صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی

اخبار اقتصادی

تصویب قانون درآمد پایدار شهرداری‌ها پس از ۳۹ سال
معاون وزیر کشور خبر داد:
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، تصویب و ابلاغ «قانون درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها» پس از گذشت ۳۹ سال را نقطه عطفی در حمایت از مدیریت شهری و روستایی و شناسایی درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها دانست.
 
هندی‌ها ثروت چابهار را بردند!
بندر به حال خود رها شده غارت شد
هند بدون آنکه به تعهدات خود در بندر چابهار عمل کند، ۹۹ درصد از درآمد تخلیه و بارگیری کالا و کانتینرهای این بندر را صاحب شده؛ بندری که به اعتقاد برخی نمایندگان مجلس، دولت آن را به حال خود رها کرده است.
 
برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی از کجا شروع کنیم؟
درآمدزایی از اینترنت
در این مقاله قصد داریم، به تمامی سوالات شما در مورد راه اندازی کسب و کار اینترنتی پاسخ دهیم. مطمئن باشید پس از مطالعه این نوشته، با قدرت برای شروع فعالیت اینترنتی خود اقدام خواهید کرد.
 
افزایش قیمت دلار شدت گرفت/در آستانه بی نتیجه ماندن دور پایانی برجام
با وجود نوسان کاهشی تا دیروز
دلار توافقی نیز همچنان در کانال ۲۸ هزار تومان نوسان دارد اما روند آن در مقایسه با روز گذشته افزایشی است؛ در حالی که دلار هرات هم در کانال ۲۹ هزار تومانی نوسان دارد.
 
افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری
سازمان‌های برنامه و بودجه به دولت پیشنهاد کرد
سازمان‌های "امور اداری و استخدامی" و "برنامه و بودجه" در پیشنهادی مشترک، الگوی جدیدی از افزایش حقوق و مستمری کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری را جهت بررسی و اتخاذ تصمیم به دولت ارایه کرده اند.
 
با ایران در «کمربند خشکسالی»؛ چه بکنیم؟
یادداشت/دکتر مهدی کریمی تفرشی
ایران با توجه به قرار گرفتن در کمربند خشک جهانی، تغییر پذیری شدید اقلیمی، بارش تنها معادل یک سوم متوسط جهانی، خشکسالی‌های متعدد، مصرف بالای آب و محدودیت‌هایی از این قبیل، به تنوع کشت محصولات غذایی و کشاورزی به روش‌های متنوع نیاز دارد.
 
افراد دارای ۱۰ سال حق بیمه و کمتر؛ حقوق دریافت می‌کنند/امکان درخواست «مستمری جمع» تصویب شد
صبح امروز با رأی نمایندگان مجلس
براساس رأی نمایندگان مجلس امکان درخواست «مستمری جمع» برای افرادی که رابطه استخدامی آن‌ها با دستگاه‌ها قطع شده، امکان‌پذیر شد و فرد بیمه شده بازنشسته بیشتر از ۵ سال و کمتر از ۱۰ سال باشد می تواند با پرداخت کسری ماه‌ها و یا سنوات تا ۱۰ سال به نرخ روز از مزایای حقوق و یا مستمری بازنشستگی استفاده کند.
 
یارانه شهریور چگونه واریز می شود؟+تازه ترین جزییات درباره کالابرگ
پرداخت شکل جدید کمک معیشتی ها
در مرحله جدید یارانه‌های نقدی به حساب خانوار واریز می شود که هنوز حذف‌شدگان یارانه امکان ثبت‌نام برای دریافت یارانه را دارند و اعطای کالابرگ در دست بررسی است.
 
«جزئیات» درباره توقف کارتخوان هایی که مالیات پرداخت نکرده اند
تعیین تکلیف کارتخوان ها در ساز و کار جدید مالی
براساس بندی از سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با محور شفافیت اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، و زمینه‌های فسادزا، تعداد کارتخوان‌های فروشگاهی فعال تا دی‌ماه سال ۱۴۰۰ به ۹ میلیون و ۸۸۳ دستگاه رسیده بود که در حال حاضر تعداد آن با غیرفعال شدن کارتخوان‌هایی که مالکان آنها تشکیل پرونده نداده‌اند، به ۸ میلیون و ۲۵۹ هزار دستگاه رسید.
 
شرایط پرداخت وام بدون ضامن+جزئیات و مبالغ
بانک‌های دولتی به اعطای تسهیلات مکلف شدند
در حالی که بانک‌های دولتی مکلف به پرداخت وام بدون ضامن به حقوق‌بگیران دولتی، خصوصی و بازنشسته‌ها است که در برخی بانک‌ها شرایط متفاوت و عجیبی نسبت به این تسهیلات اعلام شده است.
 
چرا این قدر تعلل؟!/مجلس به اجرای مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان ورود خواهد کرد
تعلل دولت در عدم ابلاغ مصوبه حقوق مستمری بگیران
نایب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: انتظار داریم سرپرست وزارت تعاون کار هفته بعد تکلیف حقوق سایر سطوح را معلوم نماید در غیر این صورت مجلس ورود می‌کند.
 
مراکز فروش پارچه‌ عمده در تهران کجاست؟
خرید پارچه به‌صورت عمده
برای این‌که با این مراکز پارچه فروشی در تهران آشنا شوید و مناسب‌ترین آن‌ها را از لحاظ مسافت، تنوع محصولات، صرفه‌ی اقتصادی و... انتخاب کنید این مقاله را تا انتها بخوانید.
 
انتظار طولانی شد!/مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان هر چه زودتر ابلاغ شود
اظهارات رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه‌ی کارگری
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه‌ی کارگری گفت: در انتظار ابلاغ مصوبه‌ی افزایش مستمری بازنشستگان هستیم؛ نامه‌ی محمدباقر قالیباف بیست و نهم تیرماه صادر شده و اکنون هجدهم مرداد است؛ چرا این انتظار تا این اندازه طولانی شد؟
 
غرب باید از سیاست تغییر رژیم ایران دست بکشد!+ویدیو
اظهارات استاد دانشگاه و کارشناس روابط بین الملل
یک کارشناس روابط بین الملل گفت: علت شکست اقتصادی ایران در سیاست های غرب است و غرب باید از سیاست تغییر رژیم در ایران دست بکشد!
 
گران شدن دلار همزمان با بی نتیجه ماندن برجام
افزایشی شدن قیمت پول آمریکایی
همزمان با بی نتیجه ماندن مداکرات برجام، قیمت‌ دلار امروز سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱، در بازار آزاد افزایشی شد.
 
جزئیات پرداخت وام بدون ضامن+مبلغ
ضرورت پرهیز از روش سنتی واریز تسهیلات
احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی از اواخر دی بانک‌های دولتی را موظف کرد در پرداخت تسهیلات کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان صرفا اعتبارسنجی را ملاک پرداخت قرار دهند و از روش سنتی درخواست ضامن دست بکشند.
 
واریز یارانه نقدی مرداد و مبلغ آن/کالابرگ منتفی است!
پرداخت کمک معیشتی در تابستان
قرار بود یارانه نقدی جدید دو ماه نقدی باشد و پس از آن به صورت کالابرگ توزیع شود. اما حالا به نظر می‌رسد یارانه های تابستان نقدی واریز شوند.
 
دلایل وقوع سیل در ایران/لایروبی نشدن سدها مخفی می شود؟!
نقش عدم مدیریت رها سازی آب در سیلاب های مرگبار کشور
یک متخصص منابع آب و خاک از سانسور آمار سدها پس از سیل سال ۱۳۹۸ خبر داد و نوشت که سدهای ایران به دلیل لایروبی نشدن پایین دست و مدیریت نامناسب رهاسازی آب، نمی توانند سیل را مهار کنند!
 
علت وقوع سیل های اخیر در ایران/غافلگیری در میانه تابستان!
با سعید آگشته؛کارشناس شهرسازی درباره بارش های سیل آسا در کشور
سیل در میانه تابستان! یک غافلگیری بزرگ؛ سیلی که تاکنون بیش از ۶۹ کشته و ده ها مفقودی داشته و بیش از بیست استان را درگیر کرده است؛ به گفته کارشناسان این سیل نتیجه باران‌های موسمی یا «مونسان» است که آخرین بار سال ۶۶ در تهران رخ داده است؛ در این باره «آسیانیوز» با سعید آگشته، کارشناس مسکن و شهرسازی گفت و گویی انجام داده است.
 
آغاز بارندگی و وقوع سیلاب در سراسر کشور از هفته آینده
هشدار سازمان هواشناسی ایران
براساس گزارش سازمان هواشناسی، سامانه بارشی از روز شنبه، ۱۵ مرداد، تا روز دوشنبه، ۱۷ مرداد، موجب سیلاب‌های ناگهانی و آب‌گرفتگی معابر در بیشتر استان های کشور خواهد شد.
 
پرواز پول آمریکایی در روزهای آینده/پیش بینی قیمت طلا و سکه
نوسان بازارهای مالی در ادامه مذاکرات ناموفق برجامی
کارشناس بازارهای مالی گفت:پیش‌بینی می‌شود قیمت دلار همچنان با نوسان و افزایش همراه شود و بین کانال ۳۰ هزار تومان تا ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان متغیر باشد.
 
پشت پرده نابودی تدریجی اینترنت در ایران/آیا عاملان دستگیر خواهند شد؟/قطع دسترسی کاربران به شبکه جهانی صحت دارد؟
به دنبال اختلال گسترده اینترنت در ماه اخیر
در حالی که برخی مسئولان در ایران از اقدامات علیه عاملان اختلال در اینترنت خبر داده اند، برخی کارشناسان بر این باورند که اختلال ایجاد شده در شبکه اینترنت ایران ناشی از برنامه هایی به‌منظور ایجاد محدودیت دسترسی کاربرهای ایرانی به شبکه اینترنت جهانی است.
 
چک‌های ثبت نشده در صیاد تعیین تکلیف شدند
اعلامیه بانک مرکزی درباره چک های جدید
بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای شعب شبکه بانکی را مکلف به صدور «اعلامیه عدم ثبت برگه چک در سامانه صیاد» کرد.
 
قانون رتبه‌بندی معلمان از امروز اجرا می شود
بنا بر اظهارات وزیر آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش پس از نشست کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری گفت: آئین نامه رتبه بندی در جلسه روز یکشنبه هیات دولت نهایی و ایرادات این هیات تطبیق به این آیین نامه طی دو جلسه مطرح و برطرف شد.
 
هشدار بنجامین فراکلین و تهدید اتحادیه اروپا/همه ما جداگانه آویزان خواهیم شد؟
مرور دیدگاه بنجامین فرانکلین؛ در حاشیه جنگ اوکراین و بحران انرژی
بنجامین فرانکلین معروف در سال در سال 1776 گفت: «ما باید همه با هم آویزان شویم، یا مطمئناً همه ما جداگانه آویزان خواهیم شد»؛ این در حالی است که با پیامدهای جنگ اوکراین که انسجام اروپا را تهدید می کند، هشدار فرانکلین اهمیت جدید و شدیدی پیدا کرده است.
 
ادامه باران های شدید و سیل از هفته آینده/تداوم طغیان رودخانه‌ها و تلفات جانی و مالی
سازمان هواشناسی هشدار داد
سازمان هواشناسی گفت که ایران از روز شنبه آینده شاهد سامانه بارشی جدید خواهد بود در مورد طغیان آب رودخانه‌ها هشدار داده است.
 
تعلل دولت در ابلاغ مصوبه‌ «افزایش حقوق بازنشستگان» معنای خوبی ندارد/در صورت بی تفاوتی رئیس جمهور افزایش ۳۸ درصد اجرا خواهد شد!
اظهارات مقام کانون بازنشستگان و مجلس درباره مصوبه ۳۸ درصدی
در حالی که ولی اسماعیلی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد اگر اصلاح مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان صورت نگیرد، پس از یک هفته آن مصوبه خود به خود ملغی می شود و باید افزایش ۳۸ درصد حقوق انجام شود، علیرضا حیدری، نایب رئیس اتحادیه پیشکسوتان گفت: پاسکاری و بلاتکلیف نگه داشتن بازنشستگان اصلاً صحیح نیست.
 
چرا ایرانی ها دیگر نمی توانند تفریح کنند؟
براساس مرور وضعیت اخیر تبلیغات آژانس‌‌های مسافرتی
گشت‌وگذاری ساده در سایت‌ها و بررسی تبلیغات آژانس‌‌های مسافرتی حاکی از آن است که حداقل هزینه یک سفر داخلی برای یک خانواده‌ چهارنفره پنج میلیون تومان است؛ سفر خارجی سه یا چهار روزه به کشورهای همسایه نیز برای چهار نفر دست‌کم ۴۰ میلیون تومان آب می‌خورد.
 
کالابرگ به حساب یارانه بگیران واریز خواهد شد؟+جزئیات مبلغ
براساس اظهارات وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره یارانه جدید
وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: در حال حاضر مهمترین سیاست دولت در حمایت بازار سرمایه، اجرای همان بسته ١٠ گانه است و همان کارت های بانکی، صرفا برای خرید کالاهای اساسی شارژ خواهد شد.
 
توضیح ایران درباره رای ممتنع به قطعنامه «برخورداری از محیط زیست سالم»/علی رغم شدیدترین بحران های آب و هوایی در کشور
با وجود کاستی های بسیار در حوزه مدیریت آب و منابع زیستی و طبیعی
در حالی که در دهه های اخیر بحران مدیریت آب و مشکلات محیط زیست، به اساسی ترین دغدغه های اقتصادی، انسانی و اجتماعی کشورمان بدل گشته، قطعنامه «حق برخورداری از محیط زیست سالم و پایدار» با رای ممتنع ایران مواجه شده است!
 
با افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان موافقت شد/مصوبه عالی کار اجرا می شود
اظهارات هیئت مدیره کانون بازنشستگان درباره زیاد شدن مستمری
عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران گفت: مقرر شده افزایش حقوق بازنشستگان و بحث چالشی اخیر مستمری بگیران سایر سطوح، عین قانون انجام شود؛ مصوبه هیئت امنای تامین اجتماعی به تبعیت از مصوبه شورای عالی کار و ضامن افزایش ۳۸ درصدی به علاوه ۵۱۵ هزارتومان حقوق مستمری بازنشستگان سایر سطوح یا همان متوسط بگیران است.
 
اجاره کردن «پانسیون‌‌ و تخت» به جای خانه/نابودی تدریجی معاش مستاجران!
در ادامه بحران اجاره بها در ایران
با افزایش نرخ اجاره بها در ایران، اجبار به زندگی در پانسیون‌ها برای برخی اقشار افزایش پیدا کرده است؛ کولرگازی و صندلی‌های فلزی داخل حیا‌ط‌ها جزو آپشن‌هایشان به شمار می‌آید؛ برای ۸۰ نفر فقط یک لباسشویی وجود دارد و بعضی‌ اوقات صف طولانی برای شست‌وشوی لباس ایجاد می‌شود!
 
جزئیات تخصیص عرضه‌های اولیه‌ جدید به صندوق‌ها
مدیرعامل فرابورس مطرح کرد:
در حال حاضر برخی موارد عرضه‌ اولیه پس از مجوز سازمان، توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری کشف قیمت می‌شود و سهامدار می‌تواند با قیمتی که سرمایه‌گذاران حرفه‌ای کشف کرده‌اند، سهام را خریداری کنند.
 
اینترنت جهانی استارلینک به گوشی های موبایل رسید
اینترنت ماهواره‌ای در دسترس تلفن های همراه اندروید و iOS
طبق اسنادی که در FCC به ثبت رسیده، اسپیس ایکس قصد دارد اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را در دسترس گوشی‌های موبایل اندرویدی و iOS قرار دهد.
 
جزئیات وام ۲۰۰ میلیونی یارانه چیست؟
وام یارانه یا سهام عدالت
براساس برخی گزارش ها قرار است وام ۲۰۰ میلیونی یارانه پرداخت شود؛ ولی آیا یارانه‌بگیران می‌توانند با یارانه ۳۰۰ هزار تومانی، وام ۲۰۰ میلیونی بگیرند؟
 
کشته و مفقود شدن چند«تبعه خارجی» در سیل شمال/نابودی بافت تاریخی یزد در اثر سیلاب شدید/آبگرفتگی مرگبار تابستانی ادامه دارد
در ادامه خسارات سیل در سراسر ایران
هم‌زمان با هشدارباش سیل و تداوم بارش‌ها در نقاط مختلف ایران در روز جمعه هفتم مرداد ماه، سرپرست مدیریت بحران استانداری مازندران از کشته و مفقود شدن شماری «تبعه خارجی» در سیلاب چالوس خبر داد.
 
واریز سود سهام عدالت و واگذاری به ۴ میلیون نفر از جاماندگان
[خرین وضعیت پرداختی های سهام و شناسایی بازماندگان
بخش دوم از بازماندگان کسانی از دهک‌های بعدی تا دهک ششم درآمدی هستند که بر اساس اولویت این طرح به جلو می‌رود.
 
سیلاب مرگبار و آبگرفتگی کل ایران را دربرمی گیرد/احتمال افزایش قربانیان سیل فیروزکوه به بیش از ۱۰ شهروند/تعداد مفقودان نامعلوم است
جاری شدن سیلاب در همه نقاط کشور ادامه دارد
در حالی که از تعداد کشته ها و مفقودان سیل استان تهران و نقاط دیگر اخبار دقیقی ارائه نمی شود، محسن منصوری، استاندار تهران، درباره سیل شب گذشته در شهرستان فیروزکوه گفت: دیروز بعد از ظهر سیل دامنه جنوبی البرز و شهرستان‌هایی مثل فیروزکوه را درنوردید و خسارت‌های فراوانی در این شهرستان‌ها برجای گذاشت.
 
تخریب و بسته شدن راه‌آهن تهران-شمال در اثر سیل
مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن خبر داد:
مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن گفت: راه‌آهن تهران-شمال در اثر سیل تخریب و مسدود شد.
 
احتمال وقوع سیل ویرانگر در مترو/آماده‌باش کامل مدیریت بحران تهران
براساس اظهارات مقام مسئول درباره جاری شدن سیلاب در کشور
مصوبات جلسه اضطراری مدیریت بحران شهر تهران از آماده‌باش کامل دستگاه‌های امدادی درپی پیش‌بینی بارش شدید باران و احتمال جاری شدن سیل تا سه روز آینده خبر دادند.
 
در کدام استان های کشور سیلاب های مرگبار خواهد آمد؟/تعطیلی محورهای منتهی به تهران هراز، کرج، چالوس و امامزاده داوود
اظهارات رئیس جمعیت هلال احمر درباره وقوع سیل در ایران
در حالی که تلفات مالی و جانی سیل منطقه کن تهران و امامزاده داوود بسیار سنگین گزارش شده است، رئیس جمعیت هلال احمر در حاشیه بازدید از منطقه سیل زده تهران گفت: طبق پیش بینی هواشناسی و گزارش های ارسالی از سراسر کشور، ۱۸ استان درگیر سیلاب های خطرناک هستند.
 
علت بی خبری و مرگ شهروندان در سیل کَن/بیش از ۸ کشته و ۱۵ مفقود در سیلاب مرگبار تهران+ویدیو
تعداد قربانیان سیل امامزاده داوود رو به افزایش است
هلال احمر تهران همزمان با پیدا شدن جسد هفتمین قربانی سیل کَن در تهران که بامداد روز پنج‌شنبه، ششم مردادماه، رخ داد از احتمال افزایش شمار قربانیان و مفقودین خبر داد.
 
افزایش قیمت بنزین با طرح جدید؟!
حواشی طرح بنزینی و شایعات گران شدن سوخت
اجرای طرح بنزینی دولت بر مبنای اختصاص ۲۰ لیتر سهمیه بنزین به هر کد ملی، نیاز به اختصاص سهمیه یارانه‌ای بیشتری به افراد نسبت به وضع کنونی دارد و همین مسئله نه‌تنها «امنیت انرژی» و «کسری بودجه» ناشی از فروش بیشتر بنزین یارانه‌ای را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، بلکه مخاطرات «درگیرکردن ۸۵ میلیون ایرانی با «تشدید جریان قاچاق سوخت» را در پی خواهد داشت.
 
تمدید یک روزه اقامت ایرانیان در آکتائو/علاوه بر 14 روز سفر در قزاقستان
اطلاعیه مهم سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران
طی رایزنی سرکنسولگری ج.ا.ایران در آکتائو با دپارتمان مهاجرت استان مانگیستائو؛ این مرجع پذیرفته است با توجه به شرایط موجود، فقط برای یک روز به ایرانیانی که به آکتائو سفر می کنند و بر این اساس این فرصت داده می شود تا اضافه بر 14 روز (به مدت 15 روز- صرفا یک روز بیشتر) در قزاقستان بمانند.
 
شاهزاده عربستان «شهر جادویی» را آماده می کند!+عکس ها
ولیعهد سعودی و معجزه «ابرپروژه نئوم»
ولی‌عهد سعودی طراحی‌های ویژه ساخت شهری هوشمند و جادویی را اجرا می کند که ساکنان این شهر در عرض پنج دقیقه به همه خدمات مورد نظرشان می رسند!
 
علت سوءتغذیه و مرگ های ناگهانی در ایران!
بر اساس اطلاعات جدید مرکز آمار
بر اساس اطلاعات جدید مرکز آمار، یک خانواده ایرانی در تیر ۱۴۰۱ نسبت به تیر ۱۴۰۰، برای تامین کالا و خدمات ۵۴ درصد بیشتر هزینه کرده است؛ با حذف ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی که به افزایش قیمت بسیاری از اقلام خوراکی منجر شد، مردم ایران از اردیبهشت ۱۴۰۱ تا به امروز، افزایش روزافزون میزان تورم افسارگسیخته را شاهد بوده‌اند.
 
قیمت «سرسام آور» برنج تامل برانگیز شد!
یادداشت/دکتر مهدی کریمی تفرشی
در حالی که دولت از گرانی تنها 4 کالای اساسی صحبت کرده بود، گرانی برنج و قیمت سرسام آور آن این روزها براستی تامل انگیز شده است؛ این در حالی است که برنج ایران در رتبه ششم برنج های گران دنیا و بعد از ثروتمندترین کشورهای دنیا قرار دارد.
 
حمایت دولت از افزایش حقوق بازنشستگان در ماه آینده/واریز مابه التفاوت چهار ماه اول سال
حواشی ابطال مصوبه ۱۰ درصدی حقوق
در پنج روز گذشته ابراهیم رئیسی دست کم دو نوبت در مورد بازنشستگان و افزایش حقوق مواضعی حمایتی اتخاذ کرده است.
 
تأمین مالی شهرداری‌ها از طریق مجوز انتشار اوراق مشارکت سال ۱۴۰۰
قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خبر داد
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تأمین مالی شهرداری‌ها برای پروژه‌های مترو، اتوبوس‌رانی و بازآفرینی بافت فرسوده از طریق مجوز انتشار اوراق مشارکت سال ۱۴۰۰ خبرداد.
 
مسترکالا ، خرید مطمئن لوازم جانبی موبایل و گجت های دیجیتال
فروشگاه اینترنتی مسترکالا
فروشگاه اینترنتی مسترکالا مطمئن ترین فروشگاه لوازم جانبی موبایل و گجت های دیجیتال با ارسال سریع و ۶ ماه گارانتی
 
جان‌باختن بیش از ۳۲ نفر در سیل استهبان فارس/چرا سازمان هواشناسی وقوع سیلاب را اعلام نکرد؟!+ویدیو
آخرین وضعیت فاجعه انسانی سیل در شیراز
مهدی ولیپور، رئیس سازمان امداد و نجات روز دوشنبه، سوم مرداد از پیدا شدن سی و دومین و آخرین پیکر مفقودی در سیل استهبان خبر داد؛ این در حالی است که یوسف کارگر، فرماندار استهبان از این که سازمان هواشناسی درباره وقوع سیل هشدار نداد، انتقاد کرده است.
 
مرگ دلخراش یک زن جوان زیر چرخ های کامیون+ویدیوی هولناک
روز گذشته در جاده امام زاده هاشم
یک زن جوان روز گذشته در اثر واژگونی کامیون جان باخت.
 
اطلاعیه تامین‌ اجتماعی درباره «افزایش حقوق» همه بازنشستگان و متوسط بگیران/دولت تسلیم شد
مصوبه غیرقانونی دولت باطل شد
سازمان تامین‌ اجتماعی با انتشار اطلاعیه‌ای در از افزایش حقوق کلیه حقوق بازنشستگان و متوسط بگیران صندوق خبر داد.
 
راه اندازی کسب و کار ساده و پربازده با پرورش اردک
پرورش طیور
پرورش طیور از جمله شغلهایی می باشد که به صورت محلی نیز امکان راه اندازی آن و رسیدن به درآمد مناسب وجود دارد ، در این بین داشتن یک برنامه مدون و اصولی می تواند سرعت دستیابی به سود مناسب را در این شغل افزایش دهد. در ادامه ی این مقاله به بررسی اصول پرورش اردک به صورت محلی و محدود خواهیم پرداخت .
 
مذاکره مقامات ارشد آمریکا و اسرائیل برای مقابله با ایران
با مرور «بیانیه اورشلیم»
همچنانکه در «بیانیه اورشلیم» دولت آمریکا مدعی و متعهد شد حق اسرائیل برای دفاع از خود را به‌رسمیت می‌شناسد؛ در حاشیه برگزاری اجلاس امنیتی اندیشکده «اسپن» در ایالات متحده، بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی «کاخ سفید» در واشنگتن درباره مقابله با جمهوری اسلامی ایران گفت و گو کردند.
 
بازنشستگان و افزایش ۳۸ درصدیِ حقوق سایر سطوح/با نامه‌ رئیس مجلس اصلاحیه باید در هفته جاری اجرا شود!
حواشی ابطال مصوبه غیرقانونی دولت
شامگاه سی و یک تیرماه، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، از اصلاح مصوبه‌ افزایش مستمری بازنشستگان خبر داد و موجی از خوشحالی میان بازنشستگان به وجود آورد! در حالی که باید دید این اصلاحیه چه زمانی اجرایی می شود.
 
تورم در خوراکی‌ ها از ۹۰ درصد گذشت!
گزارش مرکز آمار از افزایش نجومی قیمت ها در ۱۴۰۱
در حالی که دولت اردیبهشت امسال نرخ برخی از اقلام خوراکی مانند آرد، روغن، مرغ و تخم مرغ، همچنین شیر و پنیر را به صورت چشمگیری افزایش داد؛ مرکز آمار ایران در تازه‌ترین گزارش ماهانه خود از تورم ۹۰.۲ درصدی اقلام خوراکی در تیر ماه امسال نسبت به تیر ماه پارسال خبر داده است.
 
افزایش قیمت دلار در روزهای آینده/سرنوشت پول آمریکایی در تابستان ۱۴۰۱
حواشی گرانی ارز
در یک ماه گذشته قیمت دلار در دو کانال مختلف در رفت و برگشت بود؛ این در حالی است که برخی کارشناسان می‌گویند بازار در نیمه دوم سال و اواخر تابستان روند افزایشی در پیش دارد.
 
«جزییات» کشته شدن برادر مالک ساختمان متروپل در پی حمله مسلحانه
امروز اول مرداد؛ در آبادان
بر اساس گزارش‌ها چند فرد خودروی مجید عبدالباقی، برادر حسین عبدالباقی مالک ساختمان متروپل آبادان را به رگبار بستند و او پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد.
 
اجرای مصوبه شورای کار و افزایش حقوق بازنشستگان/مستمری کدام گروه ها بیشتر می شود؟
در ادامه ابطال مصوبه دولت از سوی مجلس
ولی اسماعیلی، نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت‌: براساس مخالفت مجلس با مصوبه غیر قانونی دولت، بازنشستگان از مرداد ماه حقوقشان را بر مبنای مصوبه شورای‌عالی کار دریافت می‌کنند.
 
«جزئیات و زمان» قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه
امروز اول مرداد ماه ۱۴۰۱
قرعه‌کشی مرحله دوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه امروز اول مرداد ماه انجام می‌شود.
 
ویدیویی تکان دهنده از وقوع سیل ویرانگر در بستر رودخانه استهبان فارس/جان باختن بیش از ۲۱ نفر/از مفقودی ها خبری در دست نیست!
حادثه وحشتناک سیلاب در عصر جمعه
ویدیویی هولناک از لحظات وقوع سیل مرگبار عصر روز گذشته در شهرستان استهبان فارس منتشر شده است؛ در این حادثه تاکنون ۱۵ نفر جان باخته اند.
 
از رئیس مجلس تشکر می کنیم/قالیباف مصوبه دولت درباره «حقوق بازنشستگان» را غیر قانونی اعلام کرد
عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی
عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی گفـت: اقدام رئیس مجلس در ابطال مصوبه دولت درباره میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بیانگر حقانیت این جامعه شریف است.
 
چرا اهمیت «مبلمان» بی شمار است؟یک صنعت و نمایشگاه آینده دار
گزارش «آسیانیوز» از نمایشگاه بین المللی مبلمان
در دوره سی و یکم نمایشگاه بین المللی مبلمان کشور همراه با استقبال های فراوان اتفاقات مهمی رقم خورده و آسیانیوز در گزارشی مروری به دستاوردهای این رویداد مهم داشته است.
 
جزییات فروش فوری خودرو/چه خودروهایی از قرعه کشی حذف شدند؟
براساس اظهارات سخنگوی وزارت صنعت
سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت به دنبال افزایش تولید و کاهش تعهدات، پس از سه سال، برای اولین بار، خودروی شاهین بصورت فروش فوری عرضه می‌شود.
 
مجلس با «مصوبه غیرقانونی دولت» مخالفت کرد؛ همزمان با ادامه اعتراضات سراسری بازنشستگان
وعده افزایش حقوق و مطالبات مستمری بگیران
در حالی که محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، با ارسال نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، افزایش ۱۰ درصدی غیرحداقل‌بگیرها را مغایر قانون اعلام کرد، بازنشستگان تامین اجتماعی در ادامه اعتراضات خیابانی خود در ماه‌های اخیر، بار دیگر به خیابان‌ها آمدند و خواستار افزایش ۳۸ درصدی حقوق خود مطابق با رأی شورای عالی کار شدند.
 
علت تصادف هولناک خودروی وزارت خارجه و جانباختن شهروندان+عکس های حادثه
انحراف مرگبار بنز تشریفات دولتی در خیابان ولیعصر
انحراف خودروی وزارت خارجه از مسیر به دلیل حرکت در خط ویژه، منجر به جان باختن دو شهروند و از جمله آسیب دیدن یک کودک کار شد.
 
مهم ترین پاسپورت های جهان/سقوط آزاد گذرنامه ایران
مکان های معتبر دنیا براساس گذرنامه
براساس آخرین خبرها ژاپن، سنگاپور و چند کشور دیگر مهم ترین و معتربرترین پاسپورت‌های جهان را دارند.
 
واریز قطعی سود سهام عدالت با ثبت شبا
بر اساس اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی
از میان حدود ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت، بیش از دو میلیون نفر سود سهام عدالت خود را طی سال‌های قبل دریافت نکرده بودند که بر اساس اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی چنانچه جاماندگان به برطرف کردن شماره شبای بانکی خود اقدام کنند سود سهام عدالت برای آن‌ها واریز خواهد شد.
 
پوتین در ایران چه می خواهد؟/روسیه به امضای چه قراردادی اصرار دارد؟
علت سفر رئیس جمهور روسیه به تهران
خبر رسید که ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه، قانونی را برای تصویب پروتکل الحاقی توافق‌نامه منطقه آزاد بین اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ایران امضا کرده است.
 
هجوم متقاضیان برای ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو+مهلت ثبت نام
بنا بر اظهارات سخنگوی وزارت صمت
سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد تا ساعت ۱۴ روز دوشنبه ۲۷ تیر، ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سامانه یکپارچه خودرو ثبت نام کرده‌اند.
 
تنش‌ میان دولت عراق و کردستان
در ادامه بحران در حوزه انرژی
کارشناسان حوزه انرژی می‌گویند تنش بغداد و اربیل صنعت انرژی عراق را متزلزل و سرمایه‌گذران خارجی را فراری داده است.
 
مقدار حقوق بازنشستگان بعد از متناسب سازی
تشریح آخرین وضعیت درباره اجرای همسان سازی
با تمدید قانون برنامه ششم توسعه، یعنی متناسب‌سازی، یک بار دیگر باید برای جمعیت ۳٫۶ میلیون نفری بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی عملیاتی خواهد شد.
 
یک سرطان در کمین عاشقان سوسیس!
هشدار جدی سازمان جهانی بهداشت درباره گوشت فرآوری شده
هشدار جدی سازمان بهداشت جهانی درباره به خطر افتادن سلامتی افراد، تمام گوشت‌های فراوری‌شده مانند هات‌داگ، ژامبون، سوسیس و سس‌ها را دربر‌می‌گیرد.
 
واریز یارانه معیشتی برای جاماندگان/آغاز دوباره ثبت نام اعتراض به دهک‌بندی ها+سایت ثبت نام و جزئیات
مهلت متقاضیان معترضان یارانه نقدی
در حالی که در شرایط جدید، پرداخت یارانه برای ٧٨ میلیون نفر طبق ۹ دهک در دستور کار قرار گرفت؛ با وجود بررسی‌های صورت گرفته و تعیین‌تکلیف اعتراض‌ها و درخواست‌های جدید، متقاضیان یارانه معیشتی و نقدی فرصت دارند برای ثبت‌نام اعتراض نسبت به حذف یارانه خود از طریق سامانه‌های تعیین شده اقدام کنند.
 
سنتکام درباره سامانه یکپارچه هوایی با اسرائیل متحد شد
تجمیع نظامی و منطقه ای
مایکل اریک کوریلا، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام)، اعلام کرد در جریان تازه‌ترین سفرش به اسرائیل با مقام‌های دفاعی این کشور درباره «اهمیت سامانه یکپارچه دفاع هوایی و موشکی» سخن گفت.
 
شگرد جدید «گران کردن»؛ مردم تاوان می دهند!
یادداشت/دکتر مهدی کریمی تفرشی
متاسفانه یکی از شیوه های اقتصاد بیمار فعلی کشور، کمیاب و گاها نایاب شدن برخی محصولات در بازار است؛ به اینصورت که کالای اساسی مورد نیاز مردم برای مدتی بسیار کم و نایاب می شود و پس از مدتی با یک افزایش قیمت جدید و حتی نجومی به بازار عرضه می شود.
 
واریز سود سهام عدالت در هفته جاری/پرداخت برای جاماندگان
براساس درج اطلاعات حساب مشمولان
سود سهام عدالت جاماندگان براساس درج اطلاعات حساب افراد تا پایان تیرماه واریز خواهد شد.
 
برق عربستان به عراق خواهد رفت
در چالش صادرات انرژی از ایران به بغداد
همچنانکه موضوع انتقال انرژی از ایران به عراق، در سال های اخیر همواره موضوعی مناقشه آور میان ایران و عراق بوده است، مقام‌های عراقی و سعودی یک توافق‌نامه اتصال برق میان دو کشور را امضا کردند.
 
بازنشستگان در تجمع اعتراضی برای تحقق مطالباتشان شعار دادند
حضور جمعیت پرتعداد مستمری بگیران
بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در شماری از شهرهای ایران در اعتراض به محقق نشدن خواسته های قانونی خود تجمع اعتراضی برگزار و در انتقاد به پاسخ نگرفتن مطالباتشان شعارهایی سر دادند.
 
واریز مابه تفاوت حقوق بازنشستگان در تیر/افزایش حقوق و متناسب سازی کی عملیاتی خواهد شد؟
بنا بر جلسه مشترک شورای کار با مجلس
تیرماه به روزهای آخر نزدیک می‌شود؛ در یکی دو روز آینده پرداخت حقوق بازنشستگان کارگری به ترتیب حروف الفبا و با واریز بخشی از مابه تفاوت آغاز خواهد شد اما هنوز مناقشه بر سر افزایش مستمری ۱۴۰۱ به پایان نرسیده است.
 
تا زنجان باید تخلیه شود!
براساس اظهارات کارشناس محیط زیست
کامبیز مهدیزاده، کارشناس محیط زیست گفت: اگر دریاچه ارومیه خشک شود تا زنجان باید تخلیه شود.
 
علت انفجار شدید در پمپ بنزین اصفهان+ویدئو
هنگام تخلیه سوخت
ساعاتی پیش پمپ بنزینی در اصفهان دچار انفجار و آتش سوزی شدید شد.
 
چرا ارزش یورو و دلار برابر شد؟
در ۲۰ سال اخیر
با ادامه روند کاهشی یورو، برای نخستین بار در ۲۰ سال گذشته، ارزش یورو و دلار آمریکا ، برابر شد.
 
ثبت نام برای یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی
پرداخت کمک معیشتی برای جاماندگان
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افرادی مشمول دریافت یارانه ۳۰۰ -۴۰۰ هزار تومان برای ثبت نام اقدام کنند.
 
چرا و به چه دلیل باید شرکت ثبت کرد؟
ثبت شرکت با راهکاری آسان
آیا راهکاری است که بدون ثبت شرکت بتوانیم از تسهیلات بانکی بهره ببریم؟این نمونه ای از پرسش پرتکرار سوی متقاضیان ثبت شرکت ها است که باید برای پاسخ آن ها ابتدا ماهیت ثبت شرکت را برای تجارت بدانید،زیرا موضوعی مهم برای کسب و کار تجاری است.از این رو در متن زیر باارائه نکات تخصصی و حقوقی راهنمای شما خواهیم بود تا بصورت تخصصی به امر ثبت شرکت و در ادامه برای معرفی محصول و خدمات خود و متمایز سازی آن از دیگر خدمات رقبا،ثبت برند و علامت تجاری را قانونمند اجرا کنید تا بتوانید در قالب شخصیت حقوقی تجارت کنید.
 
انواع برج خنک کننده
کولینگ تاور
انواع برج‌ خنک کننده یا همان کولینگ تاور نوعی مبدل حرارتی بزرگ به حساب می‌آیند؛ که امروزه آنها جهت دفع حرارت از دستگاه‌ها یا فرآیندهای صنعتی کارایی دارند.
 
زمان واریز یارانه جاماندگان و معترضان در تابستان 1401
پرداخت کمک معیشتی ثبت نام کنندگان در هفته جاری
تمامی سرپرستان خانواری که تا ۱۵ خرداد ماه جهت دریافت یارانه کمک معیشتی ثبت‌نام کرده‌اند و توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مشمول دریافت یارانه شناخته شده‌اند، تا پایان هفته یارانه و معوقات خود را دریافت می‌کنند.
 
خبر جدید همسان سازی و افزایش حقوق بازنشستگان
اظهارات مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره متناسب سازی
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به تایید اجرای درصدی از همسان سازی به افزایش حقوق بازنشستگان گفت: هر ضریب افزایشی که درباره حقوق بازنشستگان اعمال می‌شود، به آن همسان‌سازی صورت گرفته نیز اصابت می‌کند.
 
مزایده غیرقانونی چالدره متوقف شد!/پشت پرده سرپیچی یک سازمان دولتی از قانون
ادامه حواشی خلع ید منطقه وسیع گردشگری شمال ایران
به دنبال پیشینه نامه نگاری های سازمان هایی از قبیل محیط زیست و اجرای احکام قوه قضائیه و درج گزارش «آسیانیوز» در خصوص غیر قانونی بودن خلع ید محوطه گردشگری چالدره، هفته گذشته برگزاری مزایده چالدره موقتا متوقف شد، ولی جای تعجب است که چرا اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندارن-نوشهر برمزایده گذاشتن این پارک جنگلی در شمال ایران پای می کوبد؟
 
واریز وام با ضمانت سهام عدالت+جزئیات و مبلغ
بخشی عمده‌ای از افراد جامعه سهامدار هستند
بخشی عمده‌ای از افراد جامعه سهامدار سهام عدالت هستند و اکنون بانک‌ها به واسطه کارت اعتباری سهام عدالت وام می‌دهند.
 
متقاضیان و معترضان یارانه منتظر واریزی باشند/پرداخت کمک معیشتی فردا؛ ۲۱تیرماه
اطلاعیه جدید سازمان هدفمندی
براساس اطلاعیه جدید سازمان هدفمندی یارانه ها برای تیرماه، شماری از جاماندگان و معترضان به نیز به فهرست یارانه بگیران اضافه می شوند؛ در حالی که یارانه معیشتی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزارتومانی فردا؛ ۲۱ تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
 
درب ضد سرقت لوکس، مقاوم و ارزان قیمت را از کجا بخریم؟
امنیت ساختمان
خرید یک درب ضد سرقت امن و با کیفیت می تواند امنیت زیادی برای ساختمان شما فراهم آورد. اما اگر درب خریداری شده قلابی باشد ارزش نصب نخواهد داشت.
 
واریز سود سهام عدالت برای سال مالی ۱۳۹۹
براساس اعلامیه شرکت سپرده گذاری اوراق بهادار و تسویه وجوه
مشمولان سهام عدالت که سود سهام سال مالی ۱۳۹۹ را دریافت نکرده‌اند، اطلاعات بانکی خود را ویرایش کنند.
 
مصوبه ۱۰ درصدی افزایش حقوق بازنشستگان باطل شود!
نامه مقام سازمان تامین اجتماعی در نامه به رئیس مجلس
رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی خوزستان در نامه به رئیس مجلس نوشت: مجلس شورای اسلامی بر اساس اصل ۸۵ و ۱۳۸ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در بعد نظارتی می‌تواند نسبت به ابطال مصوبه ۱۰ درصدی افزایش حقوق بازنشستگان اقدام کند.
 
علت ریزش ساختمان ورزشگاه در اصفهان/جان باختن یک زن+فیلم
توضیح مدیرکل سابق سازمان زمین شناسی استان درباره فرونشست زمین
بخش زیادی از ساختمان یک ورزشگاه در اصفهان فروریخت؛ و در این باره مدیرکل سابق سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان اصفهان توضیحاتی داد.
 
واریز پرداخت‌های جبرانی بازنشستگان/آخرین وضعیت افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی
اظهارات مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره افزایش حقوق
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان توضیحاتی درباره جبرانی و افزایش حقوق بازنشستگان توضیحاتی داد و گفت: به بازنشستگان اعلام کردم که ما اینجا هستیم که بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی حق بازنشستگان را ادا کنیم،
 
چرا سرمایه گذاران باید بخش تولید را تقویت کنند؟
یادداشت/دکتر مهدی کریمی تفرشی
تولید بخش مولد اقتصاد است؛ اما در ایام اخیر اغلب سرمایه گذاران ترجیح می دهند در بخش های دیگری سرمایه گذاری کنند و همین امر منجر به رکود تولید و تضعیف اقتصاد کشور می شود.
 
جزئیات و زمان برداشت یارانه جاماندگان اعلام شد/پرداخت کمک معیشتی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی در ۲۰ تیرماه
براساس برنامه سازمان هدفمندی یارانه ها
در حالی که بیستم تیرماه یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب ۹ دهک درآمدی اول جامعه واریز می‌شود، یارانه جاماندگان هم قابل برداشت خواهد بود.
 
ثبت‌نام مجدد متقاضیان طرح نهضت مسکن ملی در سامانه حمایتی
اظهارات معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه درباره خرید خانه دولتی
معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی در اطلاعیه‌ای جزئیات ثبت‌نام مجدد متقاضیان طرح نهضت مسکن ملی را در سامانه طرح‌های حمایتی تشریح کرد.
 
« قبلی ۱ ۲ ۳ ۴ صفحه ۵ از ۱۹ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »