همکاری به حَکم نیاز داشته باشد و اگر مشتری از شرکت قهر کند باید طوری تلقی کنیم که گویی دست و چشم مجموعه دارد جدا می شود و واضحا خدمات باید در داخل کشور «برند سازی» شوند؛ چون شرط برند بین المللی شدن، برند داخلی شدن است.
 
واریز «مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان» در تیرماه امسال
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی از وام 7 میلیونی خبر داد
علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، پرداخت مابه‌التفاوت فروردین سایر سطوح، چیزی حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که قول دادند این اعتبار به زودی فراهم و در تیرماه پرداخت انجام می‌شود.
 
«تشریح» جزییات تازه درباره واریز یارانه بنزین
مروری بر شکل گیری و پرداخت یارانه بنزین
آبان ۱۳۹۸، قیمت بنزین افزایش یافت و با حذف بخشی از یارانه آن، دولت اعلام کرد که مابه التفاوت ایجاد شده بین مردم توزیع می شود؛ از این رو پیش بینی شد که حدود ۶۰ میلیون نفر در قالب حدود ۱۹ میلیون خانوار از بین جمعیت ۷۸ میلیون نفری یارانه بگیران گزینش شده پرداخت کمک معیشتی برای آنها انجام شود.
 
آغاز «خشکسالی طولانی» در ایران
رییس مرکز ملی خشکسالی از بی آبی همیشگی در کشور خبر داد
رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی، گفت: از ابتدای مهرماه تاکنون میزان بارش در کشور حدود ۱۳۰ میلیمتر بوده است و این میزان نسبت به میانگین بلند‌مدت کشور بیش از ۴۰ درصد کمتر است؛ از این رو بدون هیچ تعارفی آب نیست.
 
«دائمی شدن همسان‌سازی» در دولت روحانی با وعده «قطعی« محمدباقر نوبخت
فعال صنفی بازنشستگان از متناسب سازی همیشگی خبر داد
فعال صنفی بازنشستگان گفت: طی یک نشست خصوصی با محمدباقر نوبخت در خصوص مطالبات بر حق بازنشستگان و فرهنگیان موارد به بحث گذاشته شد که مقرر شد با اراده وی و قول مساعد، لایحه همسان سازی حقوق بازنشستگان در همین دولت به نتیجه برسد.
 
«جزییات» پرداخت وام ضروری به بازنشستگان تامین اجتماعی
افزایش مبلغ وام کارگری از ۵ به ۷ میلیون تومان
پرداخت وام ضروری به بازنشستگان تامین اجتماعی از تیرماه آغاز می شود و به زودی دور جدیدی از پرداخت‌ها انجام خواهد شد.
 
«گران شدن دلار» بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایران
پول آمریکایی در ابران صعود خواهد کرد
نوسان گیران امیدوارند، پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری‌، قیمت دلار در مسیر صعودی قرار بگیرد؛ این عده اعتقاد دارند، بازارساز پیش از انتخابات با عرضه ارز، مانع از افزایش قیمت دلار شده است، ولی پس از برگزاری انتخابات این اسکناس آمریکایی راحت تر در جهت صعودی به حرکت خود ادامه خواهد داد.
 
جزییات و «نقدینگی» عرضه اولیه «ومدیر»
ارایه سهام شرکت «گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری»
روز چهارشنبه ۲۶ خرداد، یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون سهم معاد ۱۵ درصد از سهام شرکت «گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری» با نماد «ومدیر» در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس در بخش سرمایه‌گذاری‌ها عرضه خواهد شد.
 
«جزییات» واریز حقوق خرداد ماه بازنشستگان تامین اجتماعی
زمان پرداخت مستمری ماه جاری بیمه شدگان تامین اجتماعی اعلام شد
جزییات و زمان‌بندی واریز حقوق مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در خرداد ۱۴۰۰ اعلام شد.
 
واریز «مابه‌التفاوت حقوق فروردین» بازنشستگان در تیرماه؟
پرداخت تفاوت مستمری فروردین 1400 بازنشستگان در ماه آینده
پرداخت مابه‌التفاوت فروردین بازنشستگان سایر سطوح در تیرماه پرداخت می شود؛ در حالی که در خردادماه قرار بود این وعده محقق شود.
 
«گران شدن» اتریوم تا دهها هزار دلار؟
اظهارات یک فعال ارزهای دیجیتال درباره اتریوم
بن آرمسترانگ، معامله‌گر سرشناس رمزارز و فعال یوتیوب اعلام کرد با توجه به رشد عجیب اکوسیستم اتریوم، احتمال اتریوم چندده هزار دلاری وجود دارد.
 
تکلیف «دائمی شدن همسان‌سازی» را در «همین چند روز» مشخص کنید!
تعلل ابلاغ لایحه دائمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان
عضو کارگروه ۳۱ نفره‌ی پیگیری مطالبات بازنشستگان با ارسال نامه‌ای به معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور، به تعلل در ابلاغ لایحه دائمی شدن همسان‌سازی اعتراض کرد.
 
«جزییات» واریز حقوق خرداد ماه بازنشستگان
پرداخت مستمری و وضعیت مابه تفاوت سال جدید
واریز مستمری خرداد ماه بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی از امروز مطابق حروف الفبا آغاز شد و این قشر انتظار داشتند که تفاوت افزایش مستمری سال جدید که مربوط به فروردین ماه است هم در کنار مستمری این ماه، پرداخت شود.
 
اعلام «جزییات» ثبت نام جاماندگان یارانه ها
شرایط جدید ثبت‌نام جاماندگان یارانه نقدی و معیشتی
بیش از 10سال است که یارانه نقدی به صورت مداوم هر ماهه به حساب سرپرست خانوارهای مشمول واریز می‌شود؛در حال حاضر شرایط جدیدی برای ثبت‌نام جاماندگان یارانه نقدی و معیشتی فراهم شده که اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 
خط روند چیست؟
ابزارهای تحلیل تکنیکال
تحلیل تکنیکال یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای بررسی و ارزیابی سهم در هر بازه زمانی است که با استفاده از آن می‌توانید بازار را تحلیل و از سود آور بودن سهم مطلع شوید تا در زمان‌های مناسب سرمایه خود را وارد و یا خارج کنید.
 
«جزییات» ثبت نام مسکن ملی
وزیر راه و شهرسازی از ثبت نام مسکن از 19 خرداد خبر داد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: از ساعت ۱۲ چهارشنبه ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰ مرحله چهارم فراخوان عمومی و ثبت نام از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در ۲۴۰ شهر آغاز می‌شود و تا یک هفته ادامه خواهد داشت.
 
«تصویب همسان سازی» حقوق بازنشستگان قبل از دولت بعدی
بررسی لایحه متناسب سازی در تعطیلات مجلس به درازا می کشد
مراحل تصویب و بررسی لایحه‌ی دائمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بسیار به درازا کشیده است؛ براساس آخرین خبرها، این لایحه در روزهای اخیر تحویل دبیرخانه‌ی هیات دولت شده است.
 
آتش سوزی این بار در کارخانه «بهنوش»
عصر دیروز و به دنبال آتش گرفتن تاسیسات کارخانه ای مختلف در ایران
حوالی ساعت ۱۷:۴۷ عصر روز گذشته (۱۷خرداد ماه) در کارخانه «بهنوش» رخ داد.
 
دونالد ترامپ بیت‌کوین را «غیرقانونی» اعلام کرد
رئیس جمهور سابق آمریکا با ارز دیجیتال مخالف است
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای تلویزیونی با شبکه فاکس‌نیوز بیت‌کوین را کلاهبرداری خواند و تاکید کرد که همچنان بر مواضع قبلی خود نسبت به بیت‌کوین استوار است و هوادار این رمزارز پرطرفدار نیست.
 
«جزییات» نقدینگی برای عرضه اولیه «ولکار»
سهام شرکت «لیزینگ کارآفرین» 19 خرداد عرضه می شود
روز چهارشنبه (19 خرداد) سهام شرکت «لیزینگ کارآفرین» با نماد «ولکار» عرضه اولیه می شود.
 
صبر برای بیت کوین!
شفاف شدن بازار با مشخص شدن وضعیت یک ارز
بازار کریپتوکارنسی منتظر است تا بیت‌کوین مقاومت ۴۰ هزار دلار را پشت سر بگذارد و تمام ارزها در شرایط خوبی قرار دارند اما بازار با صعود بیت‌کوین رشد و با نزول این ارز ریرش می‌کند.
 
تشریح «نحوه ثبت‌نام» یارانه های نقدی و معیشتی برای همه متقاضیان
مدیرکل دفتر یارانه‌ها از ثبت نام عمومی یارانه ها خبر داد
مدیرکل دفتر یارانه‌های نقدی و غیرنقدی سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: سال ۱۴۰۰ قرار است پیگیری ثبت‌نام عمومی از متقاضیان یارانه نقدی و یارانه حمایت معیشتی خانوار از دستگاه اجرایی مربوطه صورت بگیرد.
 
«نامعلوم بودن» علت آتش‌سوزی پالایشگاه تهران و «انفجار در مخزن بزرگ»
آتش‌سوزی پالایشگاه تهران از دیروز آغاز شد
در حالی که اخبار و گزارش ها از شعله‌ور شدن دوباره آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران و انفجار یکی از مخازن بزرگ این پالایشگاه خبر می‌دهند، روابط عمومی این پالایشگاه، انفجار را تکذیب می‌کند.
 
سوختن پالایشگاه تهران در آتش سوزی وسیع
علت آتش گرفتن پالایشگاه تندگویان نامشخص است
پالایشگاه تندگویان تهران دچار آتش‌سوزی گسترده شد و دود بسیار غلیظ ناشی از آن در آسمان جنوب تهران مشاهده شده است.
 
همسان سازی دائمی و افزایش حقوق بازنشستگان در مجلس
ادامه بررسی لایحه متناسب سازی حقوق بازنشستگان
لایحه دائمی همسان سازی حقوق بازنشستگان هنوز در دولت در دست بررسی است و انتظار می‌رود که ظرف روزهای آینده این لایحه با قید دو فوریت به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.
 
اجرای «تساوی همسان سازی» یا اعلام افزایش متوسط حقوق بازنشستگان؟!
اعلام سازمان برنامه و بودجه درباره حقوق بازنشستگان
سازمان برنامه و بودجه متوسط حقوق بازنشستگان صندوق‌ها را اعلام کرد؛ این در حالی است که براساس وعده محمدباقر نوبخت همسان‎‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، همچون بازنشستگان لشگری و کشوری انجام می‌شود و در ۶ ماده و ۵ تبصره پیش‌نویس لایحه حداقل ۹۰ درصد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با پیگیری نمایندگان بازنشستگان، آماده شده است.
 
جزییات واریز سود سهام عدالت تا چند روز آینده
پرداخت به سهامداران در خرداد 1400
تاکنون درصدی از سود سهام عدالت مربوط به ۵۰ درصد باقیمانده واصل شده و واریز خواهد شد، ولی هنوز سود باقیمانده شرکت‌ها آماده نیست تا بین سهامداران عدالت تقسیم شود.
 
عرضه اولیه «ولکار» 19 خرداد ارایه می شود
عرضه سهام شرکت «لیزینگ کارآفرین» در هفته آینده
بر اساس اطلاعیه شرکت بورس اوراق بهادار تهران، عرضه اولیه «ولکار» که قرار بود این هفته انجام شود، به چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ موکول شد.
 
واریز «یارانه معیشتی» بنزین
سازمان هدفمندی یارانه‌ ها از نخستین یارانه خرداد 1400 خبر داد
یارانه معیشتی بنزین امشب ۱۰ خرداد به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
 
مذاکرات «نامعلوم» وین و گران شدن دلار و سکه
صعود قیمت ارز و طلا در ایران
نرخ دلار در روز شنبه ۸ خرداد با افزایشی ۳.۴ درصدی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته، به ۲۴ هزار و ۱۰۰ تومان رسید؛ به طوری که قیمت انواع سکه نیز روز شنبه در ایران رشد چشمگیر داشته است .
 
خلاص شدن از صادرات نفت با استخرج رمز ارز؟!
رمرز ارز جای نفت را می گیرد
استخراج رمزارزها در ایران افزایش یافته است؛ تا آنجا که بسیاری می‌گویند یکی از علت‌های اصلی قطع مکرر برق، افزایش مراکز استخراج رمزارز در ایران بوده است؛ موضوعی که نشان می‌دهد استخراج رمزارزها در ایران جدی است.
 
کالاهای اساسی «۴ برابر و ۱۰۰ درصد» گران شد!
سقوط صادرات و ادامه افزایش قیمت نجومی اقلام مهم در ماه اخیر
گزارش ۱۷۴ صفحه‌ای وبسایت وزارت صمت حاکی از ۲ تا ۴ برابر شدن قیمت ۲۷ کالا و ۵۰ تا ۱۰۰ درصد گران شدن قیمت ۴۱ کالا است.
 
«نخستین ارز دیجیتال ایرانی» با پشتوانه «بیمه» عرضه شد
ارائه رمزارز قابل معامله ایرانی در صرافی های بین المللی
عباس جم مدیر عامل «برگ رمزپایه» گفت: طراحی و پیاده سازی سامانه بلاکچین بومی و شبکه غیرمتمرکز ارز از سال 1396 با همت نخبگان جوان ایرانی و ایجاد زیرساخت های بین المللی آغاز شد و افتخار می کنیم که موفق به ارائه نخستین رمزارز قابل معامله در صرافی های بین المللی شده ایم.
 
تشریح «یارانه های هفته آینده» و ماه جاری
چه یارانه هایی در خرداد واریز می شود
در ماه جاری دو یارانه معیشتی بنزین و نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود که اولین آنها یارانه بنزین است.
 
تهیه «نسخه نهایی» دائمی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان
«دائمی شدن متناسب سازی» بیمه شدگان تامین اجتماعی اجرایی می شود
در آخرین جلسات مشترک برگزار شده، نسخه‌ی نهایی لایحه‌ی دائمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تهیه شد و این امیدواری وجود دارد که با حداکثر فوریت در مجلس به تصویب برسد تا قدری از مشکلات بازنشستگان کشور کاسته شود.
 
اعتراض معیشتی «اصناف مختلف در ایران» و «کارکنان شرکت نفت» با شعار علیه وزیر
ادامه تجمع و اعتصاب در اقصی نقاط کشور
کارکنان رسمی شرکت نفت امروز روز چهارشنبه در اعتراض به نحوه افزایش حقوق خود با حمل پلاکاردهایی در مقابل مجموعه مناطق نفت‌خیز جنوب در اهواز تجمع کردند و علیه وزیر نفت شعار سر دادند.
 
بخش دوم «سود سهام عدالت» کی واریز می شود؟
مرحله بعدی واریز سود سهام عدالت
سود سهام عدالت سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ یک مرحله‌ای به حساب مشمولان سهام عدالت واریز شد؛ در حالی که قرار شد این سود سال ۱۳۹۸ طی دو مرحله به حساب سهامداران واریز شود.
 
«جزییات» عرضه اولیه «غکورش» همراه با اوراق فروش تبعی
روز چهارشنبه هفته نخست خرداد ارابه می شود
همزمان با تخصیص سهام شرکت صنعت غذایی کوروش در نماد غکورش، معادل دارایی هر یک از خریداران سهام در نماد غکورش (تعداد سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه)، اوراق اختیار فروش تبعی با نماد «هکورش۱۰۳» تخصیص می‌یابد.
 
«جزییات» واریز یارانه‌ های خرداد
به حساب سرپرستان خانوار
خرداد ماه سال جاری دو یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
 
«افزایش سنوات بازنشستگان تامین اجتماعی» با اجرای «رای مثبت» دیوان عدالت اداری
آخرین وضعیت رای دیوان و محاسبات پایه سنوات بیمه شدگان
رای اخیر دیوان عدالت، رایی مثبت به نفع بازنشستگان امروز و فرداست؛ به نفع آن‌هایی که همین امسال یا سال‌های بعد، پس از سال‌ها بیمه‌پردازی به صندوق تامین اجتماعی، مشمول بازنشستگی می‌شوند و براساس الزامات ماده ۲۴ قانون کار، کارفرما باید به ازای هر سال از سنوات خدمت آن‌ها، یک پایه حقوق (آخرین حقوق دریافتی)را بپردازد.
 
جنگ «پول» و «ارز دیجیتال»
«پول» پیروز میدان است یا «رمزارز»؟
همچنانکه ایلان ماسک در توییتی حمایت خود را از رمزارزها اعلام کرده است، نوریل روبینی، اقتصاددان و استاد دانشگاه نیویورک به‌عنوان یکی از «مخالفان سرسخت بیت‌کوین» آن را بی‌ارتباط با مبانی اقتصادی خواند و معتقد است که بیت‌کوین نمی‌تواند یک کلاس دارایی یا منبع ذخیره ارزش به‌حساب بیاید.
 
جزییات و «نقدینگی» لازم برای عرضه اولیه «غکورش»
عرضه اولیه شرکت صنعت غذایی کوروش
بر اساس اطلاعیه شرکت بورس اوراق بهادار تهران، عرضه اولیه این هفته هم مشخص شد و شرکت صنعت غذایی کوروش با نماد «غکورش» روز چهارشنبه به بازار می‌آید.
 
خاموشی های تهران و استخراج غیر مجاز رمز ارز
ادامه حاشیه های قطع برق در کشور
همچنانکه کاربران ایرانی از دردسرهای قطع برق نوشته‌اند و به عقیده آنها بزرگترین گرفتاری قطع برق از کار انداختن دستگاه‌های اکسیژن‌ساز خانگی برای بیماران کرونایی است؛ معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق از ماینینگ غیرمجاز و استخراج غیر مجاز رمز ارز خبر می دهد.
 
«استخراج ارز دیجیتال» پایتخت را خاموش می کند؟!
بنا بر اظهارت سخنگوی صنعت برق
سخنگوی صنعت برق گفت: شرایط بسیار سختی را در حال تجربه هستیم که یکی از مهمترین دلایل آن شیوع استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال است.
 
چرا «مابه‌التفاوت فروردین» در «حقوق اردیبهشت» بازنشستگان اعمال نشد؟!
در ادامه واریز حقوق اردیبهشت بازنشستگان تامین اجتماعی
حقوق اردیبهشت بازنشسته‌های تامین اجتماعی واریز شده، قرار بود حقوق غیرحداقلی بگیران در این ماه افزایش یابد و حتی مابه‌التفاوت فروردین نیز واریز شود؛ اما به نظر می‌رسد اینطور نبوده است.
 
جزییات «انتشار جدول خاموشی» در تهران+جدول ها
اعلام شرکت توزیع برق تهران بزرگ
پس از خاموشی‌های طولانی در همه نقاط پایتخت، نخستین جدول خاموشی تهران منتشر شد.
 
«کاهش قیمت» گوشی موبایل تا کی ادامه دارد؟!
افت قیمت گوشی به دلیل کاهش تقاضا
بازار موبایل در پیچ و خم وضعیت نامشخص قیمت ارز طی ماه‌های اخیر با اصلاح مکرر قیمت‌ها روبه‌رو بوده است و اصلاح قیمت‌ها درحالی رخ داد که اواخر سال گذشته انتظار تورم قیمتی در این بخش با توجه به افزایش عوارض گمرکی تلفن‌های همراه بالای 600 دلار پیش‌بینی می‌شد.
 
واریز حقوق بازنشستگان؛ «افزایش» مستمری در «دولت بعدی»؟!
وضعیت پرداخت روز گذشته برای بازنشستگان تامین اجتماعی
ظاهرا روز گذشته حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شده است؛ این در حالی است که قرار بود گروهی از بازنشستگان مشمول حقوق بیشتری در اردیبهشت شوند و افزایش بیشتر مستمری احتمالا به دولت بعد موکول خواهد شد.
 
«دائمی شدن همسان‌سازی» حقوق «بازنشستگان تامین اجتماعی» در هفته جاری
براساس وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه
براساس وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه در همین هفته تکلیف لایحه دائمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان یکسره خواهد شد؛ در حالی که بازنشستگان خوزستانی خواستار توجه به مطالبات خود در تنظیم لایحه دائمی شدن همسان‌سازی شدند؛ چرا که در صورت قانون شدن همسان‌سازی دائمی، از اضطراب و نگرانی بازنشستگان کارگری کاسته خواهد شد و این بازنشستگان دیگر هر سال در انتظار التفات دولت یا مقامات سازمان نخواهند ماند.
 
مقایسه قیمت انواع فرش در سال های ۹۹ و ۱۴۰۰
قیمت فرش ماشینی
ضرورت وجود فرش در خانه بر هیچکسی پوشیده نیست و به طور حتم با مدل های مختلف فرش ماشینی آشنا هستید. تنوع بالایی که این روزها در طرح و رنگ فرش به چشم میخورد فرایند خرید را با سختی همراه کرده است. اما بیش از هرچیزی قیمت آن است که موجب تردید خانواده ها می شود. اگر از قیمت فرش اطلاع نداشته باشید و به فروشگاه های فرش سری بزنید به معنای واقعی کلمه شوکه خواهید شد. در این مقاله قصد داریم قیمت فرش ماشینی را در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با یکدیگر مقایسه کرده و بدانیم خرید فرش از چه جایی به صرفه تر است.
 
«جزییات» واریزی یارانه های خرداد و سود «سهام عدالت»
وضعیت واریزی های ماه سوم بهار
ماه خرداد دو پرداختی یارانه ای دارد که شامل یارانه معیشتی بنزین و نقدی است؛ ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت نیز در این ماه احتمالا واریز می شود.
 
«افزایش بودجه تامین اجتماعی» برای «تسهیلاتِ» مستمری بگیران
اظهارات مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره افزایش بودجه
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در جلسه ویدئو کنفرانسی تبادل موافقت‌نامه بودجه ادارت کل و مدیریت درمان تأمین اجتماعی سراسر کشور بودجه ۲۷۱ هزار میلیارد تومانی سال ۱۴۰۰ را ابلاغ کرد و این بودجه در سال ۹۹، ۱۷۲ هزار میلیارد تومان بوده است.
 
«قرمزپوشی بورس» و «ناامیدی» از بازار سرمایه
کارشناسان از بی کفایتی دولت در قبال بازار سهام گلایه می کنند
بازار سرمایه در هفته جاری روندی منفی و نامتعادلی را گذراند بر خلاف پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌هایی که نشان از روند تعادلی بازار می‌دادند اما عمده نمادهای شاخص‌ساز بازار در این هفته افت داشتند.
 
«بی خبری» نامزدهای انتخاباتی از «فاجعه اقتصادی» در ایران/«۶ میلیون دوز واکسن کرونا» به کشور نرسید!
بنا بر اظهارات رییس اتاق بازرگانی تهران
در چهار سال آینده بزرگترین چالش مربوط به اقتصاد خواهد بود و اگر کاندیداها به این چالش‌ها واقف بودند شاید به این تعداد ثبت‌نام نمی‌کردند؛ در مورد واردات واکسن متاسفانه به علت بروکراسی حاکم بر وزارت و همینطور به این علت که تجربه اول واردات واکسن بود واردات دچار تاخیر شد.
 
بورس پس از تزریق ۵۰ میلیون دلار «سبز» می شود؟!
شاخص کل را «تزریق پول» احیا نکرد
نگاهی به تجربیات بازار سهام دریک سال اخیر نشان می‌دهد تزریق پول نمی‌تواند برای بازاری باشد که به سبب سیاست‌های در پیش گرفته شده، هر روز بر صف‌های فروش آن افزوده می‌شود و به نظر می‌رسد اصلی‌ترین راهکار اصلاح وضعیت کنونی؛ نه تزریق پول ، بلکه توسل به مکانیزم بازار، رفع محدودیت‌ها و احیای نقدشوندگی است.
 
«دائمی شدن» همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با «کشوری و لشگری»
اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درباره همسان سازی
محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه همسان‎‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، همچون بازنشستگان لشگری و کشوری انجام می‌شود؛ گفت: به منظور اطمینان خاطر بازنشستگان محترم؛ در ۶ ماده و ۵ تبصره پیش‌نویس لایحه حداقل ۹۰ درصد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با پیگیری نمایندگان بازنشستگان، آماده شده است که پس از اخذ مصوبه‌ای از هیات دولت به مجلس ارائه می‌شود.
 
آغاز «صف های گوشت» به دنبال «خشکسالی»
اظهارات رئیس اتحادیه گوشت گوسفند درباره افزایش قیمت گوشت
رئیس اتحادیه گوشت گوسفند گفت: این روزها به دلیل خشکسالی و کمبود دامی کشتار دام که بی‌رویه انجام می‌شود، بسیار است و همین موضوع سبب نگرانی جدی برای کمبود گوشت قرمز در نیمه دوم سال است که جهش قیمت‌ها و در نتیجه برگشت صف گوشت را به دنبال خواهد داشت.
 
چرایی «تعطیلی صرافی های رمزارزها در ایران» و «بلوکه شدن» پول مردم
ادامه تراژدی از دست رفتن سرمایه مردم عادی
بعد از سقوط شاخص کل بازار سهام از محدوده دو میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد بسیاری از کسانی که در بورس زیان کرده بودند به سمت بازار رمزارزها روانه شدند و به گزارش رسانه‌ها در این اواخر ارزش معاملات رمزارزها در ایران به حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده بود؛ حالا هم به دستور مجلس و بانک مرکزی جلوی فعالیت تمام درگاه‌های پرداخت غیرمجاز معاملات رمزارزها گرفته شده است.
 
جزئیات و «نقدینگی» لازم برای عرضه اولیه هفته جاری
نماد «فتوسا» ارایه می شود
سهام شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان با نماد «فتوسا» روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ در بازار فرابورس عرضه می‌شود.
 
آیا «زیان مالباختگان بورس» در دولت بعد «جبران»می شود؟
به دنبال وعده انتخاباتی یکی از نامزدهای ریاست جمهوری
زیان دیدگان بورسی به دنبال جبران ضرر سرمایه‌های خود هستند؛ شاخص کل بورس در حال حاضر روی سطح یک میلیون و ۱۸۸ هزار واحدی قرار دارد که رشد ۲۰ درصدی را نسبت به پارسال همین موقع نشان می‌دهد، در حالی که به نظر می‌رسد سرمایه‌های بورسی رشدی نداشته است.
 
واریز «باقیمانده» سود سهام عدالت
به حساب سهامداران دو روش مستقیم و غیرمستقیم
خبرها حاکی است که از ۵۰ درصد باقیمانده سود سهام عدالت، ۳۰ درصد آن به حساب سهامداران پرداخت می‌شود و ۲۰ درصد دیگر بعد از تکمیل سودهای واریز شده از سوی شرکت‌های سرمایه‌پذیر در اختیار مشمولان قرار خواهد گرفت.
 
نحوه «افزایش مستمری ۱۴۰۰» بازنشستگان تامین اجتماعی ابلاغ شد
براساس بخشنامه ای از سوی مدیر عامل سازمان
براساس بخشنامه ای از سوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از ابتدای سال جاری تمامی مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان مشمول قانون تامین‌اجتماعی که تا پایان سال ۱۳۹۹ برقرار شده است، به ترتیب برای دریافت‌کنندگان تا حداقل مستمری، به میزان ۳۹درصد و برای سایر سطوح بالاتر از حداقل مستمری به میزان ۲۶درصد به‌علاوه مبلغ ثابت ۲۴۸ هزار و ۳۵۵ تومان افزایش می‌یابد.
 
چند «ایرانی» رمزارز دارند؟
تحقیقات درباره حضورر ایرانی ها در بازار ارز دیجیتال
بازار «رمزارز» مقصد جدید سرمایه‌گذاران در کشور است و برآورد می‌شود که حدود ۱۲ میلیون ایرانی صاحب رمزارز باشند؛ به این معنی که هر حساب کاربری در صرافی‌های دیجیتال نماینده ۴ الی ۵ نفر است؛ چراکه افراد به‌دلیل پیچیدگی‌های بازار رمزارز ترجیح می‌دهند نماینده‌ای را که آشنا با این بازار است انتحاب کنند و از این رو ممکن است در موجودی یک حساب کاربری ۴ الی ۵ نفر سهم داشته باشند.
 
جزییات پرداخت یارانه ها در آینده
در ادامه افزایش قیمت ها و تورم
«کارت رفاه ملی» و «کارت اعتباری برای خرید ۱۳ قلم جنس از فروشگاه‌های عمومی» جزء برنامه‌ها آینده برای کمک به معیشت خانوارهاست؛ این در حالی است که افزایش مستمر قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارها در چند سال گذشته، فشار معیشتی بسیاری را روی سبد هزینه وارد کرده است.
 
«صعود» بازار سرمایه تا پایان هفته
رشد شاخص کل تا آخر اردیبهشت
بازار سرمایه امروز روند متعادلی را با تاثیرپذیری از متقارن شدن دامنه نوسان داشت و سیگنال‌های مهم و موثر در بازار امروز و بالا رفتن نرخ دلار نسبت به روز گذشته بوده است؛ در همین حال یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است ادامه روند تعادلی و صعودی شدن بازار در این هفته بستگی به سهم‌های کوچک دارد.
 
بازار «فروش خودروی خارجی صفر» در ابهام؟!
در ادامه ارسال پیامک‌ها با موضوع فروش خودروی وارداتی
بسیاری از شهروندان شاهد ارسال پیامک‌هایی با موضوع «فروش خودروی وارداتی» بوده‌اند؛ پیامک‌هایی که شائبه گشایش در واردات خودرو به کشور را ایجاد کرده است؛ هرچند بنا بر بودجه سال‌جاری، آینده‌ای برای واردات مجدد خودرو از سوی دولت و مجلس پیش‌بینی نشده است.
 
جزییات «افزایش وام قرض الحسنه» بازنشستگان تامین اجتماعی
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران از پرداخت وام خبر داد
علی دهقان‌کیا گفت: امسال نیز به گروهی از بازنشستگان وام قرض‌الحسنه پرداخت می شود.
 
کارگران با «تورم افسارگسیخته» چگونه زندگی کنند؟!
نایب رییس اتحادیِه پیشکسوتان جامعه‌ی کارگری:
علیرضا حیدری، نایب رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه‌ی کارگری در خصوص مهم‌ترین مطالبات کارگران از دولت آینده گفت: بزرگترین مشکل کارگران امنیت، معیشت و تامین اجتماعی است. این سه موضوع دغدغه‌ی جامعه‌ی کارگری و متاثر از سیاست‌هایی است که توسط دولت به اختیار یا اجبار، انجام می‌شود.
 
قیمت خودرو «بیشتر» افزایش یابد!
دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران:
تعیین قیمت‌های دستوری دولت برای خودرو منجر به زیان کارخانه‌های خودروسازی شده و چند نرخی بودن خودرو و تفاوت قیمت از درب کارخانه تا بازار آزاد نارضایتی مردم را در پی دارد؛ بازاری که نه تولید‌کننده از آن منتفع می‌شود و نه مردم از آن رضایت دارند. گویا تنها کسانی که از بازار آشفته خودرو بهره‌مند می‌شوند دلالان هستند!
 
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ صفحه ۵ از ۱۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »